Aditivum do oleje

Úpravy od motoru až po plasty

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
vetr.roman
Příspěvky: 225
Registrován: pát lis 19, 2010 20:37

Aditivum do oleje

Příspěvek od vetr.roman »

Mate někdo skušenosti stimhle http://www.oleje-shop.cz/product/liqui- ... a-do-oleje
Ja něco podobneho dal do daewoo,ale pak jsem ho prodal.Jen se mi snižil hluk motoru (ale stale jezdi).
Uvažuji že bych to dal do auta ktere jezdi kradke vzdalenosti. :PP:
Lada 2101
Škoda Forman 1.3i
Nissan Almera 1.4i
Daewo Kalos 1.4i
Nissan Note 1.4i
----------------------------
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ - Křídlo Octavie RS II,černé folie,sportovní výfuk,chip 91Kw-124 Ps-170 Nm.....

Ford Galaxy III 2.0 TDCI
Chevrolet captiva sport 2.0 cdti 110kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Serpico »

...přidávat různé " aditiva " do motorových olejů je poněkud riskantní nesmysl, už z výroby jsou z aditivy a ty tvoří zhruba 20% a dalším přidáním ještě jiných se jenom naruší stávající poměr, nicméně proti gustu není dišputát...
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Kjub »

edno aditivum, ktore sa dava do oleja je velmi dobre, pomoze zregenerovat cely system, ale robi sa to iba na stare auta, alebo ak mas najazdene min. 80t km. Skor sa to neodporuca. Sorrac, nazov som zabudol... :lol:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Jestli mohu radit,tak já bych žádný sr---y do oleje nedával :!: :!: :!: :!: :!:
Hned po převratu,když sem tyhle sr---y začaly chodit tak jsem si to koupil a dal tehdy do 120 a do 1000km šel do věčných lovišť!! Potom později jsem měl už Renolta Espace a jednou v Německu mi to známý koupil za 50 DM za to,že jsme se vraceli myslím do Kolína asi 100km no a byl jsem tenkrát naštvaný tak aby si mě udobřil tak mi to koupil.Já mu to nechal,že to nechci on si to dal do CHryslera a taky šel do 1000km no víte kam. Takže žádný sr---y ale pořádný olej takový který je předepsaný výrobcem :!: :!: :!: V těhle věcech není dobře experimentovat!Každý výrobce má své laboratoře a zkušebny a určitě ví nejlíp co tam dát :!: :!:
Tak ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Serpico »

...inu Topole naprostý souhlas vono to byl vlastně " marketingový " tah prodávat něco " zázračného " co údajně dokonce mělo nahradit GO, chemie udělala ohromný pokrok ale GO to nenahradilo, moje zkušenost byla obdobná Tvé, taky jsem při výměně nalil " zázrak " výsledkem při GO jsem našel ve vaně bezmála dvoucentimetrovou vrtstvu ...no olejovýho bahna tak se ani nedivím připadných smrtí motorů díky ucpáním mazacích kanálků, ...no bylo to ovšem v kombinaci s mogulem, jinak je to vlastně v linii toho šoumena v televizní reklamě a auto na okruhu bez oleje po použití našeho přípravku najíždí při plné zátěži 200km, já vím něco se vyvíjelo pro vojenské účely aby motor po defektu olejové vany, prostřelením ap. dojelo z ohroženého místa snad 20 - 30km ale zázraky se prostě nedějí a poměr aditiv je daný ve výrobě a fy. si tají své složení a existují dnes naprosto přesně určené kvalifikace olejů podle norem pro tu kterou automobilku, mimochodem velmi drahá záležitost.

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Iacobus »

Keramika vo mne evokuje jedine keramické ložiská. Tie sú mimoriadne presné a nezničiteľné. Keramické mikročastice ako sa tam píše, by som preto v motore mať nechcel. Predstavujem si to ako keby som tam nasypal piesok. -P
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Kjub »

Skusim zistit co to bolo za vyrobok, pretoze ten motor neodpalil, ale zregeroval ho.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Kjub nenechaj sa ošmeknúť. Žiadny mega super sprej alebo nejaká "kktina" čo naleješ do motora ti ho nezregeneruje !!!! MAximálne verím nejakého aditivu do paliva ktoré má čistiace účinky. Shell to dáva do palív do všetkých ale inak na žiadne zázraky neverím
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Kjub »

Ne ne, ja nic nebudem davat...len som prispel, co som o tejto teme pocul... :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Tak je dobre :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Topol »

Dimco Nubira 97 píše:Kjub nenechaj sa ošmeknúť. Žiadny mega super sprej alebo nejaká "kktina" čo naleješ do motora ti ho nezregeneruje !!!! MAximálne verím nejakého aditivu do paliva ktoré má čistiace účinky. Shell to dáva do palív do všetkých ale inak na žiadne zázraky neverím
Pěkný den :D
Tak já sem dám ještě jeden názor o Shellce.V hospodě sedávám s jedním známým,letos mu bylo 70 ale v mládí jezdíval závodně motorky silnice.Tu dobu už moc lidí nepamatuje ale tenkrát to byly stroje stavěné na koleně a bylo to kus kumštu motorku vyladit.Jen tak on jezdíval i za Duklu sice žádná špička nebyl ale co postavíte někde v dílně jen tak se známýma.No a mockrát jsme při těch řečech probrali celou motorku a nejen motorku ale i auta.No a on má stroj jak říká,že si ho nesk---í benzinem i třeba od Shellky.Tady to máme kousek do Němec a tak tam si jezdí pro benzin do toho jejich autoklubu a není prý sám.Jinak pochopitelně pro klasiku auto to kupuje tady.
Jinak já sám si ten V-pover do auta taky kupuji tak aspoň dvakrát do roka.To mě i radil technik ze servisu z Liberce kam jezdím abych to občas koupil a pořádně to protočil aby se ten sajrajt spálil a vylítal.Jinak kupuji i na Tank ONO.Teď zrovna příští týden jedu do Prahy tak se na Mělníku budu stavovat mají tam 95 za 31.90kč
Tak jinak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Kjub »

Preto existuju aditiva, ktore sa prilievaju do paliva. :PP:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Ano je pravda že palivo shell okrem racingu nemá nič iné iba aditívum v sebe. A keby máme diesel v čechách jazdím tankovať jedina na benzinu ;) bola recenzia na kvalitu nafty a jediná nafta ktorá mala skutočnú kvalitu bola od nich 55 cetánov ...shell ? ojeb ale aspon to aditívum čistiace tam je
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od hladolef »

Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Aditivum do oleje

Příspěvek od Serpico »

...jo hladolef jasně, stejně jako na www.oleje.cz viz. " syntetika "," full syntetika " ap., právě na olej.cz uvádí olej známé olejářské fy. vydávaný za plnou syntetiku a není tam ani kapka syntetiky

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Tuning & Styling“