Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

chlapi, uz se ta to vykaslem :) Vsude se resi nafta vs. diesel a stejne prd. Kazdy mame svou pravdu a nikdo nikoho nepresvedcime, tak proc tim zasi*at celou diskuzi? Je na to urceno jedno tema, tam se muzem vyradit, ale do ostatnich to uz tahat nebude, at ty temata maji svuj smysl, ok? Takze hrrr do nafta vs. diesel!!!! :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

Uživatelský avatar
dizl
Příspěvky: 117
Registrován: čtv dub 08, 2010 19:16

Re: spotřeba

Příspěvek od dizl »

chrudoš píše:chlapi, uz se ta to vykaslem :) Vsude se resi nafta vs. diesel a stejne prd. Kazdy mame svou pravdu a nikdo nikoho nepresvedcime, tak proc tim zasi*at celou diskuzi? Je na to urceno jedno tema, tam se muzem vyradit, ale do ostatnich to uz tahat nebude, at ty temata maji svuj smysl, ok? Takze hrrr do nafta vs. diesel!!!! :)


a nebo se muže řešit benzín versus benzíňák , :lol: hlavně že je co si vybrat :lol:
:PP: :PP: :PP: :PP: :PP:
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

A chrudoš tomu nasadil korunu nafta vs diesel :D :D :D ale zámer príspevku je k veci takže páni ....
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Jaj to jsem se nejak netrefil :D Ale myslim, ze jak jsme rozjeti, tak bychom se dokazali zhadat i dieselaci nebo benzinaci mezi sebou. :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: spotřeba

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Tak o tom som presvedčený pretože nie je dieselák ako dieselák a benzíňák ako benzíňák :D Niekto tankuje 95oct a niekto 100oct a niekto 55 centanovú naftu a niekto 52cetanovú :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Kluci nedalo mi a vyskoušel jsem jezdit na spotřebu abych se dostal na hranici jakou tady udávali některý, myslím Lukyho a spol. Myslím že psali něco pod 8l kolem 7,3-7,6 l.
Já jezdím jak už jsem hodně krát zmiňoval za průměr 9 l. najeto 32000 km.
Tak na plnou nádrž při mojím běžnýn provozu a jízdou na spotřebu jsem se dostal na 7,8 l průměr co mi ukazoval pal. počítač.
Musím říct že kluci nekecali když udávali takovou svojí spotřebu, ale na druhu stranku musím napsat že jsem po celou dobu jezdil jako Vietmamská žena, nebo 80 letej důchodce, nebo začatečníčka žena která se bojí zařadit 5, (to vše bez urážky) jenom píšu svoje pocity z celej jízdy na spotřebu. Jezdil jsem tak abych nebyl brzda ale tuhle jízdu si nechám asi na svůj důchod pokuď se dožiju :D
Jezdít s Cruzem tímhle stylem je fakt týraní motoru, nebo spíš nevyužití potenciálu tohoto auta. Tolik krát jsem mněl chuť se na to vyprdnout a autu trošku přidat plyn a zvednout otáčky ale chtěl jsem si to skusit a přesvěčit se o tvrzeních některých tady na foru. Po celou dobu jsem se na průměrnou spotřebu podíval jenom jednou když jsem mněl půl nádrže.
Takže můj závěr je že takhle budu možná jezdit v důchodovém věku, když se dožiju.
Raději zůstanu při te mojí průměrné spotřebě 9l a bude mně ta jízda bavit. Ušetřil jsem cca 50-70 Kč a když to vemu za celý rok, tak bych na palivu ušetřil cca jednu nádrž a to mi fakt nestojí za to.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: spotřeba

Příspěvek od TOMTCE »

Tak když jsme u těch pokusů. Jel jsem minulý týden Teplice - Praha - Teplice. Jel jsem na pouze na spotřebu. Cesta od značky ke značce trvala asi 70 minut. Rychlost na dálnici nepřesáhla průměr 95 km/h. Oči jsem měl přilepený na palubním pc a u značky Praha byla spotřeba neuvěřitelných 5,6 l. Při popojíždění po Praze jsem se dostal na 6,5 a při zpáteční cestě jsem to srazil na 6,0. Při normální jízdě 130km/h mám spotřebu 8,0l, takže jsem ušetřil 2 litry při cestě tam a dva zpátky což je zhruba 130 Kč a to je 6 plzní:)Jízda to byla ale naprosto příšerná. Nejenže jsem málem usnul, ale taky mi totálně zdřevěněla noha na plynu. Už to opakovat nebudu, ale jestli má smysl jet někde na spotřebu, tak na dálnici, jinak to stejně nejde moc ovlivnit. Ve městě už vůbec ne. Momentálně mam spotřebu 7,5 l.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: spotřeba

Příspěvek od honzik »

To je přesně ono, dá se jezdit tzv. na spotřebu, ale pak z toho člověk nemá žádný požitek, sice ušetří něco na benzínu (či naftě), ale svou jízdou lidově řečeno sere celé okolí a sám má z toho nervy, protože je za blba.
Raději něco připlatím a z jízdy mám radost.

to tomask : jestli se dožijeme důchodu je opravdu otázka, ale při dnešní perspektivě budeme stejně chodit pěšky, na benzín nebude, na veřejnou dopravu taky, (jestli ještě bude fungovat), takže nám zbude akorát kolo, jestli ho zvládneme...

a proto jezděme dnes, radujme se z auta a užívejme si každého krásného dne, než nás zabije nějaký debil v protisměru...
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

Ja si myslím, že sa dá jazdiť s normálnou spotrebou a zároveň normálnym resp. neubíjajúcim štýlom a pri dodržaní rýchlostných limitov Ale ako začneš jazdiť po meste, tak všetko ide do hajzla. V tom vidím hlavnú slabinu Cruza, že v meste žerie fakt ako Hummer. Preto aj Tomask, keď jazdí po Prahe, nemôže sa pod tých 9 litrov dostať.
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Jo, na spotrebu se da, napriklad to nejjednodussi, co se da, je snizit rychlost na dalnici na 120 km/h, u me to dela po zkoumani pres 0,5 l, neni to moc, ale jizda tim vubec neutrpi. nicmene porad je pravda, ze uspora je to temer nulova a v penezence to clovek nepozna, spis je to takova psychologicka pomucka, jak si vylepsit pocit z draheho benzinu :) a je pravda, ze po meste je to Hummer, vcera jsem vezl kamarada jen na otocku po brne, 15 km a ejhle, vice jak jedna carka z nadrze fuc :) Obcas jsem kouknul na palubak, mam tam zrovna nastavenou aktualni spotrebu a cislo litalo okolo 13 litru :D Ve meste je to zrout, ale kdyz clovek chce, da se jezdit za malo a v pohode, celkove to taky neni na tak velke auto takova hruza
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Zdar, jen tak nahodou jsem koukl na ofiko stranky Cruze a hele! Ofiko spotreba u 1,8 klesla z 6,8 na 6,6 :) a ve meste o pul litra z 9,3 na 8,8. Uniklo mi neco? Modernizaci 1,6 jsem postrehl, ale delo se neco i s 1,8? Mam pocit ze ne a pokud napsali jeste nizsi spotrebu bez duvodu, je to uz prehnana drzost, i predchozi spotreba je nerealna, tohle uz je vylozene na nas*ani novych majitelu
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Jak už jsem psal, tak jsem poslední měsíc jezdil za 7,8l teď mám od posledního tankování 8,4 l a mám štvrtinu nadrže pryč.
Jezdit se dá tak jak udáva výrobce, ale musíš jezdit jako "vietnamec, důchodce nebo začatečník který se bojí šlapnout na plyn a řadit pětku" Takže já zůstavam při svojem stylu ježdění cca 9l a keci o spotřebě 6,6l- 7,8 l mám na salame :D
Přítelkyně už chtěla začít jezdit sockou (MHD) než se nechat vozit 50-90 km/h :D s tím že ušetříme za palivo.
Carthell Prg
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: spotřeba

Příspěvek od radgosk »

to Tomask:

osobne si myslim, ze casovo usetris rychlou jazdou tak 3-5% zo svojho casu straveneho v aute, ale na spotrebe prerabas okolo 10-15%. Takze je to iba o pozitku zo stylu z jazdy, na ktory si zvyknuty a vyhovuje ti. Skoda ze si pri tom jazdeni na spotrebu nesledoval aj priemernu rychlost.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Tak styl jizdy je osobni vec, to je jasne, to je pri spotrebe to nejdulezitejsi, ale to me netizi, resp tizi me noha na plynu a pak je to videt :D Ale jen me zajima, jestli nekdo nevi o nejake uprave motoru, resp jak dosahli toho snizeni anebo je to jen uprava ve stylu "papir snese vsechno"
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
radgosk
Příspěvky: 323
Registrován: pon dub 25, 2011 19:33
Bydliště: Poprad

Re: spotřeba

Příspěvek od radgosk »

Asi tak, papier a EU znesie vsetko -P a na zakaznikov vsetci kaslu. Pritom spotreba je dolezity faktor pri vybere auta. Tie elktromobily to bude tiez dobra blbost, mozno pri prechode to bude vyhodne, ale po case bude stat elektrika tolko, ze budeme spominat na zlate casy benzinu a nafty.
Cruze 2.0 163k LT, Velvet červená
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“