Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
izzy
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 27, 2011 20:03

Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Příspěvek od izzy »

Zdravím všechny Lanosáky (i ostatní :)).
Rád bych se zeptal všech co mají v nadpise zmíněný model na vaše zkušenosti s tímto autíčkem. Já ho budu mít brzy rok, no špatné auto to není, to v žádném případě, ale má svoje neduhy. Zajímá mě, jestli se ty, které zde vypíšu dají označit jako "it's not a bug, it's a feature!" nebo je to chyba mojeho autíčka.

Takže abych to vzal hezky popořadě:
1. Motoru se moc nechce - na rovince nebo z kopce jede Lanosek hezky, ale stačí i mírný kopeček a auto se chová, jako by za sebou tahalo na špagátu Trabanta. Otáčky prostě ne a ne nahoru, dokud nezařadím minimálně za tři. Samozřejmě s 55 kW nemůžu čekat zázraky, ale toto se mi až tak nezdá.
2. Volant ve vyšších rychlostech - tento problém zde již byl minimálně jednou popsán, takže předpokládám, že to bude rozšířenější problém. Ale ač jsem hledal sebevíc, konečné řešení jsem zde nenašel. Má tedy někdo zkušenosti s opravou tohoto neduhu?
3. Vůle řadící páky - moje řadička je prostě jakoby vykvedlaná. Na funkci to nějaký vliv nemá, ale vypadá to divně, když se po šlápnutí na plyn celá řadící páka zatřepe.

Asi by se toho našlo vícero, na další věci si ale teď nevzpomenu.
Takže budu rád pokud mi nějaká dobrá duše odpoví alespoň na něco.
Předběžně děkuju, mějte se :)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Blue Lanos
Příspěvky: 4033
Registrován: pát srp 29, 2003 17:10
Bydliště: NMnV

Re: Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Příspěvek od Blue Lanos »

1) s tym asi moc nespravis je to slabsi motor a ani ta prevodovka nie je zazracna
2) volant vo vyssich rychlostiach je ponekud volnejsi ;)
3) ja po 110tis km mam riadiacu paku stale tuhu ale kamarat ma asi 160tis a tiez mu to lieta ako tebe asi. Zrejme zalezalo ako s nou kto pri tolkom radeni skubal...
http://www.cardomain.com/id/27101976
Lanos SE 1.5l 8v 4door 63kw/86HP, PS,AC,PW,EA,Rear spojler,15" Dezent T,195/50 R15 Uniroyal,REMUS orig,Green Filter,KYB Excel G
LPG POSITIVE - Lovato LovEco01
Obrázek
izzy
Příspěvky: 4
Registrován: stř dub 27, 2011 20:03

Re: Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Příspěvek od izzy »

Děkuju za odpovědi, s tím motorem jsem ani moc nepočítal, že by se dalo něco dělat. Spíš mě zajímalo jestli to tak mají i ostatní majitelé této motorizace, nebo to je zas něco extra u mě :)
Ten volant, no co už, ale ani si moc nedokážu představit, že bych s tím jel po dálnici třeba okolo těch 130 a měl někoho předjíždět... ještě že nemám známku :D
Já mám na tachometru necelých 80000 najeto (počítám ale s tím, že to je přetočené). To by za to snad musel ten původní majitel rvat jak nevím co.
Hellboy
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 03, 2011 10:22
Bydliště: Blava, né?

Re: Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Příspěvek od Hellboy »

1. mam 1.5 63kw a tiez do kopca sa nejako nechce, dokonca punto 1.2 ma predbieha a to ja drzim plyn :D
3. mam ~217k km a paka je dost vyklepana, sice ide, funkcna je, no vyzera to dost divne a hlavne ked ju drzis ./
Langos 1.5, 63kW, 5-door HB, SuperRed Color
Hellboy
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 03, 2011 10:22
Bydliště: Blava, né?

Re: Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Příspěvek od Hellboy »

nechcem zakladat novu temu, chcem sa opytat ..da sa nejako vyklepana paka "utiahnut" aby sa netriasla a bola ako "nova"?
Langos 1.5, 63kW, 5-door HB, SuperRed Color
Uživatelský avatar
Ondra.Bruzek
Příspěvky: 82
Registrován: čtv bře 26, 2009 09:32
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Příspěvek od Ondra.Bruzek »

55 kw ... kůže líná (plech líný)
Při 120 mám z volantu masážní držák...
140 000 km řadící pákou bych mohl veslovat ...
Daewoo Lanos 1.4 98
Mr.Dman
Příspěvky: 74
Registrován: ned čer 12, 2011 14:32
Bydliště: Most, CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Příspěvek od Mr.Dman »

1.5 63kw
-1.Taky to není bůhví co
-2.no předjíždění je docela adrenalin :-D už jen proto,že se dost naklání,plus ten volant....
-3.Mám spíš problém se zařazením 1ky a 2ky občas...Docela blbý na křižovatce
Bezny
Příspěvky: 23
Registrován: pát dub 22, 2011 10:32

Re: Lanosek 1.4 55 kW, r.v. 1999 - zkušenosti atd.

Příspěvek od Bezny »

Mám Lanose 1,5, takže jen k bodu 2 a 3. To samé. Beru to jako vlastnost.
U volantu občas sjíždí dolů plastové pouzdro tyče řízení, v kabině nad pedály. Dá se posunout zpátky nahoru, pak to míň klepe.
Řadicí páka je jak živá, zprvu mě to vadilo teď už ji nechávám žít vlastním životem.
Odpovědět

Zpět na „LANOS“