Auto na vodu

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Blue Lanos, pejee, lomngi

Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Auto na vodu

Příspěvek od jamal89 »

nikto nikoho nepozna s tymto systemom namontovanym???
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Reklama
 

Uživatelský avatar
lechi142
Příspěvky: 154
Registrován: stř led 14, 2009 00:35
Bydliště: Sobrance ale častejšie Košice

Re: Auto na vodu

Příspěvek od lechi142 »

ja mam konkretne toto v Lanose


http://cgi.ebay.com/ebaymotors/HHO-Hydr ... leQ5fParts


do destilovanej vody sypem hydroxid draselny tak, aby som mal odber cca 20A. pri nakopnuti motoru po chvilocke vidiet ako krasne stupaju bublinky vodika cez hadicky systemu. Vznikajuci tzv. Brownov plyn (zmes kyslika a vodika) prisavam do sania (mam to navrtane do airboxu).

co sa spotreby tyka, klesla mi tak maximalne o liter az liter a pol. popravde cakal som viac, kolega v praci to ma na Peugeote 406 v kombinacii s LPG a tomu to zdvihlo dojazd o 200 km, co je si myslim velmi slusne. Zrejme si s tym az tak nerozumie lambda sonda a riadiaca jednotka. daju sa k tomu prikupit kadejake riadiace mechanizmi na oklamanie resp preprogramovanie MAP senzora atd atd, ale momentalne do toho nehodlam investovat.

kazdopadne, nelutujem ze som si to dal, auto ide o poznanie tichsie, hladsie a plynulejsie.a ked uz nic ine aspon som priatelsky k zivotnemu prostrediu ;)

mozno v sucinnosti s LPS by to bolo lepsie, uvidime casom. ja s tym budem este urcite nejako kolaborovat, lebo ma to zaujima, je zaujimave co vsetko sa da, fyzika je sranda :D

cez vikend az budem doma tak sem hodim aj nejake fotky , priamo z pod mojej kapoty
Lanos 1,5, 5D, strieborna metaliza, bez klimy a ABS, folie, JBL GT4.12, JBL GTO75.2, JBL GT5.502, BM Boschman 6.9 (SPL 130,8 dB), šiška JDM Performance, šošovkové hmlovky s angel eyes a 10 000k HID
Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

Re: Auto na vodu

Příspěvek od Jalan-Aajav »

mzprx píše:Vsetko su to blbosti, fyzika nepusti, na rozklad vody musi byt predsa dodana vacsia energia, ako vznikne zlucenim (cize horenim) vodika s kyslikom.
panstvo, nedajte sa okaslat mzprx ma naprostu pravdu.

skuste sa nad tym zamysiet... keby to bolo take skvele, myslite ze by sa toho vyrobcovia aut nechytili aby bodovali na trhu nizsou spotrebou svojich aut?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Auto na vodu

Příspěvek od ppp »

Sice je to kravina, ale pozor na vodik zmiesany s kyslikom. Inac idealna palivova zmes na pohon rakiet ale aj na roztrhnutie toho v com sa nachadza, staci mala iskra, ktora moze v sustave vzniknut hoci aj hlupou statickou elektrinou alebo proste spatnym zaslahom, aj ked v tomto pripade by sa mozno sama zhasila v hadicke, vdaka rychlosti akou tato zmes exploduje. Ale keby roztrhlo nadrz s roztokom naoh, tak by sa najprv potesili vsetky hlinikove veci a potom majitel ked otvori kufor (alebo kde to ma) a zisti ako mu mazlaveju pazury z rozlozeneho tuku najprv z potu a potom z koze. Ja som sice tiez vymyslal a naoh este budem rozkladat ale budem to viest osobitne a spravim si z toho malu vodikovo kyslikovu zvaracku/rezacku. Ale v aute kvoli zakonu zachovania energie to akosi nema vyznam. Je to hajzel ten co ten zakon o zachovani energie vymyslel co? :lol:
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Auto na vodu

Příspěvek od jamal89 »

on ten zakon nevymyslel, on nan len prisiel
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Auto na vodu

Příspěvek od HusarJan »

kdo to neodskúšal tak hov... vie dá sa to urobit aj doma :lol: niekedy to urobím a uvidím či sa to oplatí :D
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Auto na vodu

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
No,když jsem to sem před dvěma lety dával tak jsem to myslel jako takovou raritu a pochopitelně tomu nevěřím! :lol:
Ono ve fyzice platí zákony,které nejdou oblbnout na rozdíl od těch co si vytvoří lidé pro sebe a z nich si dělají někteří jen srandu! Takže zatím benzin,nafta,plyn a ještě elektřina a voda asi někdy v budoucnu :lol:
Tak hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Auto na vodu

Příspěvek od Serpico »

...to Topol auta na vodík už jezdí, tedy pokud bereme v potaz H2 - O tedy vodu ale je to trochu složitější získat onen " vodík " v tom máš pravdu

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“