Styl jízdy vs. řídící jednotka

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

palladin píše:No aj pri 100-120 cez leto na obycajnu 95 mi to robilo do 6l. Ale zalezi ako jazdis. Vyborna vec je trip computer,podla neho sa da jazdit.
Ty ho mas? Lebo ja ano...
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Na daewe nie ale na renaultoch som mal...
Na tom som sa naucil pri kolkych otackach mam preradovat ak chcem usetrit....
Uživatelský avatar
palladin
Příspěvky: 239
Registrován: pon pro 20, 2004 12:41
Bydliště: Prievidza

Příspěvek od palladin »

Ozaj a co vsetko ti trip ukazuje . A kolko ta to stalo ?
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

palladin píše:Ozaj a co vsetko ti trip ukazuje . A kolko ta to stalo ?
Ani sa nepytaj! 9 litrov. Ale kolega Ondras isiel kvoli mne preto do Polska,mam najdokonlejsiu LCD verzie. Ukazuje vsetko okrem teploty vonku a v aute. A nema cidlo na plavaku v nadrzi,ked natankujes,musis mu zadat kolko si natankoval. Alebo ked das plnu,len stlacis tlacidlo plnej nadrze a on ma v pamati ulozenych tych 50 litrov plnej nadrze. Je to velmi presne a dokonale meranie,ked stojis na volnobehu,ukazuje Ti spotrebu v litroch za hodinu a to na ziadnom papieri nikdy nevyratas. Papierovo sa da ratat spotreba iba podla ubehnutych kilometrov,takze nikdy to nie je presne. Na palubaku to presne je.
Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Petr II »

Ani sa nepytaj! 9 litrov. Ale kolega Ondras isiel kvoli mne preto do Polska,mam najdokonlejsiu LCD verzie. Ukazuje vsetko okrem teploty vonku a v aute. A nema cidlo na plavaku v nadrzi,ked natankujes,musis mu zadat kolko si natankoval. Alebo ked das plnu,len stlacis tlacidlo plnej nadrze a on ma v pamati ulozenych tych 50 litrov plnej nadrze. Je to velmi presne a dokonale meranie,ked stojis na volnobehu,ukazuje Ti spotrebu v litroch za hodinu a to na ziadnom papieri nikdy nevyratas. Papierovo sa da ratat spotreba iba podla ubehnutych kilometrov,takze nikdy to nie je presne. Na palubaku to presne je.
Co kdybychom téma " palubní počítač " zase trochu oživili ?
Dá se tento computer z Polska nějak normálně sehnat, anebo někdo už přišel na lepší nápad ?
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Toto téma můžeme oživit, ale prosím ne v tomto tématu "Styl jízdy vs. řídicí jednotka". Děkuji.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Olda

Příspěvek od Olda »

palladin píše:No nechcem byt chytry, ale mne poradili v Nr v daewe tak ze das kluc zapalovania do polohy aby svietili kontrolky a 3 krat odpojis a pripojis + od baterie s prestavkou 5s . To by ho malo resetnut a vymazat register zavad. Robil som to ked mi blbol krokovy motorcek...
A ako som spominal , ked mi cistili krokovy motor a skrtiacu klapku, potom to islo daleko lepsie- hlavne sa to lepsie rozbiehalo z nizsich otaciek (asi pri tej oprave bola odpojena bateria... )
Ale je to na kazdom ako sa rozhodne a co urobi so zvojim autom....
Můžu potvrdit: u filcky stačilo nechat chvíli odpojenou baterku, ale tam sem to nikdy neřešil, u 16V je to znát, ale kvůli spotřebě ji odpojuji co nejméně, vždyt stačí 30 km a už to trhá asfalt :lol:
mimochodem nevíte kdo dodával korejcum baterky-mám tak orig. 8 let starou a zimě chodí jak víno :shock:
Uživatelský avatar
Petr II
Příspěvky: 56
Registrován: čtv bře 11, 2004 07:54
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Petr II »

Můžu potvrdit: u filcky stačilo nechat chvíli odpojenou baterku, ale tam sem to nikdy neřešil, u 16V je to znát, ale kvůli spotřebě ji odpojuji co nejméně, vždyt stačí 30 km a už to trhá asfalt :lol:
mimochodem nevíte kdo dodával korejcum baterky-mám tak orig. 8 let starou a zimě chodí jak víno :shock:
Odpojuješ baterii, nebo tu ŘJ - a jak ?
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Baterky v korejcoch su original Made in Korea,maju aj web. Firma sa vola Delkor. Su to naozaj super baterky. Ja uz mam sice novu EXIDE ARMADA ale ta povodna bola bez chyby a s magickym okom.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Stačí odpojit baterku.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

S.v.o.b.i.k
Příspěvky: 788
Registrován: sob úno 19, 2005 21:48
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od S.v.o.b.i.k »

olin píše:hele já taky při 80km/h už dávám pětku a nezdá se mi nexie líná,když chci rychle něco předjet, mám 16V
Já taky řadim 5 při 80km/h a mam 16v a je to docela živí,ikdyž na 3 sem 100 taky jel,ale chdák malá...S tim pamatovánim sem to taky vyzkoušel,po 10km to už bylo znat a byl sem dost překvapanej jak to lítá a člověk ani nemusí pořádně šlapat na plyn,jen to lechtat...Baterka,mam taky original a vybila se mi jen jednou,jinak šlape jak hodinky...
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Při 100 km/h jet na 3, to neznamená "chudák malá", ale naopak Nexie je šťastná, když takhle může jet... :D

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Akri »

Ivan píše:Při 100 km/h jet na 3, to neznamená "chudák malá", ale naopak Nexie je šťastná, když takhle může jet... :D
:lol:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
Radoslav Hološka
Příspěvky: 856
Registrován: sob kvě 08, 2004 09:53
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Radoslav Hološka »

Ivan ma v podstate pravdu,aj ked vsetkeho vela skodi. Ale 16V je treba dynamicky ale s citom tocit. Urcite teda neradit 5. pri 80 km/h ale az ponad 100 km/h. Tvrdia to vsetci veci znali mechanici o 16V Nexii.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“