Imobilizér

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
JanaS

Imobilizér

Příspěvek od JanaS »

Při pokusu o nastartování Drakouše (Nexie1,5) mi chcípnul.Elektrika funguje,jen kontrolka imobilizéru nebliká a ani nesvítí, nejde čerpadlo benzínu a startér se neroztočí. Poraďte co by s tím mohlo být. JanaS
Reklama
 

Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Servis,
takhle na dálku se těžko radí, když člověk neví, co je tam za imobilizér.

BTW je tady funkce hledat, a to by se dalo najít, že nedávno se tu diskutovalo téma imobilizer :-)
Miloshi, byl jsem rychlejší :-))
PavelZ
Příspěvky: 1422
Registrován: čtv lis 06, 2003 10:36

Příspěvek od PavelZ »

Pokud si to dobre pamatuju, tak me kdyz odesel imobilizer (bylo to teda na Lanosu), tak se palivovy cerpadlo normalne tocilo. Takze mozna i problem s palivovym cerpadlem.
JanaS

Imobilizér

Příspěvek od JanaS »

Netušíte někdo, kde by mohla být umístěná řídící jednotka imobilizéruv Nexii 1,5 a případně, jak ji odpojit? Jediný co jsem o imu zjistila je z nápis na čipu AUTOWATCH. Nic jiného nevím.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

Některé imobilizéry (třeba ten můj) odpojují palivové čerpadlo.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
]Rebro[
Příspěvky: 2350
Registrován: pát srp 06, 2004 10:39
Bydliště: Vsade dobre, doma najlepsejsie

Příspěvek od ]Rebro[ »

Riadiaca jednotka by mala byt za pristrojovkou. Je tam na zadnej stene taka cierna krabicka.
Je: Volvo V50
Bola: Nexia GL
Spotreba - 2 motory
POWERED by JRD McLAREN
Uživatelský avatar
seky
Příspěvky: 221
Registrován: sob pro 04, 2004 21:55
Bydliště: Lipany/ Spišské Podhradie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od seky »

RJ hladaj za pristrojovkou alebo podla kablov veducich od zasuvky kam vkladas kluc imobilizera.Pravdepodobne je to 2 okruhovy imob,ked netoci starter a cerpadlo.Skus pozriet kable veduce od RJ k poistkam,tam je väcsinou preruseny obvod cerpadla a mali by ist kable aj k starteru.Treba ich odpojit a spojit ako boli povodne
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Mě točí startér a neběží palivové čerpadlo.
Imobilizér jsem si ale nechal vyřadit, když jsem jednou stál u benzíky poté co jsem nabral plnou a startér točil a točil a nic.
Pajda
Příspěvky: 335
Registrován: pon úno 02, 2004 11:05
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér

Příspěvek od Pajda »

JanaS píše:Netušíte někdo, kde by mohla být umístěná řídící jednotka imobilizéruv Nexii 1,5 a případně, jak ji odpojit? Jediný co jsem o imu zjistila je z nápis na čipu AUTOWATCH. Nic jiného nevím.
Autowatch existuje ve dvou variantách. Ta starší má uvnitř 2? baterie. Pokud jsou vybité, je potřeba je vyměnit. Novější verze byla už bez nich.
V autě nám to taky zlobilo a stačilo sirkou za palubkou zablokovat relátko, aby nevypínalo. Sice byl imobilizér mimo provoz, ale dalo se jezdit.
Na Nexii vzpomínám v dobrém :-) , ale MPV je MPV
neválí se vám v garáži nepotřebná SPZ - v mé sbírce je pro ní místo,
JanaS

Imobilizér

Příspěvek od JanaS »

Díky moc za rady a zkušenosti. Moc mi pomohly a "Drakouš" opět jezdí. JanaS :lol:
milos2611
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 19, 2007 20:10
Bydliště: Valaliky

Re: Imobilizér

Příspěvek od milos2611 »

ahoj ako si si poradil stym imobilizerom??? ja mam podobny problem nevies ako ho odpijit?
milos2611
Příspěvky: 2
Registrován: úte čer 19, 2007 20:10
Bydliště: Valaliky

Re: Imobilizér

Příspěvek od milos2611 »

ja mam ten osty problem nevies mi poradit???
OV Tico
Příspěvky: 12
Registrován: úte zář 15, 2009 00:07
Bydliště: Ostrava

Re: Imobilizér

Příspěvek od OV Tico »

Zdravím mám stejný problém nejde mi proud na benzínové čerpadlo,
zřejmě problém s imobilizérem, motor točí a nenaskočí protože nejde čerpadlo, čerpadlo vyzkoušeno a je funkční, nejde k němu proud.
Nevím jak vyřadit imobilizér, je to nexie rv.96 1.5 8V 57kw prosím poraďte.
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Imobilizér

Příspěvek od foker »

Ja som to robil takto:nasiel som jednotku imobilizeru a vsetky kable co z neho vychadzali.Imobilizer prerusuje obvody (napr zapalovanie,pal.cerpadlo...)takze som spojil kable rovnakej farby pripadne znacenia,odpojil od napajania a hotovo,auto uz startovalo bez problemov.Nejak takto to vyzeralo:

Obrázek

poistky,rele a pod okolo cerpadla mas v poriadku?
Kvety a bonboniery nepijem
Kajo 79
Příspěvky: 106
Registrován: ned pro 27, 2009 19:09

Re: Imobilizér

Příspěvek od Kajo 79 »

Ja som mal ten istý problém. Elektrikár chcel za demontáž 100eur, tak som to spravil sám a bolo to za 40 min hotové. Pri štartéry boli odpojené asi dva káble a tak isto pri poistkách. Imob. bol umiestnený pod volantom a ak pôjdeš po kábloch tak nájdeš ktoré káble máš spojiť, a kde je prívod elektriny do imob....funguje to asi tak, že bez imobilizéra ti odpojí privod elektriny do čerpadla, a to aj pri poistkách.....skús ja to mám bez problémov už dobrého pol roka.....
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“