Výměna žárovky H7

Chevrolet Lacetti (Daewoo Nubira 3)

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Dr. Taby
Příspěvky: 27
Registrován: sob dub 04, 2009 14:26

Výměna žárovky H7

Příspěvek od Dr. Taby »

Mám problém, přestalo mi svítit světlo (resp svítí jen parkovačka). Zatím jsem to vždycky řešil v servisu, ale teď bych se do toho rád pustil sám, podle návodu ve slovenštině nevím, jestli musí světlo ven nebo ne. Dneska se mi podařilo bez vyndání světlometu odšroubovat to víčko, ale pak už jsem na to neviděl, tak to nechám na den. Jedná se o sedan a žárovky H7.

Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
karlos1
Příspěvky: 23
Registrován: pon led 18, 2010 21:48

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od karlos1 »

Světo ven. Je to na dvou, nebo třech šroubech ve světle a ty šroubuješ matici. Je to tak na 10 minut.
Dr. Taby
Příspěvky: 27
Registrován: sob dub 04, 2009 14:26

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Dr. Taby »

Díky, a nemusí se pak seřídit světlo?
Mirek6
Příspěvky: 11
Registrován: sob led 01, 2011 17:08

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Mirek6 »

Nic se neseřizuje, s frekvencí výměny těhle žárovek bychom nedělali nic jiného... Na vyndání světla je třeba vyšroubovat dva šrouby s desítkou hlavou shora na světle a pak matku která je na zadní straně světla - myslím že v nářadí k autu je trubková desítka, která je na to akorát.
Zkoušel někdo používát primárně fabiácké odpory před žárovku?
Daewoo Nubira 2004 1,8 CDX. Na plyn ujeto 110 000km, celkově 180 000
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Krtek »

Určitě se to tu dá dohledat. Já si s žárovkama užívam celou dobu co ten krám mam. Odpověď zní ANO fabiácký odporový kabely za 200 kč maj význam a fungujou. Díky nim už neměnim žárovky každej měsíc ale řekněme 2-3x do roka. Mam je už asi 4 roky.

V návodě na výměnu píšou kraviny. povolte víčko, vycvakněte konektor a zajišťovací drát a vyndejte žárovku. Tak to PROSTĚ NEJDE !!!! Když sem to zkoušel bez vyndání světel tak na vlevo musel jít ven airbox a vpravo baterka a sundat řídící jednotku. Sundat světla je fakt nejjednoduší a nejrychlejší cesta.
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Jura »

Další rada ohledně žárovek zní: LED denní světla. Už dva roky jsem žárovku nemusel měnit (samozřejmě mám odporové dráty ze škodovky).
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
jirkas
Příspěvky: 13
Registrován: ned dub 19, 2009 12:33

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od jirkas »

Namontoval jsem žárovky LIGHT@DAY (Osram) s prodlouženou životností. Jsou tam 10 měsíců = asi 22 tisíc km a zatím drží :).
Lacetti 1,8 4dv/2005 LPG, předtím 150 tis. km v Esperu 1,8
jaha2x
Příspěvky: 14
Registrován: stř črc 12, 2006 09:55

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od jaha2x »

Krtek píše:...bez vyndání světel tak na vlevo musel jít ven airbox a vpravo baterka a sundat řídící jednotku.
Svetla jsem nikdy nevyndaval.... ale pravda, vlevo sel airbox ven, vpravo se vejit da (pohodlne to ovsem neni..). K tem obracenym zarovkam, pri pohledu z boku to jde poznat.
Daewoo Nubira III 1.8 CDX 05/2004, předtím Daewoo Racer 12/1989, ještě předtím Škoda 120
Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Jalan-Aajav »

vyberanie svetiel je otrava, ale mensia ako vyberanie baterky/airboxu...
raz to skusal jeden servisak vymenit bez demontaze, ale sa mu pritom iba podarilo rozbit novu ziarovku
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Jura »

Jalan-Aajav píše:vyberanie svetiel je otrava, ale mensia ako vyberanie baterky/airboxu...
Tak, tak. Svatá pravda. Vercajk na vymontáž a namontáž světla s sebou prostě v kufru vozím a žárovku mám přehozenou za 2-3 minutky, když to bude potřeba. Je to lepší, než mít vorvaný ruce a nadvakrát zlomený prsty.
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Uživatelský avatar
Jalan-Aajav
Příspěvky: 149
Registrován: pát dub 09, 2010 02:09

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Jalan-Aajav »

Jura píše:Tak, tak. Svatá pravda. Vercajk na vymontáž a namontáž světla s sebou prostě v kufru vozím a žárovku mám přehozenou za 2-3 minutky, když to bude potřeba. Je to lepší, než mít vorvaný ruce a nadvakrát zlomený prsty.
2-3 minutky? to mas zavratne rychlo...
ja som zatial ziarovky vzdy musel menit v zime, a vtedy mi pripadalo, ze kazdu menim pol hodiny
Oplík
Příspěvky: 4
Registrován: úte črc 05, 2011 23:51
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Oplík »

Potvrzuji, že se to pravdu dá vyměnit takhle rychle. Když jsem jí měnil poprvé musel jsem si tady přečíst jak na to a trvalo mi to 15 minut, pak jsem si přikoupil jeden klíček do kterýho vrazim šroubovák a tim povoluji ten třetí šroub dole co se k němu nejde jinak dostat. No a pak už je to fofr :-)
Lukáš as. Oplík
Uživatelský avatar
Jura
Příspěvky: 318
Registrován: stř čer 29, 2005 11:25
Bydliště: Borohrádek, okr. Rychnov nad Kněžnou

Re: Výměna žárovky H7

Příspěvek od Jura »

Jalan-Aajav píše:2-3 minutky? to mas zavratne rychlo...
To víš, léta praxe... :lol:
Jura Obrázek
Lacetti (vlastně "přechodný typ" Chevrolet Nubira) Sedan 1.8 CDX, MY 2004, barva 68U Melange Beige, od 2/2008 LPG
Odpovědět

Zpět na „Lacetti (Nubira 3)“