Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: spotřeba

Příspěvek od chrudoš »

Ja osobne si myslim, ze nejde ani tak o motor, ale o tech temer 1400 kilo, ktere Cruze ma a bezna 4 vlacova atmosfera podle me mene jak za 8 v prumeru jezdit ani nemuze, proste to nejde. Jo kdyby bylo turbo, tak se clovek poklidnou jizdou pod 7 celkove nejspis dostane, s dnesnima motorama nejspis asi ne
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

Uživatelský avatar
Feo
Příspěvky: 20
Registrován: pát bře 25, 2011 19:46
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od Feo »

Darth píše:Dobrý den pánové, děkuji vám všem za vaše příspěvky ke spotřebě. Chtěl bych se zeptat, protože uvažuji o novém Cruzovi. Myslíte si, že u nového Cruze 2011 bude spotřeba lepší (ptám se na 1,6. je tam 91 kw). V technických parametrech to vypadá velmi přijatelně, ale dle vašich zkušeností se obávám, že platí rčení PAPÍR SNESE VŠECHNO. Ale všichni dealeři mi mávají před nosem technickými parametry. Díky vám jsem se ale dostal trochu do reality. Jestli máte s novým Cruzem zkušenost nebo o tom něco více, podělte se mnou prosím. Předem děkuji.
Ja som cez vikend absolvoval jazdu Praha "D1" - Tr. Teplice a spat a tu su postrehy:
Praha - Slavkov, dotankovacka do plna a spotreba vychadzala 7.9
Slavkov - Teplice tam to podla kilometrov a dotankovani vychadzalo na 6.9 litra
Palubny pocitac ukazuje 7.8 dlhodobu a mam na nom zatial nieco cez 2000 km. Jazdim vacsinou predpisovo, ale snazim sa ho aj vytacat aby nebol velmi lenivy. Motor je kazdym kilometrom dravejsi, akorat by som cakal ze dvojka bude trocha viac ziva. Zatial som nadmieru spokojny. -i
Chevrolet Cruze 1.6 LS+ 91kW
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: spotřeba

Příspěvek od honza72 »

No, bez vytočení jedničky je ta dvojka lenivější, už je to tak... Ale, když se zatopí pod kotlem, tak je to střela. :mrgreen:
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: spotřeba

Příspěvek od honzik »

Tak mám ujeto prvních 5000 kilometrů v naprosté pohodě.
Spotřeba po třech delších cestách (Bystřice - Bratislava 520 km, Bystřice Domažlice 1152 km a Bystřice - Víděň 700 km ) při dodržování předpisů, ale krátce i 160 km/hod je 7,8l/100 km. a myslím, si, že níž se asi nedostanu.
Ale i tak jsem spokojený, auto jede dobře, má dostatek rezervy výkonu, motor se dobře rozjíždí a levněji ( za méně ) asi jezdit nebude.

Když dneska porovnán výhody a nevýhody auta, neměnil bych. Zatím se mi jako jediné negativum jeví právě ta spotřeba. Ale s tím jsem počítal. Zámek na kufru kupodivu funguje a jiné problémy nemám.
Spokojenost.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: spotřeba

Příspěvek od TOMTCE »

Zámek ti ještě nějakou chvíli fungovat bude, ale ne dlouho:). Já jsem také v anketě zatrhnul, že mi funguje a o týden později už to nešlo. Myslím, že CODE95 a zámek u kufru nás čeká všechny. Jinak aby tento příspěvek byl trochu na téma tak ted mám na tacháči 33 033km a spotřeba 7,7 takže sem spokojenej.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: spotřeba

Příspěvek od Kjub »

to je rovnaka spotreba ako 1.8...blbe...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Lukyho
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 20, 2011 18:31
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Lukyho »

Najeto 1200 km a počítač ukazuje 7,3..... a nechytnou v Praze kolonu, kde jsem půl hodiny popojížděl, tak by spotřeba možná šla ještě níž. 60% po dálnici (tempomat 130km/h) zbytek po normal silnicích (90-110 km/h). 8)


1,8 motor :)
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

To co píšeš ti neverím, 7.3 l po dálnici, zbytek normál silnice, myslím že to pěkne kecáš.Já jezdím dálnice i na tempomat mám vyskoušené Bratislava-Praha, Praha-Litoměřice, Praha-Norimberg, Praha- Mníchov atd. na tempomat (120-130 km/h) ale i bez něho a ani jednou jsem neviděl spotřebu hluboko pod 8 l. večšínou to je 8,5-8,8 l pri rychlej jízdě (160-200 km/h) za 9,5-10,9 l. Mám ten sami motor co ty a neverím kecům že ti žere o 2 l néně to sním asi ani nejezdíš.
Carthell Prg
Lukyho
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 20, 2011 18:31
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Lukyho »

Veř si čemu chces. Tohle mi ukazuje palubní počítač. Možná kecá počítač, já jenom píšu to, co mi tam svítí ;)
jece
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:32

Re: spotřeba

Příspěvek od jece »

Spotreba je hlavne o plynulosti jazdy, tam vies usetrit cele litre.
Spotreba pri rychlosti nad 80km/hod rychlo rastie. Preto na dialnici nikdy nebude dobra spotreba. To by si musel jazdit rychlostou mensou ako 100km/hod. Ak mate palubny pocitac, tak si ho vzdy pred jazdou znulujte a skuste aspon tyzden jazdit na spotrebu. Garantujem vam, ze za tyzden sa naucite jazdit tak, ze stiahnete spotrebu minimalne o liter. Kludne aj o dva litre. Nie je totiz umenie jazdit stylom brzda - plyn. To dokaze kazdy. Umenie je jazdit s nizkou spotrebou a zaroven pritom nezdrzovat premavku.
Opel Omega 2.2DTI
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Reagujem na lukyho jak piše že s novým cruzem 1.8 jezdí za 7,3 l dalnice a rychle okresky.
Total blud, to je jak by si napsal že ze svojím oplem jezdíš za 2,5 l
A moc pochybuji o stylu jízdy, piše tempomat.
Carthell Prg
Lukyho
Příspěvky: 10
Registrován: stř dub 20, 2011 18:31
Bydliště: Pelhřimov
Kontaktovat uživatele:

Re: spotřeba

Příspěvek od Lukyho »

Takže :) Vytáhnul jsem si data z CCS karty. Když jsem přebíral auto, tak tvrdili, že v tom je 10 litru benzinu. (asi to sedělo, pže po nastartovani mi tu ukazovalo dojezd 105 km). Na vedlejsi benzince jsem daval plnou a vešlo se tam 48,2 litru. Další tankování bylo 50,1 litrů. Součet 108,3 litrů :) Auto ma ted najeto 1283 km a dojezd mi to píše 150 km. Tj. 1433 km. Tak že reálná spotřeba teda je 108,3/(1433/100) = 7,5575 l/100 -i

Kdo věří, věří...Kdo ne, tak ne :) Mě je to jedno...a nikoho dál přesvědčovat nebudu :lol:
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Takže po natankování ti palubní počítač ukazuje dojezd 800 km ?
Carthell Prg
jece
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:32

Re: spotřeba

Příspěvek od jece »

Aktualny udaj o dojazde je vypocitavany z mnozstva paliva v nadrzi a z poslednej aktualnej spotreby. Udaj o dojazde sa preto meni s aktualnym zatazenim motora. Na tento udaj o dojazde sa mozme preto viac menej spolahnut len vtedy, ak by sme az do dalsieho natankovania nezmenili zatazenie motora a sucasne nemenili prevodovy stupen. Takze udaj o dojazde je len cisto orientacny udaj.
Doporucujem sa zaregistrovat napriklad na stranke http://www.spritmonitor.de/ alebo podobnej. Udaj o spotrebe na zaklade takejto stranky je ozaj realny.
Opel Omega 2.2DTI
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: spotřeba

Příspěvek od honzik »

Pro ty, co neumí německy je to stejné na českých stránkách www.ceskybenzin.cz.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“