Ďalší problém - svieti mi kontrolka - neviem, čo to znamená

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Swiftinoha
Příspěvky: 6
Registrován: pát úno 27, 2009 08:58

Ďalší problém - svieti mi kontrolka - neviem, čo to znamená

Příspěvek od Swiftinoha »

Ahojte!
Mám ďalší problém s mojím "vydareným" Ticom.
Počas jazdy sa mi v poslednej dobe vždy rozosvieti červená kontrolka "výkričník" ( :!: ).
(Táto kontrolka bežne signalizuje zatiahnutie ručnej brzdy, zaujímalo by ma, či môže signalizovať aj niečo iné. Nemám k autu návod, teda nemám to ako zistiť.)
Tento problém sa stupňuje. Začalo to asi pred 3 týždňami - spočiatku sa rozsietila len pri silnejšom brzdení (dojazd na križovatku), bral som to ako normálnu vec, keďže zvyky tohto auta dobre nepoznám. Teraz sa to však zmenilo - kontrolka sa rozsvieti už aj keď po dostatočnom rozbehu dám nohu preč z plynu - vtedy hneď začne svietiť a svieti až dovtedy, kým opäť nezvýšim akceleráciu. Boli už aj prípady, kedy nezhasla takmer vôbec. Neviem, čo s tým mám robiť, čo všetko to môže indikovať?
Za rady vopred Ďakujem!
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od -peha- »

Šupem pozri stav kvapaliny v nádržke asi jej tam máš málo :idea:
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Je možné, že máš málo kapaliny v brzdové nádržce, jestli je tím systémem Tico vybavené. Např. ve Feldě je, ale nefachá, prtože nám kuny překousaly dráty :roll: :cry: :roll:
Každopádně bych kontrolku s vykřičníkem nepodceňoval a hodně rychle bych se snažil věci přijít na kloub kdysi jsem měl v autě kontrolku poruchy jednoho brzdového okruhu, ale ta při poruše svítila furt.....
Mrkni, zda-li máš v nádržce dost brzdovky a do víčka vedou nejspíš 2 dráty. v tom případě by dolití brzdovky mělo svícení odstranit. Další možnost je ve spínači u ruční brzdy a nebo v kabeláži k němu....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 1345
Registrován: sob bře 11, 2006 20:53
Bydliště: Hopsa hejsa do Brandejsa

Příspěvek od Hynek »

:P :D Je to jasný! Dolej brzdovku a bude po problému, ale jen se svícením varovného světla. Musíš bohužel taky "zjistit" , proč se ta brzdovka ztratila, pokud jsi ji kontroloval a bylo vše OK.
NEXIA DOHC 16V GTX 3dveř. ,Klíma, NAVIGON TS 7000T,
KALOS 1,2.,Klíma.
Uživatelský avatar
99
Příspěvky: 104
Registrován: čtv pro 27, 2007 13:41
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od 99 »

Souhlasím s kolegy. 8)
inertt
Příspěvky: 52
Registrován: ned úno 08, 2009 13:58

Re: Ďalší problém - svieti mi kontrolka - neviem, čo to znamená

Příspěvek od inertt »

mne to svietilo aj ked som mal opotrebovane brzdove oblozenie
Deawoo Tico 1996-poľnohospodárske vozidlo, VW Golf TDI mk4 higtline
Uživatelský avatar
Woyta
Příspěvky: 332
Registrován: sob říj 13, 2007 23:08
Bydliště: Hořice

Re: Ďalší problém - svieti mi kontrolka - neviem, čo to znamená

Příspěvek od Woyta »

Protoze se museli pistky vice vysunout a poklesla hladinka v nadrzce.
Intel E7200 @3,8ghz, DFI Blood Iron 2x 2GB OCZ Reaper 1066mhz, EVGA 8800GT 512mb, Hitachi T7K250 250gb, Seagate Barracuda 640gb, Creative SB Audigy, Leadtek Winfast DTV2000H, Logitech MX518, Logitech G25, Creative P5800, Creative Fatal1ty Gaming Headset
Vodnik
Nissan 200SX S13 / Daewoo Tico
Uživatelský avatar
KmailSHS
Příspěvky: 1
Registrován: sob srp 28, 2010 18:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďalší problém - svieti mi kontrolka - neviem, čo to znam

Příspěvek od KmailSHS »

ja som mal ten isty problem.Problem bol v opotrebovanych dostickach brzd
marianH
Příspěvky: 78
Registrován: pát lis 12, 2004 08:34

Re: Ďalší problém - svieti mi kontrolka - neviem, čo to znam

Příspěvek od marianH »

No nerob si ilúzie, že to bolo kontrolou opotrebovania doštičiek. Ten systém na Ticu nikdy nebol. Bolo to len a len tým, že sa kvôli opotrebovaným doštičkám viac vysúvali piesty v brzdičoch a potrebovali viac kvapaliny. Keďže si nedolial brzdovú kvapalinu tak jej bolo už len tak-tak.. Keď si nebrzdil, bolo jej dosť v nádobke a signálka nesvietila. Keď si brzdil, zatlačil si brzdovku do bŕzd a zrazu jej bolo málo v nádobke - signálka svietila. Až po uvoľnení bŕzd sa kvapalina zase vrátila naspäť do nádobky a signálka zhasla.

Len si nechcem domyslieť ako si sa staral o auto, a/alebo akým štýlom si jazdil, keď si nemenil kvapalinu a stihol si zodrať brzdové doštičky. To sa za rok normálne nedá. A medzitým už predsa musíš meniť kvapalinu.

MariánH
inertt píše:mne to svietilo aj ked som mal opotrebovane brzdove oblozenie
Uživatelský avatar
tulen
Příspěvky: 119
Registrován: čtv led 22, 2009 16:33
Bydliště: Topolcany SR
Kontaktovat uživatele:

Re: Ďalší problém - svieti mi kontrolka - neviem, čo to znam

Příspěvek od tulen »

tiež sa mi stávalo že to začalo svietit pri prudšom brdení ale obloženie a množstvo kvapaliny bolo v poriadku. Odvzdušnil som teda zadné brzdy a "bublinky, milujem bublinky (reklama orion) :)" a hneď bolo po probléme. Bolo to tým že ked som stupil na brzdu stlačili sa bublinky, klesla hladina kvapaliny a rozsvetilo a svetlo, ked som brzdu pustil hladina bola znova po max.
TICO SX r.v. 1997
Jak na to TICO v PDF :arrow: Tico links
Odpovědět

Zpět na „TICO“