Aký je rozdiel v rozdeľovačoch motorov 1,5 u 8 a 16 vent.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Aký je rozdiel v rozdeľovačoch motorov 1,5 u 8 a 16 vent.

Příspěvek od hlavna »

Potrebujem zistiť, aký je rozdiel v rozdeľovačoch u 8 vent. motora v porovnaní so 16 vent. motorom. V servise mi tvrdili že žiaden, mne sa to nezdá, lebo keď som vymenil hriadeľku, kúpenú v servise motor nešiel vôbec, resp. strašne vynechával, čo udržal asi tak 10 sek. a zdochol. Podľa mňa mi predali na 8 vent. motor hriadeľku na 16 vent. motor, pritom tvrdili, že sú rovnaké.
Čaute, dík za rady.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Aký je rozdiel v rozdeľovačoch motorov 1,5 u 8 a 16 vent

Příspěvek od Dark69 »

Sa mi vidi ze fakt to je rovnake.. Na 100 percent ti mozem potvrdit ze vsetko na rozdelovaci okrem tej hriadelky je rovnake..Tu hriadelku neviem presne ale asi aj ta je rovnaka..Bude treba skor predstih ti nastavit...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Aký je rozdiel v rozdeľovačoch motorov 1,5 u 8 a 16 vent

Příspěvek od hlavna »

Ale práve po výmene tej hriadeľky sa motor nedal vôbec nastaviť, nepomohlo ani nastavenie predzápalu a ani zmena poradia káblov na sviečky. A mechanik, ktorému som do servisu vracal hriadeľku uviedol, že v dokladoch má napísané 16 ventil a na 8 ventil nemal žiadne číslo tovaru.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Aký je rozdiel v rozdeľovačoch motorov 1,5 u 8 a 16 vent

Příspěvek od Dark69 »

Ty si menil len tu hriadelku?? Nie komplet uz poskladany rozdelovac??
Ak si menil len cisto tu hriadelku, a vybijal si na jej konci ten kolik a kolecko s drazkou ktora zapada do vackovej hriadele, tak pozor.. Da sa otocit to kolecko o 180 stupnov a potom ti auto nepojde...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Aký je rozdiel v rozdeľovačoch motorov 1,5 u 8 a 16 vent

Příspěvek od Serpico »

nezaměňuji jsou mezi nimi podstatné rozměrové rozdíly na vačku, nakonec i v ceně
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Aký je rozdiel v rozdeľovačoch motorov 1,5 u 8 a 16 vent

Příspěvek od hlavna »

Dal som na to dobrý pozor, označil som si to, dvakrát skontroloval bolo to v poriadku a auto nešlo, moc vynechával motor. Potom som to skúsil aj opačne, ale auto ani neodpálilo. Skúsil som obe strany a nič. Keď som vrátil starú tak to šlo ako predtým. Musia byť medzi nimi rozdiely, možno v tom magnetizme, inak sú na pohľad rovnaké.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“