parkovací senzory

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Jiří1234
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 07, 2011 08:06

parkovací senzory

Příspěvek od Jiří1234 »

Nemá někdo zkušenost z vypnutím parkovacích senzorů při jízdě a couvání s karavanem.Mám originalní parkovací senzory.
Stále to pípa a neda se to při couvání vypnout.
díky
Reklama
 

Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Bullmastiff »

Na tohle by měla zafungovat elektronika - na palubce máš kontrolku od přívěsu (nypadá přesně jak "koule") - funguje? Usuzuji z návodu, kde o tom byla zmínka. Praktickou zkušenost nemám, jen předpokládám, že programátor/designér elektroniky nebyl úplný trotl.

Zkusil bych se zeptat v servisu jestli není nějaká chyba v zapojení tažného zařízení resp, jestli je detekovám připojený přívěs.
Jiří1234
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 07, 2011 08:06

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Jiří1234 »

Ještě bych se rád zeptal zda má někdo tento problém vyřešen tady při zapojení vleku se to odpojí.
dík
tarale
Příspěvky: 103
Registrován: pát led 16, 2009 20:35
Bydliště: Levoča

Re: parkovací senzory

Příspěvek od tarale »

Caw, ja ked si za Captivu zapnem autoprepravnik tak mi len svieti na pristrojovke oranzova kontrolka cuvacich senzorov- v pravo hore ale pri cuvani su vypnute nic mi nepipa mam to tak od nova s tym som ja nic nerobil
Jiří1234
Příspěvky: 6
Registrován: pon úno 07, 2011 08:06

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Jiří1234 »

Může mi někdo říci zda má zavěs připojen do zásuvky pod autem nebo to má napojené do světel.Našel jsem specialní zásuv ku pod autem u rezervy a nevím od čeho je.Možná je to můj problém.Může mi někdo pomoc.
Jura
pilot2006
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 19, 2011 17:14

Re: parkovací senzory

Příspěvek od pilot2006 »

Nechával jsi si závěs dělat v autorizovaném servisu chevrolet nebo někde jinde ? Pokud nemáš originální elektroniku , když budeš couvat , bude ti to pískat .
neylous
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 22:19
Bydliště: Teplice

Re: parkovací senzory

Příspěvek od neylous »

Jiří1234 píše:Může mi někdo říci zda má zavěs připojen do zásuvky pod autem nebo to má napojené do světel.Našel jsem specialní zásuv ku pod autem u rezervy a nevím od čeho je.Možná je to můj problém.Může mi někdo pomoc.
Jura
Zapojení do světel je nesmysl. Tažné musí být zapojené do té zásuvky, (co jsi našel) originálním kabelem. Pak bude při připojení vleku svítit kontrolka vleku a nepůjdou senzory.
Aveo sedan 1.2, 16v, 62kw/84k
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Bullmastiff »

neylous píše:Zapojení do světel je nesmysl. Tažné musí být zapojené do té zásuvky, (co jsi našel) originálním kabelem. Pak bude při připojení vleku svítit kontrolka vleku a nepůjdou senzory.
Minulý týden mi montovali v autorizovaném servisu tažné, ale zásuvku nepoužili. Ještě jsem neměl možnost vyzkoušet zda zapojení funguje korektně nebo ne.

Až vyzkouším, dám vědět
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Bullmastiff »

Jinak tady je montážní návod na zásuvku a rozhodně tam není nic o tom, že by se měla použít ta zásuvka u rezervy.
http://www.thuletowbars.com/upload/manuals/707213.pdf na 7pinů nebo http://www.thuletowbars.com/upload/manuals/707214.pdf na 13 pinů

Možná by to mohlo pomoct při kontrole zapojení a diskuzi s montéry.

Mě dle dokumentace v Chevroletu namotovali Thule tažné zařízení ale zásuvku v rámci univezdální sady rozšířenou o nějakou svorku - snad je to správně ale ještě jsem nezkoušel.
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Bullmastiff »

Bullmastiff píše:Mě dle dokumentace v Chevroletu namotovali Thule tažné zařízení ale zásuvku v rámci univezdální sady rozšířenou o nějakou svorku - snad je to správně ale ještě jsem nezkoušel.
Tak už jsem to vyzkoušel a reklamoval. Řvalo to při couvání a auto o ničem nevědělo. Půjde tam jiná zásuvka a připojuje se prý jinak ....Dám vědět jak to vypadá až to bude hotové.
bubo
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 15, 2007 14:06
Bydliště: Bratislava

Re: parkovací senzory

Příspěvek od bubo »

Je to síce už staršia téma, ale potreboval by som poradiť. Dal som si namontovať ťažné v autorizovanom servise, keďže je auto v záruke. Jasné, že keď mám zapnutý vozík kontrolka ťažného nesvieti a pri spiatočke senzory jačia jako blázen. Chcel by som od vás poradiť, kto to na Slovensku dokáže zapojiť tak aby som to mohol tomu múdremu mechanikovi oplieskať o hlavu. Bolo mi povedané že senzory budú húkať stále a že inak sa to zapojiť nedá.
Bolo škoda kilo 20, daewoo kalos, chevrolet aveo
Teraz chevrolet captiva, citroen c3
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Bullmastiff »

Opraveno jest. Sice ne originálně ale funguje to. Originální sada se opravdu instaluje do zásuvky vedle rezervy.

V servisu museli vyhodit univerzální sadu a nainstalovat tam sadu pro daný model vozu tuším že od Jaegera.

Něco se dá nalézt zde:
http://www.erich-jaeger.de/images/pdf/e ... en_web.pdf - strana 8 a pak pár technikálií na od str. 50
http://www.tazne.cz/z16237-elektropripo ... tiva-13pin

Toť asi vše. Good luck.

PS: Mechanik, pokud je z autorizovaného servisu, nechť si laskavě zavolá na zastoupení a tam mu dají info o originální zásuvce. Případně se může inspirovat přiloženými odkazy ... Ale stejně už ty rozvody dokurvili, takže je to jedno - minimálně poškodili izolaci na kabelových svazcích.
bubo
Příspěvky: 27
Registrován: čtv bře 15, 2007 14:06
Bydliště: Bratislava

Re: parkovací senzory

Příspěvek od bubo »

Takže podľa tvojho písania s tým už moc neurobím no aspoň mu tam pôjdem poriadne zdvihnúť mandle. Kuva ja to nechápem načo mi je potom značkový servis, keď ani nevie čo má za techniku. To ich máme učiť my!
Bolo škoda kilo 20, daewoo kalos, chevrolet aveo
Teraz chevrolet captiva, citroen c3
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Bullmastiff »

Jj, stejně jsem argumentoval v Praze. Proč bych chtěl low cost řešení, když to dávám do značkového servisu ... Jak jsem psal, zásuvku vyměnili a něco jsem doplácel. Jak byla přesně postavena kalkulace ceny nové zásuvky nevím.
Uživatelský avatar
Dravec11
Příspěvky: 55
Registrován: pon črc 26, 2010 22:19
Bydliště: Tábor

Re: parkovací senzory

Příspěvek od Dravec11 »

Na couvací čidla je speciální kabeláž v.č. řídicí jednotky. Jinak to prostě nejde.


http://www.vapol.cz/cz/produkt/elektrok ... l/?alone=1

http://www.vapol.cz/cz/produkt/elektrok ... a/?alone=1
Chevrolet Captiva LT, 2.0D r.v.2010
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“