Aveo a spotřeba

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ladinek »

marfig píše:Taky mi porad nejde do hlavy ta spotreba.. a uvazil jste nekdo ze v TP jsou napsana original 13" kola v uzsim rozmeru nez mate predpokladam nasazene? Ja osobne 185/60 R14... sirsi, vetsi.. jestli to nebude tim..
měl jsem přes zimu 13" 155/80 a spotřeba stejná jako teď :D
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Reklama
 

Uživatelský avatar
JPS
Příspěvky: 182
Registrován: úte lis 24, 2009 12:20
Bydliště: Tisinec okr.Stropkov

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od JPS »

Ja mám pneu letné aj zimné 15" 185/55 a spotreba ako som uviedol
Chevrolet aveo 1.2 53kw 8ven.r.v 2008 bordo.metalíza
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ladinek »

jen dodám že na těch 155 to moc nesedí 185 sedí ,ale na druhou stanu berou až moc vyjetý koleje :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jamal89 »

no ja som robil pokus, na 28,6l som urobil 475km a spotreba vysla na 6,02l/100km, a tom som jazdil svizne a aj mesto dost, takze spokojnooooooooost
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

Tento vikend som otestoval spotrebu mimo mesto a celkom som z nej prijemne prekvapeny:
Zvolen - Senec - Zvolen (v trase prakticky dialnica a 100 km po klasickej ceste okolo Zlatych Moraviec), jazdil som "na spotrebu" cize okolo 2500-3000 otaciek, akurat ku koncu som uz trosku pridal a priemerna spotreba mi vysla nasledovne:
20,7 l / 351 km = 5,9 l/100 km - co je moj osobny rekord.
Inak mesto som minuly tyzden jazdil na priemere 10 l, co je dost...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

No toto je teda cool -i
A si si isty ze si to vypocital spravne ? :)
Aky to mas motor ? Ten novsi ECO TEC ?
Ake mas pneumatiky ?
Diky
:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od lomngi »

hemendex píše:Tento vikend som otestoval spotrebu mimo mesto a celkom som z nej prijemne prekvapeny:
Zvolen - Senec - Zvolen (v trase prakticky dialnica a 100 km po klasickej ceste okolo Zlatych Moraviec), jazdil som "na spotrebu" cize okolo 2500-3000 otaciek, akurat ku koncu som uz trosku pridal a priemerna spotreba mi vysla nasledovne:
20,7 l / 351 km = 5,9 l/100 km - co je moj osobny rekord.
Inak mesto som minuly tyzden jazdil na priemere 10 l, co je dost...
Gratulujem vidím konečne sa naučíš aj jazdiť. Nie len po meste denne 4km.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od mino »

Tak ja po víkendovej akcii v LM som skončil so spotrebou 6,56 L. Na ceste som sa stretol s kolegom Palck-om. Autíčko som riadne hore čertovicou poprehánal takže u mna spokojnosť.
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

xwing píše:No toto je teda cool -i
A si si isty ze si to vypocital spravne ? :)
Aky to mas motor ? Ten novsi ECO TEC ?
Ake mas pneumatiky ?
Diky
:PP:
No dufam, ze som to pocital spravne. Vzdy delim kilometre spotrebou, teda spotreba / kilometre a tankoval som po navrate 20,7 litra, ubehol som 351 km a vyslo mi 5,9. Snad je to ozaj tak, tankoval som dokonca na tej istej pumpe a pri tom istom stojane ako pri starte do SC, cize malo by to byt realne. Dost ma ale desi to mesto, lebo za tyzden som urobil 107 km a dotankoval presne 10,5 l, co je prakticky 10 litrova spotreba, ale to este boli mrazy a fakt som jazdil prakticky na studeny motor, ziadna trasa nebola dlhsia ako 5 km.
Mam ECO TEC 1.4 74 kW a myslim, ze 100k. Cize udajne ten novsi - rok vyroby 2008 a pneumatiky obycajne 15-ky Matador - este stale zimne...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jamal89 »

oteplilo sa a citit to aj na spotrebe, aj kamarat na fabii cez zimu pod 7 nesiel na 1,2 htp, a teraz mi hovoril ze palubak mu pise 5,6l takze teplucko tepluckoooooo :D
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

jamal89 píše:oteplilo sa a citit to aj na spotrebe, aj kamarat na fabii cez zimu pod 7 nesiel na 1,2 htp, a teraz mi hovoril ze palubak mu pise 5,6l takze teplucko tepluckoooooo :D
teplucko sice je, ale ten vietor co cez vikend fukal, ma siel zhodit z cesty. Avea su sice pekne, ale strasne "makke" a lietaju vo vetre ako odtrhnute, fakt som nemal ani sancu ist rychlejsie ako 110, lebo uz som nemal odvahu :) a este sa mi vypalilo predne svetlo, prave teraz idem menit ziarovku, to bude zase vyskum :)))))
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
martincakl
Příspěvky: 89
Registrován: čtv čer 07, 2007 08:49
Bydliště: Jindřichův Hradec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od martincakl »

Tak také přispěji svým novým rekordem...
Na jednu nádrž mám momentální rekord 812km..Kontrolka benzínu začínala již velmi mírně svítit.., ale jen v zatáčkách. Takže i po těch 812km odhaduji muselo být v nádrži ještě tak 3-4l benzínu.
Bylo to na dlouhé trase..2x540km...z toho cca přes 300km dálnice a zbytek většinou silnice 1.třídy.
V autě plný kufr...a dva dospěláci (z toho jeden..tedy já-váha za dva) s jedním prckem.
Aveo 1,2 8V...momentálně má motor najeto 19800km.
Chevrolet Aveo 1,2 sedan-sunset orange metalíza
MatyDry
Příspěvky: 26
Registrován: úte bře 03, 2009 20:46

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od MatyDry »

Tak jsem si chvíli dopisoval s infem na chevrolet.cz pro zajímavost to sem dám ať vidíte jakou péči mají o zákazníky:
Dobrý den,
předem bych vám chtěl poděkovat za Vaše vánoční přání. Nebudete tomu věřit, ale vzpoměl jsem si na Vás i mezi svátky.
A víte kdy? Když jsem odjížděl od stojanu na pumpě. To mi hlavou letěli tyto Vaše internetové stránky :http://www.chevrolet.cz/vyzkousejte-che ... aliva.html. Jen tak v rychlosti jsem si spočetl kombinovanou spotřebu a ty stránky se mi vynořili z paměti takřka okamžitě.
A teď trošku vážněji, drtí mě a hlavně moji peněženku to, že jsem si před dvěma roky koupil automobil Chevrolet Aveo s motorem 1,2 62kW. Jedním z důvodů proč jsem se odhodlal právě pro tento vůz byla jeho udávaná kombinovaná spotřeba. Která se mi u malého druhého vozu velmi líbila. Bohužel to asi byla ta největší chyba, po měsíci mi s ním manželka odmítla jezdit, kvůli tomu že musí dvakrát měsíčně k pumpě. Začal jsem s ním tedy jezdit já, ovšem bez lepších výsledků. Jediné pozitivní na tom je, že jsem poznal město Plzeň ze všech stran, jak ho neustále objíždím abych se při cestě přez centrum nedostal do nějaké zácpy a aby mi nedošel benzín než dojedu z jedné strany na druhou.
Do března 2010 jsem měl průměrnou kombinovanou spotřebu 7,18 l/100km. Pak jsem již ve sledování značně polevil, protože nedochází k žádným zlepšením. V průměru ujedu na jednu nádrž 520 km, což mi na její objem nepřijde mnoho.
Existuje někdo ve firmě Chevrolet Česká republika někdo, kdo by mi dokázal poradit jak s vozem jezdit, případně mi ukázal, že opravdu Aveo jezdí pod 6l/100km. Nebo ještě lépe někdo, kdo se vyzná v konstrukci a elektrickém vybavení vozu a byl by schopen mi vysvětlit např: proč po dotankování vozu do plna palubní počítač vyhodnotí dojezd pouhých 380km, odkud bere počítač vstupní hodnoty? Odpověď, že počítače jsou jen orientační a nepřesné od někoho, kdo auta prodává neberu jako fundovanou odpověď, stejně tak jako radu navštívit nejbližší autorizovaný servis ( Kde asi po celou dobu vůz servisuji a na koho jsem se nesčetně krát obracel ).Jinak jsem zjistil, že nejsem sám komu zvýšená spotřeba Avea vadí, bohužel mi zatím nikdo nebyl nikdo schopen poradit kde je problém. Existuje v republice servis, který dokáže změřit opravdovou spotřebu vozu, případně kde se již zabýval problémem spotřeby Avea?
Hodně štěstí a úspěchů v novém roce.


Tak na tento email mi vůbec neodpověděli. Po více jak měsíci jsem poslal email z dotazem proč mi někdo neodpověděl. A odpověděli hned:
Ohledně spotřeby vozu Chevrolet Aveo se obraťte přímo na autorizovaného prodejce Chevrolet,který prověří spotřebu daného vozu a sdělí Vám veškeré informace.
Přehled všech autorizovaných prodejců naleznete na http://www.chevrolet.cz


Takže jsem psal znovu:
Díky za vaší urgovanou odpověď, která mě ovšem moc nepotěšila, hlavně proto, že zní přesně tak jak jsem předpokládal.
Myslíte, že na to bych sám nepřišel? Kromě toho jsem to již psal v původním mailu, což vypadá, že jste ho asi ani pořádně nečetla.
V autorizovaném servisu připojí diagnostiku, zdělí mi že vůz je v pořádku a okomentují to slovy, "že prostě Aveo víc žere. A o dva litry na 100km to nic není." Není třeba možné, že v určitém období měl výrobce problémy s kvalitou dodávaných součástek od subdodavatelů? Komunikujete přímo s výrobcem? Nestěžuje si více majitelů? Nebo je opravdu udávaná spotřeba pouze reklamní trik?

A finální odpověď:
Spotřeba vozů Chevrolet:
spotřeba uváděná v technickém průkazu a dokumentaci vozidla je teoretická, měřená za laboratorních podmínek přesně daným postupem (předepsán normou na měření spotřeby). Tato hodnota se může lišit od fyzicky sledované spotřeby konkrétního vozidla. Norma nám neumožňuje uvádět jinou hodnotu spotřeby nežli změřenou předepsaným testem. Uváděnou spotřebu lze srovnávat se spotřebou jiných vozidel měřenou dle stejné normy, avšak nelze věrohodně porovnávat se spotřebou konkrétního vozidla pozorovanou (měřenou) zákazníkem. Není to ani spotřeba průměrná, je to jinak změřená hodnota, tudíž hodnota nesrovnatelná.
V případě dalšího řešení a dotazů se prosím obraťte přímo na zákaznické centrum Chevrolet, kde Vám sdělí veškeré informace.


Takže jsem tam kde jsem byl, jezdím za 7,2/100. Auto je dle servisu v pořádku a já mám pocit, že živím doma tank. Nebo ještě jeden pocit z toho mám: Za auto jsi nám zaplatil a teď už nás nezajímáš tr..bo.
PS všem členům fóra se omlouvám za délku příspěvku.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ladinek »

to se neomluvej já mám 1,4 a mám pocit že to taky nějak moc papinká někdy žere to víc jak felda 1,6 mpi co jsem měl a tu jsem fakt nešetřil to byl studenej motor a jel do plnejch.No asi s tím nic neuděláš jedině to že příště chevy nekoupíš.Já jezdím do 3 tis otáček víc to netočím ,protože to stejně o moc víc nejede a akorát to baští,jinak jsem spokojenej s jízdníma vlastnostma :PP:

jinak jsem teď natankoval 20l tak měřím kolik najedu :PP:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

7,2 mas priemernu spotrebu? Potesim Ta, ja mam priemer v kombinovanej okolo 8,5, sice mam 1,4-ku, ale aj tak je to nehorazne.
Ludia, ktori Ti odpisali, len citovali sablonovu odpoved, pretoze kopa znaciek ma laboratornu spotrebu aj v skutocnosti, kolega ma napr. Renault kubatury 1,4, jazdi v tom tu istu trasu do mesta ako ja (kedze byva o ulicu vedla) a ma o 2 litre nizsiu spotrebu. Ja mam 10 l, on 8 !!! (cisto mesto na studeny motor).
Osobne mam pocit, ze Chevrolety najviac zeru za studena a v meste, na dialnici som dokazal vyprodukovat takmer tabulkove hodnoty, ale mesto mam spravidla extremne.
Pre porovnanie, mam nabehanych 17.000 km a spominanu kubaturu 1,4 74kW a 100k
Spotreba:
mesto (kratke trasy) leto 10 l, zima 11 l !!!!!!!!
kombinovanu nedokazem presne posudit, ale je okolo tych 8-8,5 litra
a mimo mesto som mal pred 2 tyzdnami rekord 5,9 (100-110 km)
A co mi povedali v servise? Chevy je tazke auto a motor 1,4 vysoko spotrebovy...
chore...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“