Jak zvýšit výkon ?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
jdmost
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 16, 2011 09:33
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od jdmost »

Zdravim nexiáře,
už to tu sice bylo a hodně věcí jsem dohledal zde (jsem nový) ale chtěl jsem se zeptat jestli existuje něco krom svíček, laďáku, sportovního filtru, chipu a změny oktanového čísla co by zvýšilo výkon auta... sice to zatím nějak nepotřebuju a jezdí se mi v nessí skvěle ale časem i když je to staré auto chci do něj investovat jelikož to byl dar + moje první auto .


Ještě mě zajímá váha která je psaná v techničáku (1440 kg) není to trochu blbost ???? díky za odpovědi Jarda
Nessí 96 55Kw 1.5 DOHC 8V 3dveř hatback
Reklama
 

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od Ivan »

Ahoj Jardo,

vítej mezi námi. Na téma zvyšování výkonu tady bylo napsáno mnoho příspěvků - zkoušel jsi hledat? O svém autě jsi toho moc nenapsal, takže ani nevíme, jakou máš motorizaci a jaký je stav vozu. Být na Tvém místě, tak moc nepřemýšlím, jak zvýšit výkon atmosférického motoru u Nexie, spíše pečuj o její řádný technický stav, už jsou to celkem veteráni :D

Ono obecně získávat koně z atmosférického motoru o objemu 1,5 litru je dost drahé, pokud to má skutečně k něčemu vést - testování, měření a ladění vyjde na deseti až statisíce korun. Koupě filtru nebo "chipu" je pouhé vyhazování peněz a zvýšení výkonu, pokud vůbec, očekávej v jednotkách koní. Laděný tlumič výfuku ani svíčky na výkon vliv nemají. U tohoto motoru ani neznám nikoho, kdo by se zabýval jeho vývojem a zvyšováním výkonu a od koho by ses mohl inspirovat. Nicméně, pokud bys myslel zvyšování výkonu sériového motoru vážně a měl přebytečných 300.000 Kč, můžeme zkusit něco vymyslet ;) Asi sám uznáš, že za tuto cenu by asi bylo lepší koupit starší Imprezu nebo EVO VII se sériovým výkonem kolem 300 HP.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
jdmost
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 16, 2011 09:33
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od jdmost »

Ivane motor ma nalitano 147tis. je docela v dobrem stavu zatim nebyl zadnej problem nedavno jsem menil olej a olejovej filtr.Vcera jsem tam dal nove svicky od Denza ty co tam davaji od vyrobi a namontoval jsem sportovni filtr.... Problem je ze jak jsem vyndal ten air box ve kterem bylo neco zapojeneho tak mi prestalo topit auto nevim cim to sice je je mozne ze tim ne pac jsem si toho mozna jen vsiml az vcera ale jine zasahy jsem tam nedelal a topilo to v pohode... Dal mi sviti oranzova kontrolka motoru coz by mohlo byt tez tim co jsem odpojil vcera jsem se tu na foru zkousel dohledat clanu s vyblikavanim chyboveho kodu ale nejak jsem nedopatral jak na to... auto je jinak v dobrem technickem stavu az na korozi, ktere se chci brzy zbavit... vyfuk mam celej menenej krom svodu ktere vypadali v dobrem stavu.... diky za radu
Nessí 96 55Kw 1.5 DOHC 8V 3dveř hatback
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od Dark69 »

Na airboxe je aj cidlo teploty vzduchu, kde si ho dal?? A kurenie nema s airboxom nic spolocne...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od Richard »

musíš mít zapojené čidlo teploty nasávaného vzduchu, jinak se ti po chvíli rozsvítí CHECK
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
jdmost
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 16, 2011 09:33
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od jdmost »

a kam ho mam zapojit kdyz air box tam uz nemam a misto nej tam mam kuzel???
Nessí 96 55Kw 1.5 DOHC 8V 3dveř hatback
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od Ivan »

jdmost píše:a kam ho mam zapojit kdyz air box tam uz nemam a misto nej tam mam kuzel???
Vezmi izolepu a přilep ho třeba k přívodní hadici nebo jej prostrč dovnitř filtru.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
jdmost
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 16, 2011 09:33
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od jdmost »

takze ho mam z air boxu vyoperovat a prilepit ho k hadici u filtru pokud jsem pochopil dobre ? do filtru ho asi nedostanu uvidim co s tim az to budu mit pred sebou....
Nessí 96 55Kw 1.5 DOHC 8V 3dveř hatback
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od Franta P. »

musíš mít nějakou přechodku mezi filtrem a gumovym kolenem co vede k sání. já provrtal díru do přechodky a čidlo vsadil tam.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
jdmost
Příspěvky: 7
Registrován: stř bře 16, 2011 09:33
Bydliště: Most
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak zvýšit výkon ?

Příspěvek od jdmost »

vyreseno nechal jsem si z nerezu utocit prechodku a vsadit cidlo do ni .... hotovo funguje vse tak jak ma krom toho topeni ale to uz taky vim cim je ... :) diky za rady
Nessí 96 55Kw 1.5 DOHC 8V 3dveř hatback
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“