Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

nesirim. to my bylo receno v autovars. kladno a v holesovicich tohle. vcera dostali 18tyhle informace z centrali tak nevim.
a vcem to vyjde draz ten diesel? potom.
Reklama
 

Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

Nechci radit, ale

- už jsem řídil všechny 3 verze (motory) a rozhodně bych nebral benzín. Je hlučnější (nevím proč, možná opravdu horší celkové odstínění motoru), opravdu NEJEDE a pravděpodobně bude výrazně užranější než nafta

- osobně bych dokonce zvolil tu slabší naftovou jednotku - měla takový klidný stálý projev ve všech otáčkách, bohužel neexistuje v LTZ výbavě a s automatem. Silnější nafta pocitově nejela zas tak zásadně lépe, ale byla sem tam hlučnější, mohlo to být tím jedním kusem a bohužel rozdíl v ceně není takový, aby to za to stálo (koupit si tu slabší)

- VM Motori dělá v současnosti motory pro celou italskou a americkou produkci - tedy rozhodně bych se nafty nebál

- všichni hodnotí rozdíl v ceně (benzín vs. nafta) vůči počtu najetých km - ale pokud je auto v záruce, asi bychom neměli řešit nějaké servisní náklady (vstřiky, turbo atd.). Spotřeba bude opravdu nižší u nafty (o kolik přesně - o to se nehádám). Prodejní cena bude po pár letech rozhodně lepší u nafty. Ale ten pocit, jistota, že auto zrychlí tehdy když budu chtít, bez ohledu na otáčky a momentálně zařazenou rychlost, to opravdu u benzínu není a nebude.

- výsledek je ten, že bych dnes opravdu volil naftový motor (tedy kombinace kterou nabídlo v Ženevě Volvo u V60 - nafta a elektro, 4x4, 1,9 litru na 100km atd. by samozřejmě byla nejlepší). Bohužel na motory co žerou litr paliva, jedou 200 a zrychlují za 10s si asi ještě budeme muset chvíli počkat - do té doby bych se raději vozil s naftovým Orlandem než s benzínovým.

Na další otázky ohledně všech motoru rád odpovím.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

Ještě že jsem jim řekl že to ve Světě motorů vyšlo :-)
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

diky moc za info. tak asi teda ten silnejsi 2 litr v LTZ no. :-) ale po prazdninach ze si pockam az bude skladem. hrozny to s GM nestihaj :-) jsem zvedavej i na crashtest. jak dopadne.tak koukam ze se schodne asi vetsina no na 2 litr. tak jo.

-----------
co si jeste myslite o tech monitorech multimedia co maj vse. za 13 tis. ? dobry nebo spatny. urco tam ale nebude videt to nastaveni jako na tom original ze?


----- uz nekdo ma orlanda doma??
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

chevroletorlando
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 06, 2011 17:19

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od chevroletorlando »

Orlanda už máme 14 dní. Jezdí s ním manželka a vozí dítě, takže jsem volili 1.8. Pravdou je, že to nijak zvlášť nejede v rychlostech nad 80-90 km/h se tomu už moc zrychlovat nechce. Na dálnici je rozhodně lepší nafta, ale na okresky (kde jezdí) si to nemůžeme vynachválit. A ten rozdíl v ceně se při nájezdu tak do 15 tkm za rok hned tak nesmaže.
Myslím, že za podobné peníze se tady podobné auto nesežene. A i když dneska všichni touží po bílé barvě, tak doporučuju jedině černou. Viděl jsem Orlando v hodně barvách, ale černé vypadá fakt jako amerika (i když z Koreje).
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Ivo R. »

chevroletorlando píše:Orlanda už máme 14 dní. Jezdí s ním manželka a vozí dítě, takže jsem volili 1.8. Pravdou je, že to nijak zvlášť nejede v rychlostech nad 80-90 km/h se tomu už moc zrychlovat nechce. Na dálnici je rozhodně lepší nafta, ale na okresky (kde jezdí) si to nemůžeme vynachválit. A ten rozdíl v ceně se při nájezdu tak do 15 tkm za rok hned tak nesmaže.
Myslím, že za podobné peníze se tady podobné auto nesežene. A i když dneska všichni touží po bílé barvě, tak doporučuju jedině černou. Viděl jsem Orlando v hodně barvách, ale černé vypadá fakt jako amerika (i když z Koreje).
Tak to přeji mnoho km bez nehody. -i -i Můžeš napsat cenu a výbavu?
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

chevroletorlando: Mas automat nebo manual? Me by zajimala spotreba, mozna vyhledove budeme taky kupovat neco vetsiho ale stale to porovnavam se Zafirou B -i
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

takze na klidek zadnej spech teda 1.8 jo?a ta spotreba me taky zajima.
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

Ja mam 1.8 v astre, sice s automatem ale mesto 9-10L a mimo se da i kolem 6 ale to je tezce na klobouka, spis 7 na tempomat dalnice 120km/h tak 7.5L
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jajuska95 »

Miloshi, 1.8 benzín se v Orlandu dělá pouze s manuálem, jen u dieslu je možnost automat.. ;)
Také přeji mnoho šťastných kilometrů, Orlando v černé je nádherné.. ;) ;)
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od milosh »

Diky Jajo ja jsem benzinovej tak na ty chrochtaky radsi ani nekoukam :D
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jajuska95 »

:D :D ten chrochták ale taky není špatný.. :D ;)
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
chevroletorlando
Příspěvky: 3
Registrován: ned bře 06, 2011 17:19

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od chevroletorlando »

Spotřeba je s tou 1.8 zatím kolem 8,5 l. Ale máme nalítáno necelých 1000 km a velká část ve městě.
Jinak je to LT+ za 362.000 Kč (s fleet slevou 12,5%), víc nám bohužel nedali, jelikož jsem ho chtěli rychle a v černé. Ale myslím, že to za tu srandu stojí. Hlavně je pěkné být jeden z prvních. Jelikož lidi na Orlanda fakt čumí, kamkoliv se postavíš.
Jo nemáte někdo třeba Cruze?. Potřeboval bych vědět, zda je normální, že elektrická okénka se na jedno kliknutí sice stahují dolů, ale nahoru už musí člověk tlačítko celou dobu držet. To jsem viděl poprvé u Orlanda a prodejce tvrdil, že to tak Chevy mají.
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

chevroletorlando píše:Spotřeba je s tou 1.8 zatím kolem 8,5 l. Ale máme nalítáno necelých 1000 km a velká část ve městě.
Jinak je to LT+ za 362.000 Kč (s fleet slevou 12,5%), víc nám bohužel nedali, jelikož jsem ho chtěli rychle a v černé. Ale myslím, že to za tu srandu stojí. Hlavně je pěkné být jeden z prvních. Jelikož lidi na Orlanda fakt čumí, kamkoliv se postavíš.
Jo nemáte někdo třeba Cruze?. Potřeboval bych vědět, zda je normální, že elektrická okénka se na jedno kliknutí sice stahují dolů, ale nahoru už musí člověk tlačítko celou dobu držet. To jsem viděl poprvé u Orlanda a prodejce tvrdil, že to tak Chevy mají.

tak to je dobra spotreba. ta cena jde i niž. ale už ho mas. tak až budes brat druhy dej vědět 360 tis za LTZ s navi.
takze spokojenost s 1.8 jo? a nebo bys radci toho diesela?
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“