táhne řízení

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Uživatelský avatar
Vraaaana
Příspěvky: 68
Registrován: ned bře 01, 2009 12:30
Kontaktovat uživatele:

táhne řízení

Příspěvek od Vraaaana »

Otázečka:

Při jízdě, když přidam, auto táhne doleva, když uberu, tak táhne doprava, když zatáčim, tak při plynulym pohybu volantem kola jakoby škubala... prostě nezatáčí plynule. Koukal jsem na to, a měl jsem v čudu silentbloky na rameni. Vyměnil jsem je, zajel na geometrii tam zkoukly všecky vůle, udělali geometrii a dělá to pořád... jo a když jedu na neutrál, tak to netáhne, abrzdí to rovně...

Chci se zeptat máte s timhle někdo zkušenosti Napadl mě homokloub a nebo nahoře uložení persony...

Je to docela šílený, když s tim jedu kilo, přidam, auto je schopný kopnout doleva o dobrou osminu otáčky.. tak uberu a udělá to to samý doprava... to je na zabití...

A ještě jedna otázečka, nevíte někdo o prahu na nubču kombíka? volal jsem do drafelu, tam mi řekli 3000 a jinde ho ani neumí sehnat... 3 litry jsou podle mýho dost...
Reklama
 

paul08
Příspěvky: 120
Registrován: čtv pro 23, 2010 03:04
Bydliště: okr.NZ

Re: táhne řízení

Příspěvek od paul08 »

Ložiska?Brzdove strmene možno nahodou nejdu naspet?Gulove čapy?
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: táhne řízení

Příspěvek od ppp »

Podla popisu hadam gulovy cap riadenia vpravo vpredu alebo nieco v ulozeni ramena a phersonu, samozrejme v pravo. Kedze pri pridani auto taha dolava a pri ubrati (brzdeni motorom) doprava, znamena to ze si prave koleso robi co chce a nataca sa mierne podla toho ako mu vole v ulozeni alebo riadeni dovolia.
Prahy skus polsko napriklad:
http://moto.allegro.pl/progi-prog-daewo ... 37916.html
ale nie su original, alebo nieco naohybaju v kazdom servise kde sa venuju klamparcine
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: táhne řízení

Příspěvek od HusarJan »

Skús pozret vrchné uloženie tlmičov té ložiská ;)
Uživatelský avatar
automat
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 21, 2010 08:37
Bydliště: Praha

Re: táhne řízení

Příspěvek od automat »

Já jsem měl podobný problém. Auto bylo jako užovka. Měl jsem samozřejmě v dohrávce silentbloky v ramenech, klouby ramene i řízení.
Ovšem příčina problému číslo jedna byla v rameni samotném. Kdybych to neviděl, asi bych tomu nevěřil. Rameno se tvářilo jako zablácené, ovšem když jsem ho čistil, zjistil jsem, že drží pohromadě pouze v místech bočních svárů, "prostředek" byl vyrezlý, prostě tam už nebyl.
Před časem tady na fóru kdosi psal, že potom stačí prudce zabrzdit, a auto se ocitne na břiše, a následně možná i na vrakovišti...
Daewoo Nubira, speciální tovární úprava T-34 pro jízdu a parkování v Praze, provedená tuningovou firmou CHTZ (Charkovskij tankovyj zavod). Motor V 12, 367 kW (cca 500 hp), litá kola, plechy 20-70 mm, a tak různě...
Uživatelský avatar
Vraaaana
Příspěvky: 68
Registrován: ned bře 01, 2009 12:30
Kontaktovat uživatele:

Re: táhne řízení

Příspěvek od Vraaaana »

Chlapi přemejšlel jsem... to uložení to nebude, páč by to dělalo i při brždění, nehledě na to, že by mi asi za chvíli prolít tlumič... a po poradě s kamarády a bráchou jsme došli k tomu že může bejt prdlá někde nápravnice nebo silentblok na motoru... Zejtra zkusim sjet na technickou ať mi to rozhoupaj a zkusíme jestli na něco přijdeme...
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: táhne řízení

Příspěvek od HusarJan »

uloženie ramien té silembloky si menil predné aj zadné na tom ramene ja ked som dal aj nové to zadné, tak to malo v tej miske volu tak som to vypodložil plechom a riadne zatiahol a je pokoj riadenie je presnejšie :D ešte skús pozret uloženie celej nápravnice je na 4 silemblokoch ktoré možeš mat v čudu mne sa ich nechcelo menit aby som neodtrhol šroby tak som dva bodol a zatial nebucha nič :D
Uživatelský avatar
Vraaaana
Příspěvky: 68
Registrován: ned bře 01, 2009 12:30
Kontaktovat uživatele:

Re: táhne řízení

Příspěvek od Vraaaana »

Hele musim opět pod auto, jinak na to nepřijdu, na první pohle se zdá vše OK? musim s tim zarachtat pořádně a najít co to dělá...

Jinak nevíte někdo jak to objednat z toho allegra? jak se to platí ve zlotejch?
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: táhne řízení

Příspěvek od HusarJan »

ešte tu je foto ako to mám ja -P
Přílohy
P070610_17.55[03].JPG
P070610_17.55[03].JPG (147.98 KiB) Zobrazeno 3610 x
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: táhne řízení

Příspěvek od kesko »

Jinak nevíte někdo jak to objednat z toho allegra? jak se to platí ve zlotejch?

Ja odtiaľ objednávam cez sprostredkovateľa, AUTOFRA http://www.tovarzpolska.sk/sprostredkovanie/, tam sa zaregistruj a postupuj podľa pokynov. Posielajú aj do CZ
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: táhne řízení

Příspěvek od palikx »

Vraaaana píše:Otázečka:

Při jízdě, když přidam, auto táhne doleva, když uberu, tak táhne doprava, když zatáčim, tak při plynulym pohybu volantem kola jakoby škubala... prostě nezatáčí plynule. Koukal jsem na to, a měl jsem v čudu silentbloky na rameni. Vyměnil jsem je, zajel na geometrii tam zkoukly všecky vůle, udělali geometrii a dělá to pořád... jo a když jedu na neutrál, tak to netáhne, abrzdí to rovně...

Chci se zeptat máte s timhle někdo zkušenosti Napadl mě homokloub a nebo nahoře uložení persony...

Je to docela šílený, když s tim jedu kilo, přidam, auto je schopný kopnout doleva o dobrou osminu otáčky.. tak uberu a udělá to to samý doprava... to je na zabití...

A ještě jedna otázečka, nevíte někdo o prahu na nubču kombíka? volal jsem do drafelu, tam mi řekli 3000 a jinde ho ani neumí sehnat... 3 litry jsou podle mýho dost...
ahoj
prahy mam.za polovinu ho necham
tahnuti nubiry do strany jsou jedine silenbloky jelikoz je to tak jednoducja naprava ze to nic jineho neni.
zalezi cos tam dal za silentbloky a kolik
jsou tam 4 musi se dat vsecky.
v prednich silenblocich musi byt vymezovaci krouzky jinak se to hybe
silenbloky JEDINE original korea zadne jine tam nema smysl tlacit jsou mekke a nejsou k nicemu.i nova ramena z polska za cca 800 jsou uplne na ho... jelikoz uz po namontovani jsou ramena jak maslo.
hodne stesti
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Vraaaana
Příspěvky: 68
Registrován: ned bře 01, 2009 12:30
Kontaktovat uživatele:

Re: táhne řízení

Příspěvek od Vraaaana »

Pavle já ti nevim, silentbloky jsem tam dával delphi, který mi doporučovali že jsou kvalitní, na geometrii mi tam se všim hejbali metrovou montpákou a nic se nehlo, další věc je, že to dělá jen v souvislosti s motorem, na neutrál to nedělá, ani když prudce zabrzdim, tak to prostě nikam netáhne... spíš bych to tipnul na silentblok motoru nebo tak, že je úplně volnej a ten motor lítá přes něco mi pootáčí kolem... mam aspoň ten pocit... když to auto rozhoupam tak se mi zdá že jakoby setrvačností plave...
Uživatelský avatar
Vraaaana
Příspěvky: 68
Registrován: ned bře 01, 2009 12:30
Kontaktovat uživatele:

Re: táhne řízení

Příspěvek od Vraaaana »

Tak jsem se vrátil z STK, všechny 4 sileentbloky (měsíc starý) v pr... Sakra, přitom mi ty delphi doporučovali, že jsou sice dražší ale kvalita... Takže nejspíš koupim celý origo ramena... máte někdo zkušenosti kde pořídit kvalitu a ne zase nějakej padělek? Jinak se omlouvam palikxovi, že jsem s ním polemizoval...

A v pondělí jdu na geomretrii kde jim zvednu mandle... jak můžou na rameni, kde jsou úplně vyjetý přední a utržený zadní silentbloky udělat geometrii... to nechápu. Přitom za to těma montpákama bejčili, já to viděl... Jsem tak vytočenej že se půjdu asi najíst... to mě vždycky uklidní.
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: táhne řízení

Příspěvek od palikx »

:roll:
porad dokola
kup je v drafelu a chtej originaly.jsou tvrdy jak svine a ramena tam v podstate vubec nejdou dostat zpatky.
staci jen silenbloky.
ja tam daval myslim ramena ty novejsi a nemusely by byt jeste uplne v haji.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Vraaaana
Příspěvky: 68
Registrován: ned bře 01, 2009 12:30
Kontaktovat uživatele:

Re: táhne řízení

Příspěvek od Vraaaana »

Je to těžký, když mi servismen poradí, že ty delphi dává už léta a nikdy žádnej problém, radši vyměnim obě ramena za originál... páč pravý jsem loni boural a taky nevypadá nejlíp... jinak se radši zeptám na toto

http://www.autodilykrc.cz/eshop/detail/ ... 0b1d02471f

píšou výrobce daewoo, je možný že je to origo? V drafelu nepíšou výrobce, tak jim tam v pondělí zavolam.
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“