serviska cruze

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: serviska cruze

Příspěvek od Scorpion.11 »

Tak nejlevnější GM Dexos2 5W30 5l za 598,- mají zde http://www.autodilyplus.cz/autodilyplus ... s2-5W30-5l , ale ty ceny jinde jsou do 900,- , takže pořád o dost levněji než v serisech :PP:

Jinak u nás v sekci se tento olej též řešil https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=77&t=16785 a nakonec to vypadá již odzkoušený na Aveu Total 5W-30 Quartz Future 9000, syntetický, 5L za 799,-

Je vhodný pro moderní benzínové a naftové motory osobních a lehkých užitkových vozidel, včetně přeplňovaných (Td, Tdi), použitelný i v extrémních podmínkách a při prodloužených výměnných intervalech.
- QUARTZ Future 9000 5W-30 představuje motorový olej se speciální formulací podporující úsporu paliva (od 4,7% při průměrných provozních podmínkách až po 9,8% při startech)

- Vynikající oxidační stabilita

- Snadné zimní starty, ekonomická spotřeba paliva v důsledku extrémní tekutosti oleje při nízkých teplotách a velmi vysoké odolnosti olejového filmu při vysokých teplotách

- Velmi dobře chrání mechanické součásti motoru, plně zachovává jeho výkon a zpomaluje stárnutí a opotřebení motoru .

- Díky účinným detergentním a dispersním aditivům udržuje v čistotě nejcitlivější části motoru.

- Podporuje snížení emisí (až 10,2% při startování)
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Reklama
 

Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: serviska cruze

Příspěvek od Iacobus »

Na tejto stránke http://www.cpasr.eu/sk/akcie/2010/53/NO ... DNIMKA.htm je dobre uvedený legislatívny základ o ktorý sa možno oprieť, ak by si niekto chcel dať urobiť výmenu oleja alebo garančku v neautorizovanom servise. Komu sa nechce čítať celé nariadenie Európskej komisie, tak stačí si pozrieť iba vpravo dole "Stručné vysvetlenie" a "informácia".
Uživatelský avatar
hladolef
Příspěvky: 822
Registrován: sob dub 01, 2006 09:26
Bydliště: Baka

Re: serviska cruze

Příspěvek od hladolef »

Přílohy
Testy -vyborne
Testy -vyborne
Oil-GM.jpg (32.29 KiB) Zobrazeno 2545 x
Chevrolet Malibu LTZ 2.4 AT..06.2013 EX - Chevrolet Evanda CDX Sport03.2006
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: serviska cruze

Příspěvek od TOMTCE »

Zdravím vás pánové, podělím se s vámi o včerejší příběh s první servisní prohlídkou, přeji pěkné a napínavé čtení:) A důležitá poznámka předem. Auto jsem u tohoto prodejce nekoupil.
Vybral sem si servis podle ceny. Konkrétně FAIR AUTOTOP v Ústí n/L, kde mi potvrdili telefonicky i mailem cenu 3650,- Kč s DPH. Takže jsem směle vyrazil a můj vlastní olej se mnou. Takže sem očekával minimálně o 1000,- Kč cenu ještě nižší. Po první výměně informací ohledně toho co tam dělám se začly výhody mého výběru vytrácet. Začlo to tím, že sem řekl, že mám s sebou vlastní olej a proč mám platit jejich předražený olej a že v jiných servisech mi řekli, že si vlastní olej mohu přinést. Poté jsem se zeptal, jestli ta cena 3650,- platí. A to už asi bylo moc :) Cituji: " Vy chcete servisní prohlídku za 3650,- a ještě vám tam máme nalít váš olej? To chcete trochu moc ne?". Super jednání co myslíte? Další pokračování byla mírná hádka o ceně. Já jsem si stál na svých slíbených 3650,- a dotyčný pán mě opravil, že takovou cenu mohu chtít tak maximálně na Sparka nebo Aveo. Má otázka :"A kolik tedy u Vás stojí serviska na Cruze?" Odpověď:"Obvyklá cena 8-9 tisíc". Ještě, že mám brýle, které zachytili mé oči valící se z důlků. Tak to už bylo trochu moc. Dal jsem svou nespokojenost najevo a hle. Tento milý pán odešel kamsi dozadu a přišel jiný pán. Vyhledali jsme mail, který jsem jim psal. Email jsme našli. Evidentně pán na vyšším postu byl velmi příjemný a okamžitě řekl, že serviska bude za slíbenou cenu. Tedy 3650,-. Zaměstnanec s kterým jsem se tam předtím přel, tam neustále pobýhal okolo a plácal hovadiny typu "Pán už tady měl být v 15 tisících" atd. Je vidět, že se ani nepodíval co mám za auto. Já nevím, ale jestli někdo pracuje v Autorizovaným servisu a prodejně, tak snad musí vědět, že Cruze nemá v 1,6 diesel. Serviska trvala asi hodinu.

Rozpis prací a ceny: (Ceny bez DPH)
VLOŽKA FILTRU OLEJE 1,4 194,94,-
OLEJ GM 5W/30 1705,17,-

prohlídka 27 000 km
délka 2,3 hod !!!!!!!! 1 150,-

CELKOVÁ CENA S DPH 3660,-

Shrnutí:
Zřejmě nejezdit do servisu, kde ste auto nekoupili.
Na ceny se dotazovat mailem nikoli telefonicky. Následný mail si vytisknout a vzít s sebou.(zbytečné pro majetnější jedince)
Kdyby nebylo toho příjemného pána, který vše s nadhledem vyřešil, tak opravdu nevím.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: serviska cruze

Příspěvek od milosh »

Nevis jak se jmenoval ten co si chtel na tobe namastit kapsu? A ten vstricnejsi pan? Co si budeme nalhavat, napr. prodlouzena zaruka u nekterych automobilek je proto aby si pak servis poradne namastil kapsu, osobne bych zajel ke garaznikovi ktery ti to razitko do servisky da taky a bude to stat pulku toho co autorizak, ted myslim tu tvoji cenu, 9 litru az vymenu oleje snad nikdo nemuze myslet vazne.
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od chrudoš »

Je pravda, ze dnes uz muzes jet na servisku kam chces, servisak by mel byt ale proskoleny a nauceny, coz si myslim, ze se na nejakeho Cruze vyprdnou a poslou te do autorizovaneho, ale netusim. Nicmene ja bych praveze uz nejel tam, kde jsem auto koupil, ale je to vsechno o lidech. Jak jsem psal, serviska za 2700 a bez kecu, auto bylo za dve hodky hotove, vlastni olej, vsechno v pohode. Takze tomu tvemu servisu bych se uz vyhnul obloukem :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: serviska cruze

Příspěvek od TOMTCE »

To si piš, že tam mě už nikdy neuviděj. Ty si psal předtím o BS Auto vid? V praze sice je, ale prý tam dělaj jen saaby a opely. Každopádně bych si klidně zajel do Brna, i když je to z ruky. Ale jstli je to tam za 2700,- a ještě supr jednání tak to se vyplatí. A nebo se možná mrknu někde v německu. No to budu řešit zase za rok.:)


Edited by Dimco Nubira 97: Citácia zmazaná, posledný príspevok necitovať prosím
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Uživatelský avatar
TOMTCE
Příspěvky: 66
Registrován: pon bře 08, 2010 15:14

Re: serviska cruze

Příspěvek od TOMTCE »

milosh píše:Nevis jak se jmenoval ten co si chtel na tobe namastit kapsu? A ten vstricnejsi pan? Co si budeme nalhavat, napr. prodlouzena zaruka u nekterych automobilek je proto aby si pak servis poradne namastil kapsu, osobne bych zajel ke garaznikovi ktery ti to razitko do servisky da taky a bude to stat pulku toho co autorizak, ted myslim tu tvoji cenu, 9 litru az vymenu oleje snad nikdo nemuze myslet vazne.
Jména si nepamatuju, ale kdybys je hodně chtěl vědět, tak se můžu kouknout na fakturu. tam by měly být. Jelikož serviska trvala ani ne hodinu, tak si ani nejsem jistej jestli zkontrolovali vše co měli. Je to totální vydřidušství. Já jsem taky obchodník, ale dávám na zboží takový marže, který mi neodlákaj zákazníky. Což evidentně se tady neděje.
nyní CHEVROLET CRUZE 1.6 LS+ modrošedá metalíza (aktuálně 73 800km), DAEWOO TICO / předtím OPEL OMEGA 2.5 TDI CARAVAN r.v.1996, FIAT CINQUECENTO 0.9
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: serviska cruze

Příspěvek od Scorpion.11 »

To co se ti stalo je zkušenost k nezaplacení :PP: Je vidět, že jsi měl i pevné nervy a hlavně pak štěstí v tom kouzelném pánovi co ti dopomohl k slíbené částce :lol:
Pak by jsi to mohl dát i sem "Slovenská súťaž o NAJ servis roka 2011" https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=87&t=17471 své hodnocení ať se každý pak udělá svůj přehled servisů kam jet či velkým obloukem vyhnout :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: serviska cruze

Příspěvek od chrudoš »

Jako je to hnus, velebnosti, tohle je sprostota na n-tou. To me prekvapuje ze v praze BSko nedela Chevrolety, v Brne je to jednoznacne prvni volba daleko daleko pred Renocarem, to jsou zase nasi vydridusi v Brne :) hele to Nemecko nezni vubec spatne, pokud bys nenasel podobny servsi jako mame v Brne, urcite to stoji za uvahu. Kdyby mel nekdo cestu do Nemecka, zkuste se treba poptat, urcite by to vsechny zajimalo
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: serviska cruze

Příspěvek od Kjub »

[quote="TOMTCE"]...Evidentně pán na vyšším postu byl velmi příjemný a okamžitě řekl, že serviska bude za slíbenou cenu. Tedy 3650,-. Zaměstnanec s kterým jsem se tam předtím přel, tam neustále pobýhal okolo a plácal hovadiny typu "Pán už tady měl být v 15 tisících" atd. Je vidět, že se ani nepodíval co mám za auto. Já nevím, ale jestli někdo pracuje v Autorizovaným servisu a prodejně, tak snad musí vědět, že Cruze nemá v 1,6 diesel. Serviska trvala asi hodinu...

Tak tam by som uz na tvojom mieste radsej nejazdil. Este ti aj nieco naschval poseru!
Ja som taky, ze kludne priplatim viac eur servisu (8-9tisic samozrejme ne :? ), ktory urobi vsetko co ma, ma prijemny pristup, vsetko vyriesi a dava najavo ze si vazi staleho zakaznika viac ako nahodneho (nielen slovami). A keby ponukol nejake extra vyhody, zlavy alebo ine extra sluzby "zadarmo" (este sa mi na Slovensku nestalo -P ) to ani nehovorim. Vobec by ma nenapadlo odist do ineho servisu.
Cena nieje vsetko, teda aspon pre mna. 8)
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
neylous
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 22:19
Bydliště: Teplice

Re: serviska cruze

Příspěvek od neylous »

TOMTCE píše:
milosh píše:Nevis jak se jmenoval ten co si chtel na tobe namastit kapsu? A ten vstricnejsi pan? Co si budeme nalhavat, napr. prodlouzena zaruka u nekterych automobilek je proto aby si pak servis poradne namastil kapsu, osobne bych zajel ke garaznikovi ktery ti to razitko do servisky da taky a bude to stat pulku toho co autorizak, ted myslim tu tvoji cenu, 9 litru az vymenu oleje snad nikdo nemuze myslet vazne.
Jména si nepamatuju, ale kdybys je hodně chtěl vědět, tak se můžu kouknout na fakturu. tam by měly být. Jelikož serviska trvala ani ne hodinu, tak si ani nejsem jistej jestli zkontrolovali vše co měli. Je to totální vydřidušství. Já jsem taky obchodník, ale dávám na zboží takový marže, který mi neodlákaj zákazníky. Což evidentně se tady neděje.
Mám takový tušení, že ten vstřícnější pán, o kterým mluvíš se jmenoval Michal Pacina. Dříve tam dělal i přijímacího technika, dneska je už prodejce. Na jeho přístup k zákazníkům hodně lidí nedá dopustit. Je to člověk na svém místě. Škoda, že s přijímacím technikem ses už tak lehce nedohodl. Nechápu, jak tě může napadnout, že když serviska trvala hodinu, určitě nezkontrolovali všechno. To asi bude podle rčení - podle sebe soudím tebe-, ne? Mechanik v autorizovaném servisu si nic takovýho nedovolí. V předešlém příspěvku jsi se pozastavil i nad tím, že jsi platil víc než tu jednu hodinu. Viděl jsi někdy pracovat mechaniky v servisu??? On tam většinou není jen jeden!!! A při tak rutinní práci, jako je pravidelná prohlídka je jednoduché pracovat na autě třeba ve dvou a nepřekážet si. A je to i běžné u zákazníků, kteří pospíchají a na auto čekají. Tím samozřejmně neomlouvám přístup, jaký k tobě měli, ale zkus se zamyslet, než něco napíšeš.
Aveo sedan 1.2, 16v, 62kw/84k
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: serviska cruze

Příspěvek od Kjub »

On hlavne pise, ze bezna kontrola za 8-9 tisuc za hodinu roboty je proste vela. Aj podla mna.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: serviska cruze

Příspěvek od Hanzy »

SERGEJ_3 píše:Panove nevi nekdo neco o nove oteviranem Chevroletu v Ostrave - Vitkovicich, u Reditelstvi? prej tam ma byt auto-pavlas, nema nekdo nejake info?
Jo ma se stavet ale ma to nejak tlouct svepomoci a Pavlas mno mam ho nejbliz ale nemam k nim duveru nejdriv prodaval Lady pak neco s Oplem nejaky servis a ted chvili prodava Chevrolet.
Kolem takoveho podivneho sidla (stavitel pry to ma jako ostudu) to vypada jak na vrakovisti a jeste nedavno tam byla dost dobre umistena obrovska tabule na poli pred nim PRODEJ PRASAT :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
neylous
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 22:19
Bydliště: Teplice

Re: serviska cruze

Příspěvek od neylous »

Kjub píše:On hlavne pise, ze bezna kontrola za 8-9 tisuc za hodinu roboty je proste vela. Aj podla mna.
Jasně, 8 tisíc je nesmysl, to bych každého přijímacího technika poslal na Mars, odkud asi spadnul. Ale je nesmysl řešit tady kde je servis nejlevnější. On je každej strašnej borec, že si koupil auto za 350 tisíc a pak přemýšlí, jestli jet na prohlídku za 5000 nebo za 3650kč. Styděl bych se! Když mi v servisech řeknou kolik za prohlídku chtějí, zeptám se, co všechno ta cena obnáší. Když mu v autotip servisu řekli cenu 5000kč, asi to nebyla základní cena ale tipoval bych to, že v tom počítali třeba i se vzduchovým filtrem. A možná i pylovým. Za 3650 bych čekal jen kontrolu všeho a výměnu oleje. Je vidět, že dotyčný má svoje auto hodně rád, když je pro něj nejdůležitější cena prohlídky. Já bych se zajímal o to, co mi vymění. A podle toho účtu bylo uděláno jen to základní. Proto se ani nedivím, že prohlídka netrvala tak dlouho. A chtít na novém autě ušetřit a nenechat si ve 30tisících vyměnit filtr sání a klimatizace je podle mě hloupost. Ne! Pitomost. Ale v tomhle případě asi ne toho servisu (ten musel dodržet cenu na které dotyčný tvrdě trval), ale majitele auta. Když jedete na servis a hledáte ten nejlevnější, ptejte se přesně co v té ceně je!!! Pak můžete porovnávat.
Aveo sedan 1.2, 16v, 62kw/84k
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Technická sekce“