Chevrolet Orlando

Na co vše si dát pozor při koupi nového, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátoři: Blue Lanos, mzprx, smire666

Odpovědět
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od -peha- »

Aha Peťko uhádol takže šťastlivci po 700 km a spokojný s Orlandom sú tady :lol: :lol: :lol:
Přílohy
P.jpg
P.jpg (72.75 KiB) Zobrazeno 2840 x
I.jpg
I.jpg (70.23 KiB) Zobrazeno 2840 x
Reklama
 

patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

nadhernej orlando. pecka.
to je už tvuj? co mas za motor? a jak jses spokojenej celkove.

a jeste dotaz co si myslite o 1.8 nebude poruchovej?
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Ivo R. »

patres20 píše:nadhernej orlando. pecka.
to je už tvuj? co mas za motor? a jak jses spokojenej celkove.

a jeste dotaz co si myslite o 1.8 nebude poruchovej?
Bylo by to fajn, ale není můj, měl jsem jej na čtyři dny na testovačku. Byl to 2.0 163 k manuál.
Spokojenost byla -i -i -i -i
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od ladinek »

já chci taky testovat tak týden :lol: mě nedali ani aveo na projetí při koupi -P
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

Ivo R. píše:
patres20 píše:nadhernej orlando. pecka.
to je už tvuj? co mas za motor? a jak jses spokojenej celkove.

a jeste dotaz co si myslite o 1.8 nebude poruchovej?
Bylo by to fajn, ale není můj, měl jsem jej na čtyři dny na testovačku. Byl to 2.0 163 k manuál.
Spokojenost byla -i -i -i -i


a jaký máte nazory na na 1.8? nebudeme litovat?

kde by se dlao taky pujcit treba na vikend auto?? diky
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

pokud by mel nekdo zajem o orlanda nebo cruze. napiste mam VIP ceny v autosalonu. a na fleet plus VIP sleva. tak se ptejte.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Hanzy »

patres20 píše:zdravim. kupte si svet motoru vcera vysel test orlanda. a pecka. nejvetsi samy chvaly a vsechny porazi. mrknete. a co už ho nekdo ma doma??

dostal jsem finalni cenu za kterou ho kupuju ale za 5 mesicu dorazi. 1.8 LTZ Bílá za 333.800kc s DPH neni to omyl ta cena. ale jde to ukecat fleet atd :-)
Cena je kes nebo lizarna?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Hanzy »

Flaknes do toho plyn a jezdis za par slupek ;)
patres20 píše:
Ivo R. píše:
patres20 píše:nadhernej orlando. pecka.
to je už tvuj? co mas za motor? a jak jses spokojenej celkove.

a jeste dotaz co si myslite o 1.8 nebude poruchovej?
Bylo by to fajn, ale není můj, měl jsem jej na čtyři dny na testovačku. Byl to 2.0 163 k manuál.
Spokojenost byla -i -i -i -i


a jaký máte nazory na na 1.8? nebudeme litovat?

kde by se dlao taky pujcit treba na vikend auto?? diky
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Ivo R.
Příspěvky: 870
Registrován: úte dub 05, 2005 00:08
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Ivo R. »

patres20 píše:
Ivo R. píše:
patres20 píše:nadhernej orlando. pecka.
to je už tvuj? co mas za motor? a jak jses spokojenej celkove.

a jeste dotaz co si myslite o 1.8 nebude poruchovej?
Bylo by to fajn, ale není můj, měl jsem jej na čtyři dny na testovačku. Byl to 2.0 163 k manuál.
Spokojenost byla -i -i -i -i


a jaký máte nazory na na 1.8? nebudeme litovat?

kde by se dlao taky pujcit treba na vikend auto?? diky
1.8 jsem nezkoušel, ale nemusel by být špatny, chce to se projet. Ohledně půjčení , já jsem jej měl od prodejce , kde jsme kupovali
již dvě auta a třetí je na spadnutí. Je to o důvěře. Půjčit předváděčku může kterýkoliv prodejce.
CHEVROLET AVEO 1.4 16V ( 100 k ) bílá barva
DAEWOO LEGANZA - automat (předáno ml. synovi)
CHEVROLET SPARK
nový FORD S-MAX - bílá barva , automat , pohon 4x4
Člen SK fóra Daewoo http://www.daewooforum.cz/
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

cena je keš a na 50 na 50. TAKŽe pecka.

byly jsme v nachode. ale tam oni ridej a taky jelo hezky ale nepujcily za volant tam no. takže nevim prave jak jsou na tom ty motory.
Uživatelský avatar
Jajuska95
Příspěvky: 1569
Registrován: úte led 13, 2009 19:51
Bydliště: Ostrava

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od Jajuska95 »

Patresi..
no my máme taky už skvělé ceny u SRBY, už u nich koupené druhé auto, servis super.. v Náchodě jsme nebyli spokojeni s chováním a co se týče komunikace..
I co se týče půjčení aut, je to prostě o důvěře.. když ti půjčí auto na 3 dny jen tak, je to bezva, auto si vyzkoušíš a víš do čeho jdeš.. ;) ;)
Takže Orlando jsme si vyzkoušeli opravdu skvěle..
Volkswagen Polo Classic, tmavě zelená metla, 1.6 benzín
Ford Mondeo, 2.0 diesel
patres20
Příspěvky: 66
Registrován: čtv úno 10, 2011 12:58
Bydliště: Praha 6

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od patres20 »

Jajuska95 píše:Patresi..
no my máme taky už skvělé ceny u SRBY, už u nich koupené druhé auto, servis super.. v Náchodě jsme nebyli spokojeni s chováním a co se týče komunikace..
I co se týče půjčení aut, je to prostě o důvěře.. když ti půjčí auto na 3 dny jen tak, je to bezva, auto si vyzkoušíš a víš do čeho jdeš.. ;) ;)
Takže Orlando jsme si vyzkoušeli opravdu skvěle..


tak to jo. jediny co je problem je cena dostali jsme tam vetsi cenu myslim ze kolem 368.800kc s dph. to je skoro o 30tis drazsi. a kazda koruna dneska dobra no. to je ono. kdyby jsme dostali tu samou cenu tak nebudu vahat to je jasny. my jsme z rpahy takze by jsme to mely bliz. na cenu 355.790kc nas to vyjde i s navigaci. s DPH hotove i 50 na 50. a u srby nevim zkusim napsat. ale zase když tam nekdo ma znamyho tak dostane lepsi cenu no. a ja nemam :-(
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od PETO »

:lol: Nedá mi nezapojiť sa . Skúšobná jazda :lol: nehrozí a už vôbec zapožičanie . Nekupoval som tiež prvý Chevrolet a pri kúpe ochota veliká skoro človeku do ..... vliezli ale skúšobná jazda nehrozila a to sme nekupovali jeden ale hned dva Chevrolety a ešte sme rozmyšľali že zoberieme aj Sparka . Po predaji cca. dobrých päť hodín čakania leasing a pod. a ešte že navigácie zdarma aspoň to no nič slávneho . A ešte som si všimol že ked zákaznik na nich veľmi tlačil tak ho aspoň na predvadzačke previezli ale šoferoval len predajca . No po kúpe asi mesias po kúpe snímač ABS zadný ľavý (aveo sedan) po telefonáte z predajcom . Predajca - Nevolajte mne ale do servisu . Pri kúpe mi predajca povedal že kludne môžem zavolať s hocičím a že mi poradí pomôže . Ale po návšteve už len servisu a objednaní a oprave ked sme išli aj oproti sebe nevedel mi ani odpovedať na pozdrav Dobrý deň . -P
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od PETO »

Ale naopak mám aj kladné skúsenosťi , ale tiež nič moc pri predvadzacej jazde so Sparkom 2005 pekne som si zajazdil cca. 8km . Predajca sedel ako mechom udretý ved bola sobota jedenásť hodím bolo to v čase premiéryfejsliftu Sparka celý týždeň plus sobota a nedeľa na predajcovy bolo vidno že ho to sere že musí sedieť v robote aj v sobotu aj v nedeľu . A nedá mi nespomenúť si na premiéru nového Sparka 2010 to už v sobotu v robote vydržal len do pol dvanástej a potom hurá domov no a potom čo odišiel vtedy začali chodiť okolo autosalonu ludia čo mali záujem o Sparka , a v nedelu už ani neotvoril no proste sa na to vybodol . :lol:
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
inza
Příspěvky: 588
Registrován: ned úno 13, 2011 22:07
Bydliště: Brno

Re: Chevrolet Orlando

Příspěvek od inza »

Taky se přidám ke zkušenostem. Vzhledem k vážnému zájmu o Orlando jsme prolezli vše hodně podrobně.

- motor 1.8 nemá zespodu krytí, takže je vidět až na zem a pravděpodobně se bude vše rychleji špinit, tím i trpět různá elektronika a konektory v motorovém prostoru
- nafta má jakýsi kryt zespodu, velmi dobrý přístup k turbínce, prostě přijde mi propracovanější

- 7 míst je naprosto použitelných, dokonce i dozadu se dá nacpat (ne s mými 190cm).
- vepředu jezdím v nejnižší pozici a co nejdál od pedálů, přitáhnu si volant - v té chvíli se za mě už nikdo nevejde (dítě v sedačce by mi asi kopalo do opěradla). Zvláštní je systém sklápění zadních sedaček, odklopí se při důkladnějším švihu :-)

- kufr je relativně malý, ale pokud někdo vyndá (standardně to nejde, takže klíče do ruky a jde se na to) poslední řadu sedadel, místa tam bude dost, jen nakládací hrana bude hodně vysoko. Bohužel krycí roletka je poměrně nízko pod hranou oken, takže celková použitelná výška zavazadelníku když chci schovat věci pod roletku je hodně malá. Navíc její použití oproti současné konkurenci (jednodotekové ovládání u ostatních značek) značně pokulhává. V případě že ji vyndáte, aby se vám tam vešlo něco většího a vyššího, nelze ji někde uklidit v autě, musíte ji tam buď pohodit nebo ji vyndat a uložit někde doma.
- Podlaha zavazadelníku je jakoby vyboulená nahoru (když se kouknete zespodu), je to pravděpodobně pro jiné trhy, kde se předpokládalo uložení rezervy zespodu auta. Díky tomu si myslím, že to zadkem nikde jen tak neškrtne.

- dle testu ve Světě motorů navigace i na noční režim příliš svítí - neměl jsem šanci vyzkoušet. Dle informací prodejce se montuje navi verze 500, což znamená že např. v rámci ČR nyní funguje bez problémů, ale má malou paměť a tudíž není možné tam dát např. mapy Německa, Itálie a ČR zároveň. Dojedete tedy na hranice s Německem, strčíte německé kolečko, počkáte až se načte a můžete jet dál. Průjezdní mapy by mělo obsahovat prý každé CD, takže pokud u nás pojedete jen po dálnicích, bude to fungovat i s německými mapami. Ovšem při nějaké kolonce a potřebě ji objet už ne.

- jel jsem s ním jak na 16" tak na 17" kolech, nerovnosti to absorbuje velmi hezky obojí, ovšem hluk je poměrně vysoký (porovnávám ovšem se svým 2005 Mondeo, tedy auto o třídu výš).

- slabší nafta jede naprosto plynule už od nejnižších otáček, žádné výkonové maximum, pouze příjemný zátah - motor je stále stejně tichý
- silnější nafta jede asi o něco lépe (žádný zásadní rozdíl tam ale nevidím), pouze v některých otáčkách byl motor jakoby hlučnější (může to být jednotlivým kusem)

- překvapila mě tichost obou verzí - tady se opravdu hodí říct, že to není slyšet a kdyby neviděl otáčkoměr a necítil ten zátah tak bych klidně tvrdil, že je to benzín - a to už téměř od nastartování

- spotřeba testovacího kusu se slabší naftou je mírně nad 9, což vzhledem k tomu, že s tím jezdí různí zákazníci testovací jízdy ve městě mi nepřijde nijak strašná hodnota

- kožené sedačky jsem neměl možnost testovat, ale dle informací jsou to sedačky v kombinaci kůže a koženky, tedy nic moc krásného a příjemného. Bohužel vyhřívání se dělá právě jen do nich a v takovém případě je ovládání integrováno v ovladačích klimatizace - což se mi líbí a jakákoliv dodělávka vyhřívání tak pěkně do interiéru nezapadne

- vnější zrcátka jsou jedinečná a je v nich skvěle vidět i na couvání, oproti tomu vnitřní je tam snad jen na parádu. Nevím jestli je to jeho velikostí nebo omezeným výhledem vzad ale je tam vidět houby. Super je výklopné zrcátko na děti.

- výborný nápad je podle mě nahrazení madla v místě nad řidičem (nad dveřmi) kapsou na brýle.

- loketní opěrka je jen u řidiče a je taková nějaká malá (na pohled), při praktickém použití to zas až tak nevadí - ale jsem zvyklý že na opěrku si dávám ruku i jako spolujezdec.

- ESP zasahuje poměrně rychle, ale nijak to s autem netrhá, spíš ho to opravdu jen uklidní a srovná. ABS jsem neměl možnost vyzkoušet, ale např. u koncernových aut mi vadilo že tepe už při jemnějším brždění na vlhkých kostkách a to ještě je nuté pedál pořádně došlápnout, jinak nebrzdí.

- rád bych od někoho slyšel zkušenost jak to vypadá s cestou Praha - Brno v pravém pruhu D1.

Nic jiného už mě nenapadá, vše ostatní už bych jen chválil :-) např. praktičnost, místo na láhev ve dveřích, držáky na nápoje mezi sedadly atd. atd. Pokud někoho zajímá něco co bych mohl vědět, klidně se ptejte.
Chevrolet Orlando 1.8 AT6 MY2014 LTZ + LPG Obrázek
Honda Accord Tourer 2.4 VTEC AT 2007 140kW + LPG Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Orlando“