Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát pozor

Krásné SUV od Chevroletu

Moderátor: Blue Lanos

renee
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 20, 2011 13:16

Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát pozor

Příspěvek od renee »

Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát pozor prosím, moc děkuji za info. Pokud máte zkušenosti, tak uvítám i spotřebu atd. a taková ty slabá místa, která má snad každé auto :)
Reklama
 

pilot2006
Příspěvky: 4
Registrován: sob úno 19, 2011 17:14

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od pilot2006 »

Počítej se spotřebou kolem 11 litrů , jinak je to fajn auto
renee
Příspěvky: 2
Registrován: ned úno 20, 2011 13:16

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od renee »

No není to zrovna málo, ale jinak pohoda? Co automat, jak se chová...
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od mzprx »

Skus porozmyslat aj o benzine, Captiva 3.2l, 230k, automat ma dlhodobo priemernu spotrebu 11.2l/100km.
(pri pomere mesto/nemesto asi 50:50). Mimo mesta je spotreba okolo 9l/100km.
Ten novy 3.0 benzin GDI by na tom mal byt este lepsie a vykon ma este o 10% vyssi. (258k)

Jazdil som s 2.0 Captivou s automatom a tam sa priemer spotreby drzal na 10,5l/100km.

Benzin je podstatne tichsi, ma plynulejsi tah a je bez vibracii. Nema problemy s vypalovanim
DPF a ma lacnejsi servis. Rozdiel v spotrebe je cca. 0,7l/100km.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od Corpus2009 »

Za výber motora odomňa veľké plus. Len na okraj dodám, že rovnaký motor sa dáva aj do Cruze a v kombinácii so 6AT má priemer okolo 7l. S benzínovou 1.8 a 6AT do 10l. Captiva 3.2 V6 5AT má ale o pol tony viac ako Cruze, takže tú spotrebu si už budeš vedieť domyslieť. ;)
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od Hanzy »

Kamos ma sluzebni 2.0 AT a je s ni spokojen spotrebu ma taky 11l
Nechapu uvahu ze velke plus za vyber naftaku ktery ma rozdil spotreby ani ne o 1l oproti 3.2 V6 AT a podstatne mensi vykon a o zvuku a vibracich ani nemluvim -P
Navic mas levnejsi servis jak psal kolega zadne problemy DPF filtrem pevnych castic!
Pro naftu je tady vetsina proto ze ji nekde kradenou maji moznost koupit nebo jine logicke vysvetleni neni.
Pak jeste mozna kdyz nekdo chce neco porad tahat a pouzivat to jako TAHAC pak naftu ale manual a ne AT ta se na to nehodi.
Jo a prevodovka jses ptal slape dobre kamos co ji ma mel predtim sluzebni Ochcavky I 1.9TDI a pak II s 2.0TDI motorem a s Captivou je spokojen a to byl zarputily VW ;)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
neylous
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 22:19
Bydliště: Teplice

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od neylous »

Z tvého dotazu není poznat, jestli chceš kupovat novou, nebo ojetou. Toho automatu bych se rozhodně nebál, ale pokud koupíš ojetou, která má najeto 100 tis. a víc, bál bych se motoru. Jakýkoliv divný zvuk je varování! U těch prvních odcházely nadzvedáky ventilů a vačka...
Aveo sedan 1.2, 16v, 62kw/84k
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od Corpus2009 »

Hanzy píše: Nechapu uvahu ze velke plus za vyber naftaku ktery ma rozdil spotreby ani ne o 1l oproti 3.2 V6 AT
Ten 1l je dosť subjektívny odhad. Každopádne na nemeckom sprintmonitore má Captiva 2.0 AT priemer 9l a 3.2 V6 priemer 12,8. Takže nie je 1l ako 1l. :idea:
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od mzprx »

Praveze je to cislo objektivnejsie, lebo ho dosiahol ten isty clovek (ja) s rovnakym stylom jazdy.
A jazdil som so vsetkymi motorizaciami na Captive, tak to viem porovnat.
Ale ak si pozeral stranku "sprintmonitor", tak tam mozno s tym zavodili... :lol:

Automat v Captive drzi diesel stale v cca. 2000 otackach (aby sa vyhol turbodiere), u benzinu klesaju otacky na cca 1400.
Mozno by stal za uvahu aj ten zmodernizovany 2.4 benzin, ten ma vykon 171k a je naladeny tak, ze taha od nizkych otacok.
V papieroch ma uvedenu priemernu spotrebu 9,1l/100km, robia ho aj s automatom.
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
maton
Příspěvky: 10
Registrován: úte pro 28, 2010 21:34

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od maton »

renee píše:Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát pozor prosím, moc děkuji za info. Pokud máte zkušenosti, tak uvítám i spotřebu atd. a taková ty slabá místa, která má snad každé auto :)
Nikdy viac..! Automat je strasne lenivy a oneskoreny, spotreba 10,5 lit., vymena ziaroviek je ako za trest, davkovanie ostrekovacov musel vymysliet nejaky dement, po 35.tis.km pocut a citit kazdu nerovnost na ceste, za 2 roky mi uz odislo cidlo ABS, problemy s riadenim, ked je pod nulou pravidelne zamrza zamok zadnych dveri..
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od Bullmastiff »

maton píše:
renee píše:Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát pozor prosím, moc děkuji za info. Pokud máte zkušenosti, tak uvítám i spotřebu atd. a taková ty slabá místa, která má snad každé auto :)
Nikdy viac..! Automat je strasne lenivy a oneskoreny, spotreba 10,5 lit., vymena ziaroviek je ako za trest, davkovanie ostrekovacov musel vymysliet nejaky dement, po 35.tis.km pocut a citit kazdu nerovnost na ceste, za 2 roky mi uz odislo cidlo ABS, problemy s riadenim, ked je pod nulou pravidelne zamrza zamok zadnych dveri..
No po 105k km a 3letech. Automat jde spolehlivě, ale není to závoďák - na druhou stranu to pořád natřu Mondeu 2hé generace s 1.8 benzínem a manuálem - případně existuje trik na rozjezd přes brzdu, používá se i při vyprošťování na kluzku - šlapat na brzdu a plyn najednou. Výměna žárovek je problém u skoro každého auta - trvá mi to cca 2 hodiny měním pro jistotu celý předek abych to nemusel rozebírat víckrát - stejně se pak musí zajet do servisu na finální seřízení - nahrubo se dá podle zdi. Čidlo ABS odešlo ale není to cenově tragédie (kolegovi odešlo na podobně starém 5kovém bavoráku). Zámek nezamrzá, ale občas blbne doraz okna u řidiče, musí se 5x vytáhnout a sjede samo, pak se vypne automatika zavírání a vytáhne se normálně držením páčky.

Co se řízení týče, tak tam není problém, možná by mohl být pevnější povozek - rozhazuje se geometrie při hrubém zacházení (díra nedíra...). V lehkém terénu to jde dobře - po zasněženém poli to jelo dobře i do kopečka (včetně rozjezdu).
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od Corpus2009 »

Prvá jazda s novou Captivou. Možno ti to pomôže pri rozhodovaní ;)
http://auto.pravda.sk/prva-jazda-chevro ... aktual_p53
neylous
Příspěvky: 20
Registrován: ned úno 20, 2011 22:19
Bydliště: Teplice

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od neylous »

Určitě by mě jako hledisko při výběru auta zajímalo jak se vyměňují žárovky. Jen nerozumím tomu, co tu psal maton. Proč to je jako za trest? V předním světlometu vyměníš žárovku za 2 minuty. To ti připadá tak strašně hrozný??????!!!!!!??????
Aveo sedan 1.2, 16v, 62kw/84k
Bullmastiff
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 13, 2009 21:38
Bydliště: Praha - Východ

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od Bullmastiff »

neylous píše:Určitě by mě jako hledisko při výběru auta zajímalo jak se vyměňují žárovky. Jen nerozumím tomu, co tu psal maton. Proč to je jako za trest? V předním světlometu vyměníš žárovku za 2 minuty. To ti připadá tak strašně hrozný??????!!!!!!??????
Tak to bych chtel na jedno svetlo za 2 min videt. Sundat kryt nad chladicem - cca 10 spojek, ktere nejdou rozsroubovat, pak 3 srouby u svetlometu, povytahnout svetlomet, odpojit kabelaz, vymenit zarovku, vratit svetlomet zpatky, porovnat vysku svetla podle druheho, dotahnout svetlomet a vratit kryt.
Pokud je nejaky rychlejsi postup, sem s nim, prosim.
Jinak pri uvazovani o koupi auta bych proceduru udrzby vykonavanou jednou za rok ci dva, neresil. :?: :D
Uživatelský avatar
mzprx
Příspěvky: 651
Registrován: čtv bře 23, 2006 12:37
Bydliště: doma

Re: Uvažuji o koupi Captivy 2.0 automat-na co si mám dát poz

Příspěvek od mzprx »

Ja som ten plastovy kryt zlomil uz pri prvom pokuse, cize druha ziarovka isla uplne lahko za 5 minut.
Aj ta prva v podstate trvala 5 minut a zvysnych 25 minut nadavania na toho blba, co to vymyslel,
neznesie ani internet.
Len vyberanie spadnutych srobov spod motora pomocou prudkeho rozjazdu v garazi (10m) bolo dost o drzku... :lol:
CAMARO Bumblebee 6.2 V8 AT, MALIBU 2.4 AT, Lacetti LX "datel", Mitsuishi Outlander PHEV, New Nissan Leaf
ex. ESPERO, NEXIA, LEGANZA, LANOS, EVANDA, LACETTI SX, EPICA 2.5 L6 AT, CAPTIVA 3.2 V6 AT LPG
Odpovědět

Zpět na „CAPTIVA“