Cruze sedan a kočárek?

Na co vše si dát pozor, rady při koupi ze zahraničí a další

Moderátor: Blue Lanos

HonzaMo
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 24, 2011 10:46

Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od HonzaMo »

Ahoj Cruzáci, chystám se na dva důležité životní okamžiky - pořízení lidského i automobilového potomka. A tak partnerka má břuch jak pučmeloun a já na účtě peníze na auto. Mým favoritem je Cruze LS+ 1,6 benzin MR2011, ale řeším jednu dost podstatnou obavu - jak si sedan Cruze poradí s převozem kočárku? Rozměry kočárku po složení jsou dle výrobce 98x64x40 cm, počítám, že bez korbičky (taková ta rakev na malé dítě do které rádo blinká atd.) Máte někdo zkušenost, jestli se dá velký kočárek po složení dát do kufru a zbyde tam nějaké místo pro další věci? Díky za Vaše rady a zkušenosti.
Reklama
 

JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od JOHNY*5 »

Nazdarek,

Stejny problem jsem taky resil. Ted nevim jak velky je nas kocarek, ale pocitam ze budou +- stejne. Ja teda to mam tak ze kocarek rozlozim na dve casti, na podvozek a korbicku. Podvozek se da jeste slozit aby byl skladnejsi. Vleze se mi tam oboje, ale u podvozku musim sundat jeste zadni (vetsi kolecka). Bez toho aniz bych kolecka vyndal se mi to tam nevleze jen o par centimetru, takze v mojem pripade trochu smula, ale je pravda ze mam spise vetsi kocarek takze mozna Tobe to tam vleze vse. Jinak sundani tech kolecek je prace na minutku takze to neberu jako problem. Vleze se tam vse a zustane tam po stranach a u prostred (kde je podvozek) dost mista na nejake ty tasky a veci. Je sice trochu limitujici vyska kufru, ale nam staci v pohode.

Edited by Dimco Nubira 97: Poprosím necitovať posledný príspevok zbytočné plytvanie priestorom...
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od chrudoš »

Ja teda tohle neresim a jeste asi dlouho nebudu, ale kufr mi prijde i na tyto vsechny veci dost velky. Je ale samozrejme treba vyzkouset :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od Kjub »

Ja si tiez myslim ze kufor bude stacit. Najlepsie prist do predajne aj s kocikom rovno to tam vyskusat, nech mas istotu.
Ale ja osobne v ocakavani potomka, by som pristupil skor na Orlando, alebo Captivu-nove modely samozrejme! :D
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od milosh »

Pro rodinu jedine kombika, pokud nechces byt pro smich kdyz budes pokazde z kocarku sundavat kolecka -P
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od Iacobus »

My sme minulý rok konečne odložili kočík a následne zabezpečili "kočár", takže sa kočík s Cruzom nestretli a neskúšal som. Mám ale ten kočík ešte v živej pamäti a úprimne, čakajú ťa tri roky lopotenia a nervov. Keď ho aj napraceš do kufra, maj na mysli že ku kočíku ženské s obľubou vozia rozsiahlu "povinnú výbavu" a dokážu priestor dokonale zaplniť. Nechcem ale paušalizovať. Suma-sumárum myslím že na nejaké jazdy k lekárovi a sporadické výlety sa to bude dať, ale pokiaľ by si s tým mal cvičiť denne bude to asi otrava. Chápem, že ak sa ti Cruze páči je ťažko ti ho vyhovoriť, je proste krásny......aaaaaaale Orlando 1.8 sa dá kúpiť už za nejakých 340.000 českých kaček a to fakt stojí za uváženie. :!: :!: :!:
No a tá 1.6 tiež nie je žiadna výhra aj keď neviem ako je na tom model 2011 ktorý má viac koníkov (moje hodnotenie je ale trochu pokrivené tým že v robote používam 1.8 TSI :o) )
Ver mi, s dnešnými skúsenosťami (s kočíkom aj s 1.6-kou) keby som stál pred rozhodnutím ako ty, k u p u j e m O R L A N D O. -i
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od lluubboo »

ked nemam doma skolku tak naco 7 miestne orlando? to skor, kvoli kociku radsej nejaky kombik.
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od tomask »

Přesně, co tak cruze combi :D .
Carthell Prg
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od Kjub »

Sak sklopis nejake sedadla a mas mega kombi. Co ked nahodou dojde dalsi potomok? Aspon budes na to vybaveny! :mrgreen:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od tomask »

Chudák Honza, ptal se na zkušenosti a či vejde kočárek do kufru Cruze.
A my jsme mu zamotali hlavu Orlandem, kombíkem atd.
Myslím že jsme ho pěkně nahlodali.
Carthell Prg
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od Iacobus »

Kočík a sedan jednoducho nejdú dokopy. A prečo Orlando miesto kombíka?
1.) Nebudem ti predsa na stránke CHEVROLETCLUB-u odporúčať Koktáviu combi alebo iné predražené kozy :D
2.) Orlando je veľa muziky za "málo" peňazí
3.) Porovnaj si dĺžku priemerného kombíka a Orlanda, rozdiel je minimálny a s parkovacími senzormi (vo výbave) zacúva bez problémov aj tvoja polovička
4.) V kombíku získaš iba kufor ktorý plne využiješ občas, pri Orlande získaš priestor a ten oceníte všetci a navždy
5.) Prečo kupovať drahé tretinkové pivo keď si môžeš do košíka hodiť za rovnaké prachy pollitrové? :PP:
Ale aj tak sa rozhodneš sám a určite správne, tak držím palec pri výbere.
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od Kjub »

Este aj ten Cruze hatch by sa dal lepsie vyuzit ako rodinne auto. Ale to by si si musel pockat... Mne sa sice to Orlandu moc nepaci (dizajn exterieru) ale vsetko ostatne to ma super.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od feejay »

No tak moj postreh, hoci nemam Cruze ale Leganzu.. kocik sa deli na hlboky a sportovy ze..pripadne kupis nejaku kombinaciu, kde mas v jednom kociku aj hlboky, aj sportovy a aj neviem aky.. hlboky kocik mne do leganzy nevosiel, v kufri som vozil podvozok a vanu som musel davat na zadne sedadlo (alebo naopak). Ale treba povedat, ze hlboky kocik budes potrebovat iba niekolko mesiacov, nanajvys rok.. takze ziadne tri roky si s tym nebudes musiet lamat hlavu.. ked sa drobec nauci sediet, tu velku vanu uz potrebovat nebudes. Uz v jednom roku sme zacali pouzivat kocik na obrazku nizsie, ktory sa potiahnutim packy totalne rozlozi a strcis ho aj do kufra trebars fabie, bez akehokolvek demontovania. Ale vsetko je to o type kocika, univerzalna rada pre vsetky typy kocikov asi neexistuje :) Takze ja by som sa skor zameral na to, kupit pre moje potreby vhodny kocik, ako rozmyslat o inom aute :)

PS: Po roku a pol mala behala uz tak, ze kocik sme pri 90% vyjazdoch nechavali doma.

Obrázek
Naposledy upravil(a) feejay dne pát úno 25, 2011 00:03, celkem upraveno 1 x.
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od Iacobus »

Samozrejme že nebude vaničku potrebovať tri roky. Mali sme niečo podobné a aj ten športový kočík bude v Cruze jednoducho cítiť. Ja zasa neviem aký má kufor Leganza, ale tipujem že väčší.
feejay
Příspěvky: 227
Registrován: stř úno 04, 2009 13:40
Bydliště: NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: Cruze sedan a kočárek?

Příspěvek od feejay »

No citit bude akykolvek kocik, to je pravda. Ale okrem neho tam vzdy par veci vojde.. holt dan za dieta :) A zase podla mna kvoli jednemu kociku, co budem rok a pol potrebovat, nebudem kupovat kamion a ani kombik, pokial sa mi taky typ auta nepaci :) Hlavne ked ten cas tak rychlo ubehne, ze sa clovek ani nenazda a kocik je davno zabudnuty v pivnici :) Ale vseobecne ak by som kupoval v buducnosti auto, asi by som zvolil nieco vacsie, kludne aj nieco ako orlando. Ale sedan asi uz nie. Aj ked viem, ze zrejme uz kocik nikdy vozit nebudem :)
ex Leganza ´98

predtym Škoda 105L, Škoda 120 GLS, Škoda 120L, Škoda reči...
Odpovědět

Zpět na „Kupujeme Cruze“