Zápach spalín v kabíne z vetrania

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od Lolek »

Ahojte kolegovia. Opäť sa na Vás obraciam s prosbou o radu. V poslednom čase som začal cítiť v kabíne zápach spalín....neviem ani úplne presne identifikovať, či ide o benzínový zápach alebo o výfukový (úprimne mám pocit, že niečo medzi tým). Cítim ho keď pustím ventiláciu, obzvlášť, ak začnem kúriť. Keď pustím na vnútorný okruh alebo vypnem ventiláciu, tak zápach necítiť, čiže to Ťahá ventilácia. Keď pustím klímu, tak je to cítiť menej ale je (pokiaľ nieje tiež vnútorný okruh). Keď otovrím kapotu, tak nič veľmi zvláštneho necítim, nijaký extrémny pach benzínu alebo výfuku, možno veľmi, veľmi slabúčko občas. Určite to šupnem do servisu v najbližšom čase, no mám ísť v pondelok a utorok na cesty, čiže servis najskôr v stredu. Tak neviem, či to nemám v pondelok a utorok radšej zrušiť, aby som sa náhodou neugriloval za jazdy, ak by unikal benzín niekde v motore. Stretli ste sa už s takým problémom? Bola to iba banalita, či naozaj by som nemal jazdiť a najbližšia cesta priamo do servisu?

Ďakujem Vám za rady.
Reklama
 

666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od 666 »

Z pohledu antitalenta na opravy zkus napřed zkontrolovat veškeré hadice v motorovém prostoru /na vzduch atd./
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od Lolek »

Skúsom sa na to ráno kuknúť, na čo sa mám konkrétne zamerať? Na netesnosti alebo iné poškodenia asi.
Naposledy upravil(a) Lolek dne sob úno 19, 2011 20:33, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od HusarJan »

V prvom rade skontroluj benzínové hadice a trubky aby si náhodou nevyhorel a potom skontroluj výuk či tesní nech Ti ho niekdo v zadu zapchá a Ty pod autom pozeraj či niekde nefučí :D možu byt povolené aj samotné zvody,skús ich dotiahnut,alebo tesnenie na výuku vlnovec,spoj atd. ;)
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od 666 »

No já našel totálně vyrychtovanou hadici u víka motoru.Jak se jmenuje přesně fakt nevím
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od Lolek »

Toho som sa práve bál, aby som nezačal horieť, preto som sem aj písal. Budem hľadať, či to dakde nestrieka benzín, uf.
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od Lolek »

Kuknem to, no dôležité je pre mňa s čím môžem určite ísť na cestu (vypnem vetranie a nebude to nič závažné) v pondelok a utorok a s čím určite neísť. Ten benzín je jasný, no ešte niečo?
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od HusarJan »

Lolek píše:Kuknem to, no dôležité je pre mňa s čím môžem určite ísť na cestu (vypnem vetranie a nebude to nič závažné) v pondelok a utorok a s čím určite neísť. Ten benzín je jasný, no ešte niečo?
ak to bude,len ten výfuk s tým sa dá jazdit,len aby si sa zas neotávil :D alebo aby výfuk za jazdy neodpadol a potom ten rachot :D držím palce aby si tú závadu našiel ;)
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od Lolek »

Ďakujem, uvidím, čo zvládnem so svojim laickým prístupom :) Tak niesme všetci na všetko vhodní :D Prosím, kde konkrétne nájdem benzínové hadičky? Kuknem určite nádrž preistotu (tú nájdem :) ) A od nej čo pôjde, či to dakde netečie, no v motore aby som to našiel -i :roll:
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od HusarJan »

Ked to budeš pozerat té hadičky tak nechaj bežet motor tak to skorej uvidíš ,lebo sú pod tlakom ;) skús pozret aj palivový filter neviem presne kde je na Tvojom ale Lega ho má v predu na lavo až v strede za motorom je uchytený na kasni ;)
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od Lolek »

Ďakujem za rady. Snáď to nebude nikde striekať a na cestách nevyhorím, uf mám z tej predstavy trochu des :) Zajtra ráno na to pozriem a napíšem, čo som našiel/nenašiel
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od Lolek »

Ták a mám to pozreté. Najskôr som sa zameral na benzínové vedenie od nádrže až po motor, koľko som bol schopný pozrieť. Všetko vyzerá byť čisté a nikde to nevyzerá nijako striekať a ani presakovať. Pod autom nebola ani za studena a ani po 35 minútach bežiaceho motora ani kvapka ničoho. Zo zadu je všetko pekne čísté, nikde ani pri otáčkach teda som si nevšimol akýkoľve únik benzínu, dúfam, že som nič neprehliadol. Hadice nasávania vyzerajú byť tiež OK. Čo som si však všimol, tak hneď po naštartovaní, ani nemusel byť zapchatý výfuk bolo jasne vidieť, ako uniká tesne za pletencom, no iba trocha. Čo však bolo čudné, ako sa motor zohrial, už to nebolo vidieť a ani keď sa výfuk zapchal. Trošku to tuším syčalo....a taktiež sa mi zdalo akoby syčalo trošku aj spred pletenca....pri bežiacom motore však sa to nedalo úplne 100% rozoznať. Druhá vec, čo som si všimol okolo umelohmotného dekla ventilov je to celé nejaké zadrbkané, akoby od oleja (ako benzín to nesmrdelo). Podobný problém som už riešil, asi to odfušovali. Inak snažil som sa identifikovať ten zápach v kabíne a vyzerá to byť viacej ako výfukový zápach, benzín já taký šťipľavejší nádych a tuná to nebolo tak cítiť. Teraz otázka - podľa Vás s tým vydržím do stredy a môžem ísť v pondelok a utorok na cesty alebo by som to mal teda zrušiť a auto do servisu hneď v pondelok? Ďakujem
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od 666 »

Jo tak právě u toho víka ventilů jsem měl prasklou tu hadici a tím to šlo do kabiny. Osobně bych jel ráno navštívit servis a ať se mrknou právě na tuto věc. Pokud to je tou hadicí, tak oprava na 10 minut. Zda jezdit nebo ne? Těžko radit, já jezdil s pootevřeným oknem bez ventilátoru ale jak to šlo tak jsem byl v opravně.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Lolek
Příspěvky: 27
Registrován: pát črc 09, 2010 10:32

Re: Zápach spalín v kabíne z vetrania

Příspěvek od Lolek »

Tak ráno som to odniesol do servisu a už máme aj výsledky :) Prasknuté veko ventilov, cez ktoré to tlačilo smrad z motora (objasnený už aj neustály únik oleja) pod kapotu a odtiaľ priamo do kabíny. Navrhli mi to najskôr skúsiť zalepiť, bo zháňať nové veko by ževraj nemusela byť sranda a lepenie ma výde na pár EUR. Tak autíčko dnes stojí v servise, poobede si po neho idem, tak som zvedavý, či to bude držať alebo či za týždeň nezačnem zháňať predsalen nové veko. -i
Odpovědět

Zpět na „EVANDA“