BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od MAREKzPD »

Uz to asi nema byt nic ine ako trubky su dost skorodovane a jednu mi uz menili na pravej strane za bola skorodovana z vnutra asi bude zla aj ta truha strana vpredu mam menene nove len vzadu este musim a kvapalina menena pred pol rokom
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od -peha- »

No tak asi nič iné neostane len výmena tej rúrky :idea:
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj skús vymenit hadičky na zad kolesách té dve a uvidíš či sa to zlepší ;) daj im to tam reklamovat kde Ti to robili a ukázali Ti aj te staré valčeky čo menili v zadu :D Trubky skorodované z vnútra som ešte nevidel :D jedine len zvonka . Tá potom povolí pri vyšom tlaku brzd.kapaliny :D
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od MAREKzPD »

Ako som uz pisal hadicky zadne mi menili aj s valcekmi predomnou a nic nepomohlo zajtra idu menit komplet trubky tak uvidime a este je tam jedna vec taky rozdelovac kde idu trubky aj to moze byt vadne tak zajtra budem mudrejsi
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od HusarJan »

No ak to nebude tá ručná može byt ešte zrada v tej kocke abs neaké pripchané kanáliky ,alebo netené ventilčeky. Ak Ti ovzdušnovali brzdy aj té zadné tak kapalina vytekala z nich nie :?: no tak neviem prečo by to malo byt upchaté :D ešte može byt unavená alebo zlomená pružina v hlavnom brzdovom válci,alebo zle nastavený brzdový posilnovač a ešte može byt aj zle nastavený brzdový pedál treba ho uplne povolit a skúsit či to sa zlepšilo ;)
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od MAREKzPD »

Ahoj ja nemam ABS vymenili trubky a este ,ze musia vymenit predne piestiky,ale neviem co to ma spolocne zo zadnymi brzdami je tam len ten rozbocovac co ide uz ku strmenom a brzdovy pedal mi drzi vobec neklesa len sa mi zda byt az moc tvrdy ako sa nastavuje brzdovy posilnovac a brzdovy pedal to netusim mozes to popisat dik
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od HusarJan »

Ahoj napadla ma ešte jedna vec :D kedže tam nemáš abs tak máš ešte vzadu pri náprave regulátor brzdiaceho účinku zad nápravy a ten može byt v čudu je tam taká páčka z pružinou ktorá sa hybe može byt zadretá postriekaj to celé konkorom a skús rozhýbat tú pačku :D dnuká sú neaké ventílčeky ktoré nemusia už tesnit atd skuste pozret tú kocku a potom sa vrhni až na pedál a posilnovač :D
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od MAREKzPD »

Ahoj kde sa nachadza ten regulator brzdneho ucinku,ja mam len vpredu ten proporcionalny ventil a stade idu trubky ku kolesam nic ine tam nieje aj katalogu nahradnych dielov som nic nenasiel je tam len ten proportional valve
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od HusarJan »

čo to máš za legu bez abs :D taku som ešte nevidel ;) skús íst po tých brzdových trubkách do zadu či tam nenajdeš takéto niečo -P
Přílohy
dsc03689_zmenena-velikost.jpg
dsc03689_zmenena-velikost.jpg (175.83 KiB) Zobrazeno 3367 x
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od MAREKzPD »

Ahojte tak problem vyrieseny inac ani ten regulator co je na fotke tam nieje boli to skorodovane zadne trubky a nedostatocny prietok po vymene ok.
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od -peha- »

No aj My sme už na SX menili rúrky a je to zaujímavé že CDX to nemá tak zlé ale SX bez ABS majú dosť často skorodované rúrky.Hlavne že sa to podarilo odstrániť -i
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od MAREKzPD »

Ahojte tak problem sa opat zopakoval prehriate zadne lave koleso v servise mi menili komplet trubky , hadicky predne aj zadne valceky + brzdovu kvapalinu a koleso zadne sa prehrieva zase co by to este mohlo sposobovat dakujem
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Richard »

zatuhlý třmen, ale to pochybuju, když jsi byl s tím v servisu a měnili válečky..... no a pak ruční brzda, lanovod není zatuhlý?
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Richard »

zatuhlý třmen, ale to pochybuju, když jsi byl s tím v servisu a měnili válečky..... no a pak ruční brzda, lanovod není zatuhlý?
Když to kolo vyheverušeš jde volně, nedrhne ti něco? když odbrzdíš ručku, jde zas volně? Samo můžou hřát i ložiska......
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Serpico »

...zdravím Tě mezi námi Ali ( a na blondýnky, zvlášť trpím ) je to o servisech, sám když jsem koupil jetou nesii a dal jsem ji do značkového servisu na brzdy, rozvody a vlastně celkovou kontrolu - tak jsem se na fa. například dočetl " vyfoukání " brzd a váznoucí pojezd přední brzdy a jednostraně sjetý př. kotouč jsem následně, během pár měsíců měnil pak sám, inu " vyfoukání " brzd stálo 880 Kč.
Jinak do Prahy to máš kousek a to ještě z kopce a náš " doctor palikx " je velmi dobrá marka, proto ho tu máme všichni rádi....

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“