BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Moderátor: Blue Lanos

Ali
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 14, 2010 12:35
Bydliště: Žebrák

BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Ali »

Zdravím a chtěla bych poprosit o radu.
V květnu 2009 mi v servisu (neznačkový) dávali nové zadní brzdové kotouče a taky brzdové destičky a nyní, tedy po osmi měsících (po ujetí 17.000 km), už to při brždění zase "řve" ale fakt hodně. Jezdit se s tím nedá. -P Je to po této době už možné?
Nevím už značku těch destiček ale stály cca 1.300,- . Omlouvám se jestli se ptám blbě ale jsem úplný laik. Za odpověď předem moc děkuju.
Alena
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Richard »

Řve, mám tomu rozumět že to píská skřípe? Já mám vzadu taky kotouče a myslím stejné jako Lega, a mám na přetočenejch kotoučích s novejma destičkama 40tis. a vše OK, když jsem dával zimní gumy jsou destičky ještě asi 5 mm tlusté.....
Pokud to píská, dělá to takovej vyběhanej rantl na kotouči, tam kde už destičky nebrzdí.....
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od -peha- »

Potom to nie sú velmi dobré veci mne dali na Oktávku dáké čínany a po 5000 km sa tak zvlnili že som to musel reklamovať.A na Legynu tam si dávám kvalitu takže ATE aj doštičky aj kotúče -i No a každom prípade to skus reklamovať lebo tých km máš málo na to aby to blblo len kotúče môžu byť v poriadku ale doštičky sú asi dáká PL náhrada no i ta vydržala dosť len cena PL doštiček by mala byť v CZ asi 300 kč za sadu.
Ali
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 14, 2010 12:35
Bydliště: Žebrák

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Ali »

Když se mění brzdové destičky, dá se na těch starých ještě nějak poznat, co to bylo za typ, značku atd.? Opět se omlouvám, jestli se ptám nějak blbě, prostě laik a blondýna ještě k tomu. :D :lol:
Za odpověď předem děkuju.
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Hanzy »

Vitam te tady mezi nami prvne a co se tyce dotazu to je individualni muze tam byt vyrazeno nebo natisknuto oboji ale po pouzivani nakou dobu vetsinou pokud neni vyrazeno v kovu urcite necitelne...
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od -peha- »

Vetšinou to majú zo zadu na vnútornom obvode ale daktoré kotúče sú aj značené po obvode no Daewa to majú vzadu a ATE sa tiež tak to označujú vetšinou je tam len číslo ale dakedy aj výrobca no podla čísla sa výrobca dá zistiť ale na čo Ti to je veď na Daewa je DAC ale na tvojom mieste tam dám ATE jednoznačne aj cena a hlavne kvalita je perfektná :lol:
Přílohy
dscn6954.jpg
dscn6954.jpg (54 KiB) Zobrazeno 4805 x
E36_kotuce_Autego_286x22.jpg
E36_kotuce_Autego_286x22.jpg (27.79 KiB) Zobrazeno 4805 x
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od palikx »

takhle tezko radit
teoreticky pokud ten kdo menil kotouce a desky nerozhybal valecky a posuvy tak se to mohlo stat.ale to by jsi citila ze se to hreje a pri zastaveni se auto jakoby zasekne.a na rovine by neslo tlacit.
zaroven se ale mohl castecne zkrivit kryci plech a ten ted muze neprijemne piskat.
kazdopadne okamzita kontrola nekde v servisu kde najdou pricinu.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od -peha- »

No jo choroba plávajúcích strmenou Já to riešim po tom čo som ju kúpil a boli vzadu totálne zažrané tým že ich pri každej výmene koles z letných na zimné vyberiem očistím a namažem no a doštičky keď zakladám tak na trecie plochy dávam medenú vazelínu aby lepšie chodili :lol: :lol: :lol:
Přílohy
DSC00007.jpg
DSC00007.jpg (96.12 KiB) Zobrazeno 4793 x
DSC00011.jpg
DSC00011.jpg (83.57 KiB) Zobrazeno 4793 x
Ali
Příspěvky: 9
Registrován: čtv led 14, 2010 12:35
Bydliště: Žebrák

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Ali »

Na to, jestli "když se mění brzdové destičky, dá se na těch starých ještě nějak poznat, co to bylo za typ, značku atd." jsem se ptala proto, že za ty destičky, které vydržely na zadku pouze 17.000 km si ten frajer tenkrát v tom servisu řekl cca 1.300,- Kč. (bez práce), /......bez účtu ;)/
Teď tam mám už nové a ty staré "držím v ruce". Už nejde o nic ale jen jsem si pro sebe chtěla udělat obrázek o tom servisu, jestli tam prve opravdu dali destičky, které kvalitou odpovídaly částce 1.300,-. Jen abych věděla, jestli příště nemám hledat raději jiný autoservis. Chtěla jsem jen vědět, nakolik jsou fér.
Podívám se nakolik budou ta čísla ještě k přečtení a pokusím se podle nich v tom nějak zorientovat.

Všem zúčastněným moc děkuju za odpovědi, jste fakt skvělí. -i
Alena
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od Hanzy »

Pro orientaci mas tady ceny desticek origo i neorigo a to jeste jak napises do objednavky ze si clenka clubu nemela by te minout 20% sleva :D
1300kc je moc a navic bez uctu jako muze byt ale musely by to byt nejake drahsi znackove jako treba ATE atd...
http://www.czdrafel.cz/?chapter=daewoo& ... zeni=popis
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od -peha- »

No za tu cenu sú kompletky tedy vpredu aj vzadu za tolko je dávam Já no ale plus robota takže 50 euro aj s tým že roroberám piestiky a čistím komplet brzdy :lol: Jo a samozrejme záruka -i
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od MAREKzPD »

Zdravim Vas nevedeli by ste mi povedat co moze byt pricinou zablokovania zadnej kotucovej brzdy-menili mi valcek precistili a premazali strmene aj tie piestiky odvzdusnili brzdy a vymenili hadicky a stale zostava jedno koleso na zadnej lavej casti zablokovane nestalo sa to uz niekomu dakujem za odpovede :?
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od -peha- »

No mohla by to robiť ručná brzda tedy ono sa dakedy podarí strhnúť to obloženie z toho pásiku a to potom robí neplechu.Podobné sa stáva treba na Esperu a Nexii síce oni majú bubny vetšie ale o to horšie keď sa to tam kúsne :idea:
Uživatelský avatar
MAREKzPD
Příspěvky: 50
Registrován: ned zář 11, 2005 15:47
Bydliště: PRIEVIDZA

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od MAREKzPD »

RUCNA TO NEBUDE LEBO KED UVOLNILI PLATNICKY TAK SA KOLESO TOCILO ROZMYSLAM CI TO NEBUDU SKORODOVANE TRUBKY
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: BRZDOVÉ DESTIČKY A KOTOUČE - Leganza

Příspěvek od -peha- »

No aj to je možnosť ale to som ješte nevidel takže len pozri a keď majú silnú vrstvu hrdze tak ta možnosť tam je ale ješte sa dá skúsiť vymeniť kvapalinu lebo pri tej výmene sa používá stroj ktorý rovnomerne tlačí kvapalinu do celého systému pri otvorených odvzdušovacích skrutiek no a pokud by tam bola nečistota tak by sa mala vytlačiť a lebo v najhoršom ukáže kde je chyba :idea:
Odpovědět

Zpět na „LEGANZA“