Matiz - ano/ne?

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od jamal89 »

ja som myslel skorej neco taketo inak je to uz asi dva roky stara fotka
Přílohy
panda.JPG
panda.JPG (195.35 KiB) Zobrazeno 2120 x
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Reklama
 

Vojta

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od Vojta »

misojogi píše:
Chod do matiza II = Spark (2005-2009) vela veci je vychytanych (mali sme aj jednotku),
spotreba nizsia, napravy lepsie, interier nadcasovy, zostatkova hodnota vyssia ;)
je niekde nejake konkretne info co sa vlastne menilo ?
a tiez info co z dvojky pasuje do jednotky?
napr napravy sa daju alebo nedaju prehodit?
v com bol odlisny motor?, mal inu ECU, alebo co bolo odlisne na motore ? zdvih objem, vacka, vstrekovanie ? ??????

vie niekto odpoved na tieto otazky?

dakujem vopred ...
Matíz II není Spark, to je faceliftovaný Matíz I (kapota, blinkry, světla, páté dveře, zadní světla, interier atd.)
Spark 2005-2009 je Matíz III.
Veškeré rozdíly si najdeš v odborných článcích na netu - vyšlo toho dost. Nemíním se tady o tom rozepisovat.
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od J.Bad »

jamal89 píše:ja som myslel skorej neco taketo inak je to uz asi dva roky stara fotka
Kde je tam Matiz??Uniká mi souvislost... :P
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od alvin »

jamal89 píše:podla mna lepsi napad by bol najst nejaku pandu je to velmi prakticke mestke auticko a jazdi za lacnejsie moj nazor ma to svagor a sice podla mna je to krabica krpata ale mensia ako matiz nieje urcite
FIAT = Fehler Im Allen Teilen :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: (Chyba v každom diele)
veri Taliana ,alebo Francúza by som sa bál,najmä jazdeného,čo počúvam od známych
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od alvin »

P.S. čo sa týka rozdielu medzi Matiz I a II stačí len zalistovať tu,po fore :lol: :lol: :lol: napr. tu :
http://chevroletclub.cz/viewtopic.php?f ... t=MATIZ+II
Jirko, a čo má spoločného tá fotka s Matizom? :P Agitácia proti jeho kúpe, :lol: :lol: :lol: :lol: ,holt,ale my sme tu po väčšine zarytí Daewroleťáci a kto niekedy mal Šunkovca,ten naňho nedá dopustiť,je to v zmysle heesla v jednoduchosti spočíva dokomalosť a kto nezažil nepochopí :P :P :P :P . Ja osobne by som o inom aute v tej triede ani len neuvažoval,ale zas viem,že pri kúpe ojetiny rozhoduje v nemalej miere aj stav,cena a pôvod auta,nielen značka a typ
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od misojogi »

Alvin
dakujem za vecny pristup
precital som si
takze to co moze mat vplyv na nizsiu spotrebu je
- vylepsena prevodovka a
- ina konstrukcia zapalovaca (elektronicky namiesto mechanickeho, alebo je to riadene priamo ECU ?)
predpokladam ze keby motor mal inu konstrukciu (iny zdvih valcov, alebo inu kompresiu alebo inu hlavu) tak byste to povedali

Zaver: zohnat z vrakaca elektronicke zapalovanie na Matiz II ? a zlepsi sa mi chod motora v nizkych otackach?
prevodovku staci opravit (naliat kvalitnejsi olej)
a na vonkajsku mi nezalezi ...
Vojta

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od Vojta »

misojogi píše:Alvin
dakujem za vecny pristup
precital som si
takze to co moze mat vplyv na nizsiu spotrebu je
- vylepsena prevodovka a
- ina konstrukcia zapalovaca (elektronicky namiesto mechanickeho, alebo je to riadene priamo ECU ?)
predpokladam ze keby motor mal inu konstrukciu (iny zdvih valcov, alebo inu kompresiu alebo inu hlavu) tak byste to povedali

Zaver: zohnat z vrakaca elektronicke zapalovanie na Matiz II ? a zlepsi sa mi chod motora v nizkych otackach?
prevodovku staci opravit (naliat kvalitnejsi olej)
a na vonkajsku mi nezalezi ...
Závěr?
Zbavit se auta a pořídit koloběžku - vlastně raději chodit pěšky. To by se na koloběžkářkém fóru řešilo obutí :lol: :lol:
misojogi
Příspěvky: 458
Registrován: pon pro 13, 2010 15:05

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od misojogi »

kedysi som fungoval na skodovkarskom fore
http://skoda.panda.cz
do nekonecna sme rozoberali ako sa vlastnosti auta zlepsia novou vackou
inym olejom, nastavenim ventilov,
zdvojenim karburatora
co spravi karbec zo zigulaku, alebo z tatry 613 apod ....
ze do SKody 120 pasuje mekano a lozisko z favorita a potom daleko lepsie zabera spojka (jemnejsie)
ako spevnit zadnu napravu (torzna tyc ako vpredu)
a mnohe dalsie upravy
skodovka sa da neskutocne nadupat
su machri ktori do nej dokonca davali MPI vstrekovanie

som skor prekvapeny zu tu nevidim nieco podobne ...
niekedy mam pocit ze tu len jazdite :-(
a obcas opravite nejaku poruchu .... :-(
alebo dokonca si ju nechate opravit v servise :-( ( ( ( ((( ( (( (( (( ((( ( ( (( ( ( ( (( (( ( ( (((( (( (((( ( ( ( ((( ((( ((
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od Serpico »

...to nás poněkud podceňuješ misijogi, nicméně dobu záměn různých dílů jsme si prožili asi všichni ( sám jsem dával do volhy 24 karburátor se škody 120 a jezdilo to a hlavně za míň...) ale dnes je to už někde jinde viz Ivan - moderátor a jeho projekty v nesí snad tam má už vysněných 400HP ale co ho to doteť už stálo ale to je záležitost " sprintů " a bodovaného umístění a to se pak náklady nepočitají...

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Stanley
Příspěvky: 112
Registrován: pon bře 23, 2009 12:56
Bydliště: Děčín

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od Stanley »

:P Já bych Matýzka nevyměnil.Známí mě začínají odrazovat od stávajících oprav.Výměnu čepů,ložisek předního náboje a dalších součástí zvládnu sám a co nevím,zjistím na fóru nebo od Dr.Palikxe.Letos vyměním prahy a ještě nějaký rok vydrží.Je mu teprve 12 let.Jsem ale spokojen a slouží dobře. -i
sepo
Příspěvky: 148
Registrován: stř črc 04, 2007 17:28
Bydliště: ruzomberok

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od sepo »

No nemyslim si ze to ma tych 96000 nabehane mam taky isty rocnik a mam na nom 150000 a to nechodim na nom denne...
Uživatelský avatar
Robert08
Příspěvky: 224
Registrován: ned srp 23, 2009 12:14
Bydliště: Praha

Re: Matiz - ano/ne?

Příspěvek od Robert08 »

Chlapi,

Matiz ANO !

Věrně mi slouží a je to jedno z mála aut který mám snad i rád.
Daewoo matiz 0,8 rv.1999
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

No asi takhle, za 12 let starý auto dát 30k ...... mi připadá docela dost. Za tyhle peníze v tomhle stáří seženeš daleko větší kus auta, když se rozhlídnu jen zde po foru za 30k se prodává běžně Nubira i Leganza, a ježdění s nima je o něčem úplně jiném. Spotřeba Matize zas není nijak oslnivá, za 6-7 lt. co ti Matiz spolkne budeš jezdit ve větších a pohodlnějších autech a když litr dva na 100km přidáš budeš se vozit v autě.... Snad mi ten názor matýzáci prominou, viď Vojto, Vazoune........ ;-)
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Vojta

Re:

Příspěvek od Vojta »

Richard píše: ....Snad mi ten názor matýzáci prominou, viď Vojto, Vazoune........ ;-)
Není co promíjet :lol: :lol: Jen podotknu, že u většiny Matýskářů je Matíz srdeční záležitost (v mém případě stoprocentně - kdybych si chtěl vozit pr..l v něčem velkém, tak jsme si to pořídili :lol: ).
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“