Váš názor na hlučnost Nubiry???

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Piranha
Příspěvky: 26
Registrován: ned úno 06, 2005 13:56
Bydliště: Česká Lípa

Váš názor na hlučnost Nubiry???

Příspěvek od Piranha »

Nedávno sem tu psal "Hlučný motor, dunění !". Včera mi vyměnili obě zadní
ložiska a skutečně je to znát. Auto je mnohem stabilnější v zatáčkách, neplave a hlavně zmizelo to hnusný dunění.

V klidu jsem tak konečně mohl objektivně posoudit hlučnost motoru a zjistil jsem jednu zvláštní věc:

Při jízdě s pouze mírně sešlápnutým plynem a klidně ve vysoké rychlosti motor skoro neslyšim, fakt lahoda. Např. jedu 100 km/hod, 2500 - 3000
ot., zařazená "pětka", plyn mírně sešlápnutý - pohoda. Když v tu chvíli ale
prudce nebo mírně přidám - prostě mnohonásobně zvýšim tok paliva do
motoru - je to strašně slyšet, je to divnej zvuk. Ta změna je fakt razantní, např. jako když jedete ve vlaku, je v kupéčko určitá hlučnost a když stáhnete okýnko je to fakt znát, tak asi tak.

Nemůžou to být rozvody? ventily? A hlavně mě zajímá, jaká je hlučnost ve vaší Nubiře při popsaných situacích, fakt díky.
:?:
.: Daewoo Nubira 1.6 16V, sedan, r.v. 98 :.
Reklama
 

Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Mrkni na sání (hadice, bedna s filtrem atd.a ev. na výfuk (spoje a okolí vlnovce) :?:
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Nepoužíváš doufám BA91..... . Vypadá to jako na chudou směs, nebo předstih , může být v pytli ějaký podtlak ..... V tomhle ti moc neporadím a hlavně jsem to neslyšel , tak to se těžko posuzuje. Mě to při přidání taky mění zvuk , to asi každýmu , ale nedrnčí ani nerezonuje......
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Karel
Příspěvky: 33
Registrován: čtv čer 03, 2004 11:18
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Karel »

Mě se auto při stejný situaci chová normálně, tedy žádný dramatický nárůst hlučnosti, jen plynule stoupá s otáčkama.
DAEWOO Nubira 1.6 SX
Piranha
Příspěvky: 26
Registrován: ned úno 06, 2005 13:56
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Piranha »

Anonymous píše:Mrkni na sání (hadice, bedna s filtrem atd.a ev. na výfuk (spoje a okolí vlnovce) :?:
Jak jste to mysleli s tim sáním??? koukal sem na filtr a je ještě ok... 8)

Jinak moje Nubi chlastá V-Power 95 :idea:
.: Daewoo Nubira 1.6 16V, sedan, r.v. 98 :.
Piranha
Příspěvky: 26
Registrován: ned úno 06, 2005 13:56
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Piranha »

Tomáš píše:Nepoužíváš doufám BA91..... . Vypadá to jako na chudou směs, nebo předstih , může být v pytli ějaký podtlak ..... V tomhle ti moc neporadím a hlavně jsem to neslyšel , tak to se těžko posuzuje. Mě to při přidání taky mění zvuk , to asi každýmu , ale nedrnčí ani nerezonuje......
To není drnčení... připadá mi, že je to vyvolaný vzduchem-tlakem
.: Daewoo Nubira 1.6 16V, sedan, r.v. 98 :.
Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Příspěvek od Richard »

Piranha píše:
Anonymous píše:Mrkni na sání (hadice, bedna s filtrem atd.a ev. na výfuk (spoje a okolí vlnovce) :?:
Jak jste to mysleli s tim sáním??? koukal sem na filtr a je ještě ok... 8)

Jinak moje Nubi chlastá V-Power 95 :idea:
Ten anonym jsem byl já, nějak mi to odhlásilo. Myslel jsem to takhle:
Aby nebyla prasklá ta pružná hadice od krabice vzd. filtru k motoru, aby všechno správně těsnilo a nebylo něco vypadlýho. U feldy mě nejdřív napraskla ta hadice od filtru a motor taky dělal bordel, že jsem hledal na výfuku, kde je prasklina. Až ta hadice rupla úplně tak jsem na to přišel. No a s tím výfukem úplně stejný vše zkontrolovat okouknout za běhu.
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Piranha
Příspěvky: 26
Registrován: ned úno 06, 2005 13:56
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od Piranha »

Taky si myslim, že to bude nějaká hadice/čka. Zkusim to vomrknout
kolem toho vzduchovýho filtru. ....a mrknu na hadice kolem.

Jinak vítám všechny tipy a rady ohledně hadiček - která by to tak mohla
být, neb je tam přístup jak do pr...e :twisted:

Richard píše:
Piranha píše:
Anonymous píše:Mrkni na sání (hadice, bedna s filtrem atd.a ev. na výfuk (spoje a okolí vlnovce) :?:
Jak jste to mysleli s tim sáním??? koukal sem na filtr a je ještě ok... 8)

Jinak moje Nubi chlastá V-Power 95 :idea:
Ten anonym jsem byl já, nějak mi to odhlásilo. Myslel jsem to takhle:
Aby nebyla prasklá ta pružná hadice od krabice vzd. filtru k motoru, aby všechno správně těsnilo a nebylo něco vypadlýho. U feldy mě nejdřív napraskla ta hadice od filtru a motor taky dělal bordel, že jsem hledal na výfuku, kde je prasklina. Až ta hadice rupla úplně tak jsem na to přišel. No a s tím výfukem úplně stejný vše zkontrolovat okouknout za běhu.
.: Daewoo Nubira 1.6 16V, sedan, r.v. 98 :.
Uživatelský avatar
Mertik
Příspěvky: 8
Registrován: pon črc 26, 2004 04:25
Bydliště: Šumperk

Jeden tip

Příspěvek od Mertik »

:shock: Zkusil jsi se podívat, jestli není problém s uložením motoru (se silenblokama). Měl jsem problém, že při akceleraci mi to dunělo a hlučelo jako bych měl děravý výfuk. Až po čase jsem zjistil, že byl utřžený silenblok motoru. Motor se při tahu "vzpíral" a vylamoval se z uchycení od sběrného potrubí výfuku.
Piranha
Příspěvky: 26
Registrován: ned úno 06, 2005 13:56
Bydliště: Česká Lípa

Re: Jeden tip

Příspěvek od Piranha »

Mertik píše::shock: Zkusil jsi se podívat, jestli není problém s uložením motoru (se silenblokama). Měl jsem problém, že při akceleraci mi to dunělo a hlučelo jako bych měl děravý výfuk. Až po čase jsem zjistil, že byl utřžený silenblok motoru. Motor se při tahu "vzpíral" a vylamoval se z uchycení od sběrného potrubí výfuku.
No to by mohlo být ono! :?

Hned zítra se na to mrknu, protože rezonuje hlavně (a skoro jen) při akceleraci. Ještě tak vědět, kde všude je motor uložen a kde mám hledat... no uvidim, každopádně to prolezu. díky za tip!
.: Daewoo Nubira 1.6 16V, sedan, r.v. 98 :.
glady

Příspěvek od glady »

Tomáš píše:Nepoužíváš doufám BA91..... . Vypadá to jako na chudou směs, nebo předstih , může být v pytli ějaký podtlak ..... V tomhle ti moc neporadím a hlavně jsem to neslyšel , tak to se těžko posuzuje. Mě to při přidání taky mění zvuk , to asi každýmu , ale nedrnčí ani nerezonuje......
Hej človíčku jak se stávám lepším a lepším členem ?
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Hej človíčku a co to má společnýho s tím co tam ode mě cituješ ???

a jak lepčím členem ?? Musíš psát a psát příspěvky .... pokud ti jde o tohle.
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

No jeste mu rad aby sem psal vic a vic prispevku :D . I kdyz se treba nauci cesky :lol:
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Brainman píše:No jeste mu rad aby sem psal vic a vic prispevku :D . I kdyz se treba nauci cesky :lol:
ty sis na něho zasednul ...... asi kvůli tý klávesnici , viď :lol: :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Brainman
Příspěvky: 1393
Registrován: sob led 29, 2005 10:01
Bydliště: Seletice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Brainman »

Pokud by na ni psal lepe, klidne mu venuji novou, zadarmo
Renault Scenic RXi 2.0 IDE 16V 104kW Obrázek Daewoo Matiz I CD LPG
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“