Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Nexia 1,5 8V.
Po výmene vačkovej hriadele sa motor správa divne. Po štarte ide pravidelne do určitej teploty čiže za studena do mierneho zohriatia, potom začne vynechávať, evidentne jeden valec nepravidelne odpaľuje aj pri pridaní a hlavne pri voľnobehu. Keď sa motor zahreje do pracovnej teploty, tak to prestane. Motor vynecháva len pri určitej teplote, keď ešte nie je motor dostatočne zahriaty. Keď je studený alebo zohriaty ide perfektne. Čo robiť.
Skontrolované rozvody, remene, všetko v poriadku, vymenené sviečky, káble, cievka, palec hlava rozdeľovača.
Určite je tam niektorý snímač, ktorý riadi bohatosť paliva v závislosti od teploty motora, okolia, vzduchu, vody čo blbne. Kde ho hľadať ak je to príčina.
Poradte mi niekto prosím. :(
Reklama
 

hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Nebude to náhodou poškodená lambda sonda ? :shock:
Bladzej
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 22, 2010 16:24

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od Bladzej »

Tak ji zkus odpojit (dočasně na test). Pokud po odpojení bude zlobit dál, takl hledej jinde. Taky jsem to zkoušel podle palixovi rady.
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Neviem, či ma má každý na háku, ale pre informáciu stále to nejde, vymenil som aj lambda sondu a nič. Zajtra budem meniť aj čidlo teploty motora tak sa nechám prekvapiť. Inak dík za rady.
Bladzej
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 22, 2010 16:24

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od Bladzej »

Poradil bych rád, ale sám fakt nevím. Moje potíže konzultuji přes PM s palixem.

Jinak stále se odhodlávám na ERG ventil. Mám jen zaslepenou trubičku a chtěl bych zkusit o úplné zaslepení na přírubě. Všechno vázne na na pikaču přístupu k dost zatuhlým šroubum. Golu nenasadim a ještě jsem neměl cestu kolem prodejny, kde bych sehnal očko klíč.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od Serpico »

...jediný co mi napadá zkus proměřit kompresi, nejde o maximální hodnoty ale o to aby naměřené hodnoty byly zhruba stejné, rozdíl maximálně 1 BAR, tedy asi 10%, na čidla bych tolik nesázel...

...jinak pokud něco napíšeš za chvíli to už není na nových a tak se to lehce vytratí

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Čo sa týka tej závady, tak sa konečne prejavila a to tak, že začalo tlakovať hadice chladenia z dôvodu čo teraz zistil mechanik malú prasklinku tesnenie pod hlavou vedľa 4 valca, ďalej stvrdnuté buferá na ventiloch a asi najhlavnejšia príčina toho divného správania upchtá odvetrávacia trubka mazacieho systému sajrajtom z motora ktorá vedie zo spodnej časti hore k hlave. Teraz to skladá. Či to pôjde zistím večer.
Čaute
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Inak čo sa týka tej kompresie vo valcoch, tá bola premeraná a v každom valci rovnaká v norme okolo 11 - 12, už neviem presne.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od Serpico »

...těsnění jasný vysvětleno, myslel jsem si, že jsi ho taky dělal
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Všetko spravené, tesnenia, snímače, tlaky, všetko v poriadku a stále to blbne. Teraz sa to prejavuje hlavne pri mierne zohriatom motore, nie studený a nie ešte v pracovnej teplote na voľnobeh. Vtedy začne motor vynechávať, sú nízke otáčky okolo 700 - 800. Keď to nechám tak, tak sa motor ustáli a prestane to. Potom už pracuje normálne. Vyčistil som krokový motorček voľnobehu, nepomohlo. Môže to robiť on? Prípadne predzápal, zvýšiť otáčky?

Pomôžte som totálne v koncoch Čaute.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od Serpico »

kontrola hlavy, dělal to mechanik?
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Kontrolu hlavy robil mechanik. Teraz som zistil, že na 4 valec v inkriminovanej teplote neprichádza impulz na vstrek paliva. Vymenil sam vstreky a na štvrtom valci sa prejavila tá istá závada, nereagoval valec pri vynechávaní motora aj po výmene vstreku. Inak vstreky pracovali normálne pri studenom motore. Dnes večer sa závada neprejavila. Zajtra idem premerať elekt. prívod ku streku v čase objavenia závady. Už neviem kde hľadať závadu, asi to bude niekde v elektrike.
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Premeral som odpor vstrekov, všetko rovnaké, prehodil som vstreky medzi sebou, bez zmeny, premeral som energiu na všetkých strekoch, každý dostával impulz.
Auto ide stále rovnako, studené perfektne, zahriate perfektne, len v určitej teplote pred úplným zahriatím vynecháva motor ale len na voľnobehu, akonáhle zvýšim otáčky na 1500 ide motor normálne. Vyčistil som sací kolektor aj vzduchový ventil (krokový motorček), čiastočne sa zlepšil ťah motora pri pridaní z voľnobehu do otáčok, teraz okamžite reaguje.
Čakám na dodanie nového krokáča, po výmene budem múdrejší. Ale už som asi vyčerpal všetky možnosti.

Čaute, možno to niekomu pomôže.

Inak hlava musí byť v poriadku, auto sa neprehrieva, hadice chladenia netlakujú, nestráca sa voda ani olej ktorý je čistý bez známok prímesi vody.
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Ešte stále čakám na krokáč, ale už ma informovali že asi cez víkend alebo v pondelok mi ho dodajú.
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Vynehávana motor pri prechode z volnobehu na plný výkon.

Příspěvek od hlavna »

Krokový motorček som vymenil a nič. Stále tá istá závada, motor vynecháva stále pri tej istej teplote. Kde ešte hľadať závadu. :?:
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“