Protismykovy system

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Protismykovy system

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

666 píše:Tak mě dneska překvapilo na palubovce rozsvícení "autíčka s dvěma blesky". Asi ten TCS, nebo jak se to jmenuje. Protože jsou někteří řidiči prasata co jim nestačí jejich jízdní pruh a musí jezdit uprostřed vozovky, tak jsem byl nucen vymést krajnici a obě kola se dostala do sněhové břečky. Jenom to probliklo, auto jelo stále stejně, nic zvláštního jsem necítil. Možná je to tím, že v tu chvíli lítali debilové, šulíni atd.vzduchem. Ale to by asi patřilo do kategorie pokec .
Tak to ako vy hovoríte autíčko s dvomi bleskmi je ESP :D a nie sú to blesky :D :D: D nechcem byť múdri ale :
http://www.google.sk/imgres?imgurl=http ... 29,r:6,s:0
ak poznázte túto značku tak potom to autíčko s bleskami je aj na tejto značke... :D je to vlastne naznačené auto v šmyku :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Reklama
 

666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: Protismykovy system

Příspěvek od 666 »

Jo jasně máš pravdu. Napsal jsem to " auto s dvěma blesky" dle přispěvatele Mirina /asi 3 přísúěvek. Říká tomu tak jeho žena. Schválně jsem se díval do manuálu a tam je stejný znak pro ESP i TCS? Tak nevím. Ale do smyku jsem nešel.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Protismykovy system

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Teoreticky je to možné ja som ti sítce nanšiel presne či má TCS aj kontrolu ale myslím že TCS sa možno ani nerozsvecuje.... A práve to že bolo ESP aktívne a pracovalo ti možno pomohlo na pocite že si vôbec nebol v šmyku. Ono keby ho nemáš tak zrejme pocítiš že ti prešmyknú kolesá alebo že ťa jemne poklzuje do strany.... takže ESP funguje to je dobrá správa :D
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Protismykovy system

Příspěvek od honza72 »

Ono stačí, aby některé z kol ztratilo trakci, která se stále kontroluje a ESP s TCS se aktivuje. Vůbec nemusíš být ve smyku. Směr auta se stále kontroluje a pokud tomu neodpovídá některý z parametru, ESP zakročí i na suché silnici. A vymetením krajnice jsi ztratil trakci na boku auta a proto ESP zasáhlo. Však se s ním parádně v zimě jezdí.... A TCS se právě rozsvěcuje tím symbolem "smyku".
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: Protismykovy system

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

Aj ESP nie ? tá kontrolka šmyku platí aj pre ESP či mýlim sa ? Aspoň tak je v manuáli...
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Protismykovy system

Příspěvek od Kjub »

Da sa TC a ESP nastavit trochu citlivejsie? Zda sa mi, ze dost neskoro reaguje tento bezpecnostny system. Az ked presmykuje neviem kolko sekund, az potom mi zablika "auticko s 2 blesky"... Podla mna uz moze byt za tych par niekolko sekund neskoro.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Protismykovy system

Příspěvek od honza72 »

Neboj, ESP tě hlídá tisíckráte za sekundu a běží na vysokorychlostní CanBusu, tam jsou jednotky ESP, airbagů, motoru, brzd. Jenže palubovka je připojena do jiného rozbočovače CANu, tam je sběrnice pomalá, stačí pro kontrolky a ovladače, apod. Takže, ESP pracuje jak má, jen indikace prostě někdy nedoputuje na oko řidičovo. Mám to vyzkoušené na sněhu tisíckrát, že auto je při "malém" smýknutí už dávno vyrovnáno a indikace nikde.... Ale při rozjíždění a při regulaci TCS, je indikace zobrazena, protože na to má "dost" času.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: Protismykovy system

Příspěvek od honzik »

Tak jsem vyzkoušel Cruze na sněhu a ledu (trošku jsem z toho měl lufta, protože je to o 60 cm delší a o 3 metráky těžší než Punto), ale byl jsem příjemně překvapen. Když si člověk uvědomí tu délku a "hmotu " auta, dá se s tím taky docela cvičit. Auto sedí dobře i na ujetém sněhu a chová se předvídatelně. Po chvilce to bylo docela příjemné skotačení. Akorát jsem nevypínal kontrolu trakce.
Trošku mi chybí Hill holder -kontrola rozjezdu do kopce, ale to se dá v pohodě i s pedály.
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Protismykovy system

Příspěvek od -peha- »

No na rozjazd do kopca je tu zlepšovák :lol: :lol: :lol:

http://www.zlatyrucicky.cz/index.php/20 ... eho-kopce/
Přílohy
rozjezd.jpg
rozjezd.jpg (62.39 KiB) Zobrazeno 2713 x
Uživatelský avatar
honzik
Příspěvky: 215
Registrován: ned lis 28, 2010 20:04
Bydliště: Bystřice

Re: Protismykovy system

Příspěvek od honzik »

...dokresli, co když budu chtít do kopce couvat??? :oops:
Chevrolet Trax 1.4T LT Rock Orange
ChevroletCruze 1.8 16V LT 141 HP Moroccan Blue ex
Fiat Grande Punto 1.4 16V Starjet Dynamic
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Protismykovy system

Příspěvek od -peha- »

Dáš tam druhú páku a to naopačnú stranu :lol: :lol: :lol: Potom to nezabudni poslať ako zlepšovák na www.zlatyrucicky.cz :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Protismykovy system

Příspěvek od tomask »

JJ druhou páku a můžeš na zjeddovky místo O.Banka nebo Š. Záhrobský a mněl bys medaily :D
Carthell Prg
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“