Co mě dnes nepotěšilo

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Blue Lanos, pejee

Odpovědět
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od J.Bad »

Vojta píše:Souhlasím s Alvinem - já měnil destičky při cca 61500 km a ještě vypadaly dobře. Zadní pakny byly ještě pěkné, ale na jedné se odlepilo obložení, tak se měnily taky. V servisu na prohlídce mě ale trochu sprdli, že mám víc brzdit, protože jsem měl rezavé kotouče :lol: :lol:
Rezavé kotouče musíš natřít olejem - pak nezreznou ....
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od tomask »

Vojta píše:Souhlasím s Alvinem - já měnil destičky při cca 61500 km a ještě vypadaly dobře. Zadní pakny byly ještě pěkné, ale na jedné se odlepilo obložení, tak se měnily taky. V servisu na prohlídce mě ale trochu sprdli, že mám víc brzdit, protože jsem měl rezavé kotouče :lol: :lol:
Mohli ti je rovnou sundat aby nemělo co reznout :lol:
Carthell Prg
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Tak mě potěšilo,že máte humor -i
NO hlavně ať nám jezdí a nezlobí -i
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Vazoun »

Vojta píše:Souhlasím s Alvinem - já měnil destičky při cca 61500 km a ještě vypadaly dobře. Zadní pakny byly ještě pěkné, ale na jedné se odlepilo obložení, tak se měnily taky. V servisu na prohlídce mě ale trochu sprdli, že mám víc brzdit, protože jsem měl rezavé kotouče :lol: :lol:
.......................
Zdravím Vás všechny :o) kolegáčky na foru ... a ujištuji Vás :o) že máte všeci 3 poslední diskutující kolem mého problému s brzdami ... svou pravdu. Nechal jsem si udělat v místním servisu test , který není až tak hrozný :o) ale pro jistotu mi náhradní díly / destičky a pakny / objednají k výměně. Určitá tolerance tam ještě ... je :lol: zdraví " Vazounek " :lol:
To : Petříku S ... ještě nebrzdí kov o kov :lol:
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...tak jsem si přečetl všechny názory, jasně brzdová kapalina se preventivně mění po dvou letech je silně hygroskopická a potom " měkne " pedál brzdy viz. Brousek, nicméně Vazoun prostě předvídá a nejezdí styl brzda - plyn a o tom to je...

Mějte se fajn a ať vám káry brzdí jak mají to je základ
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od vado »

Ahoj,
predne brzdy som menil asi pred 5-mi mesiacmi, komplet cele. Lava strana bola zahryznuta. JRD kdesi vycaroval kompletne predne brzdy tusim na Nexiu a pasovali bez problemov na Lanos. Potom JRD odkialsi vyhrabal aj zadne kompletne brzdy a vymenil ich. Co bolo zaujimave, po zhruba 130tkm boli zadne brzdy zodrete tak na polovicu, hadam ani nepotrebovali menit. Ale ked uz to bolo rozobrate, tak sa to vymenilo.
Ale od vymeny auticko brzdi uplne perfektne :D
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od ppp »

Vojta píše:Souhlasím s Alvinem - já měnil destičky při cca 61500 km a ještě vypadaly dobře. Zadní pakny byly ještě pěkné, ale na jedné se odlepilo obložení, tak se měnily taky. V servisu na prohlídce mě ale trochu sprdli, že mám víc brzdit, protože jsem měl rezavé kotouče :lol: :lol:
Mne by sa tiez zisli nerez kotuce, pretoze mi hrdzaveju. Ked som jazdil na dvojtyzdnovky 350km, tak som po skonceni cesty mal na brzdnej ploche este hrdzu. Teraz jazdim SC - BA a uz su vcelku vylestene kym neprsiava, potom mi aj tak ostavaju na kotucoch hrdzave kvapky.
Na skodovke som najazdil na 5mm dostickach 70tkm, ked som ju predaval mali dosticky stale 5mm :).
Asi by som mal viac brzdit, lebo takto sa k vymene kotucov nikdy nedopracujem, na terajsich mam 100tkm a este nie su ani zdaleka na limite. A pritom v pivnici cakaju pekne ate powerdisky :/.
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

Tak mna nepotesila tato nehoda.
Obaja su kamarati ten co prisiel o nohu si uz asi nezatancuje a fakt ze tancoval super.
Co uz alkohol robi svoje vracali sa z nemocnice a hned tam isli aj naspat :(
Nastastie niekto az tak vazne okrem tej nohy sa nestalo obaja ziju.

http://www.bystrica24.sk/news.php?extend.84746
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od -peha- »

To som včera pozeral a fakt je to hrôza no ale hlavne že žijú aj keď následky sú strašné život je najcenejší.
J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od J.Bad »

FoXo píše:Tak mna nepotesila tato nehoda.
Obaja su kamarati ten co prisiel o nohu si uz asi nezatancuje a fakt ze tancoval super.
Co uz alkohol robi svoje vracali sa z nemocnice a hned tam isli aj naspat :(
Nastastie niekto az tak vazne okrem tej nohy sa nestalo obaja ziju.

http://www.bystrica24.sk/news.php?extend.84746
No není to nic moc - když se kouknu na to auto tak mohli kamarádi dopadnout podstaně hůř..
Alkohol prostě za volant nepatří... ještě že neublížili někomu jinému ,ale jen sobě... sice je to smutná zpráva ,ale myslím že už za volant s alkoholem nevlezou!!
Naposledy upravil(a) J.Bad dne sob úno 12, 2011 15:58, celkem upraveno 1 x.
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od tomask »

To je síla....
Je mi toho kluka líto ale zaroveň měl štěstí.
Já osobně nesnášim opilé kretény za volantem, já bych je ještě mlátil.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od FoXo »

A nedavno som sem daval ak si pametate co sanitka vrazila do autobusu nasledkom toho ze nedala zenska prednost sanitke tak to bolo presne na tom istom useku.
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Uživatelský avatar
vado
Příspěvky: 1026
Registrován: pon srp 16, 2004 07:20
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od vado »

Hmm,
sam si je na vine. Nedokazem sa "vmysliet" do cloveka, ktory si vypije a potom sadne za volant.
Mozno budem sprosty, ale pokial by ublizil len sebe, tak sa nic nedeje, je to len jeho vec. Ale takto zarobil na pruuser, idiot. Odniesol si to aj spolujazdec. Nastastie sa tam "nevyskytol" ziadny dalsi clovek, aspon ze tak.
Alkohol za volantom je svina.
V.

S100, rok vyroby asi 1972. Nech je jej magnet na srotovisku lahky.
Lanos SX sedan, r.v. 1998, 1.6/16V, modra metaliza - ma noveho majitela
Hyundai Elantra 1.6I 6M/T STYLE, cierna metaliza Phantom Black

Audi A4 limuzina, automat, Briliant Black
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od Serpico »

...souhlasím s vámi, no byl potrestaný a to na celý život a víc než dost, nicméně nesouhlasím s nulovou toleranci na alkohol ta prostě je prakticky nemožná, viz. dechová kontrola a naměřeno 0,25 promile ( možná odchylka měřícího zařízení a jiných vedlejších vlivů - jídlo, zubní pasta, nemoc diabetici ap. ) a na odběru lékaři hodnotí bez vlivu alkoholu ( hladina 0,2 promile je dle lékařů bez vlivu alkoholu, fyziologická způsobená různým vlivem ), proto jsem pro 0,3 - 0,5 promile ( to by byl dostačný " polštář " pro řekněme měření, nikoli chlastání ) teď mi napadnete to je jedno pivo ! ...v podstatě může být, taky je to hranice platná v neměcku aj.. Ne, nepiju za volantem ale i v nealkoholickém pivu je 0,49° alkoholu, to si dám v restauraci po jídle, prostě tolerance je ať se na to koukám jak koukám.
Já vím, teď se ještě naskýtá další zlo drogy s následky stějně fatálními a měřením dražším. Nicméně není to v žádném případě obhajoba alkoholiků se stálou hladinkou alkoholu v krvi ( stopové prvky všeho špatného máme v těle nakonec nejspíš všichni ) nebo drogově závislých, nakonec u obou se projevuje závislost a to je vlastně to nejhorší. Tedy alkohol v malých, přiměřených dávkách je lékem, rozšiřuje cévy, náš domácí produkt pivo má léčivé účinky na zažívání.

No nic, přeji všem jízdu bez nehod a to je podstatný.
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
V.Brousek
Příspěvky: 2707
Registrován: čtv zář 02, 2004 20:45
Bydliště: Česká Lípa

Re: Co mě dnes nepotěšilo

Příspěvek od V.Brousek »

Náš tester na alkohol v práci mi ukázal při vypití nealkoholického piva ( 1 litr ) nula % alkoholu.
Daewoo Matíz - Průměr.spotř. r.1999 - 2010 = 5,49/100 km
Hyundai i10 Style průměrná spotř. 01/2012 - 31.12.2012 = 6,34/100 km- ujeto celkem 17 500 km
Odpovědět

Zpět na „POKEC“