Spotřeba

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
ivo1339
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 04, 2011 22:15
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: spotřeba

Příspěvek od ivo1339 »

Každý palubní počítač zpracovává pouze data vysílaná v pravidelných impulsech, tudíž je tu jasné zkreslení a výstup je pouze informativní. Byť to jsou "přesné součty nepřesných čísel", je to opravdu pouze orientační.
Cruze 2.0VCDi LS 110kW GoldMica řídím
Spark 0.8 tříhrnek SilverMica financuji
Reklama
 

Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Na neutrál nedojiždím, do bude tím že jsem to nenuloval a svíti mi tam ta nejvyšší prům. spotřeba.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

To bude tou Prahou pokud jezdis hlavne teda spis nez jezdis hnijes v zacpach...
Jinak pokud si to nenuloval tak to mas prumer za celou dobu co jezdis....
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

tomask píše:Díky, to teď vypadám jak blbec :D
Já myslel že nuluji tím stiskem všechny údaje co se dají.
Nenapadlo mě to nulovat zvlášť, díky zítra vyskouším.
Děkuji.
Nene kazdy nulujes zvlast ;)
Kazdy je nejaky :D
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

pre 666

Pri tých kilometroch čo máš najazdené to ešte môže skákať a každá väčšia dopravná zápcha, alebo naopak dlhá ustálená ecojazda sa ti na priemerke ukáže. Ten dojazd plus mínus pár km ukazuje aj mne, ale realita býva samozrejme iná. Pri krátkych posúvačkách po meste za studena, mi to z dojazdu ukusuje po 10kach kilometrov na reálnom kilometri. Raz som mazal priemerku pri 8000 km a odmeral som si 220 km (obce, okresky, 60 km diaľnica, dodržiavanie rýchlosti, 3 osoby,prázdny kufor). Vtedy som to podľa počítača urobil s priemerkou myslím 6,5 alebo 6,7 litra už si presne nepamätám. Odvtedy nemažem, mám najazdených 17000 km a počítač ukazuje 8,0 litra čo sedí aj s vypočítanou spotrebou. -i
Ale vidím že "pomalounku polehounku" sa blížiš aj ty k ustálenej priemernej spotrebe 8 litrov. Budeme musieť asi rozlišovať Pražskú spotrebu, Bratislavskú a spotrebu nás ostatných. :D :D :D

tomask:
9 litrov......ty máš jednoducho Pražskú spotrebu. :lol: :lol: :lol:
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: spotřeba

Příspěvek od 666 »

To je dobrý "Pražská spotřeba". No protože jsem právě naposledy nuloval průměrnou spotřebu asi v 1,5 tis. km, tak si myslím, že na takových 7,6 litrech budu asi nyní. Proto jsem to dnes bral dle reálné spotřeby a ne podle počítače . A na těch 302 km spotřeba 21,19 litru to jde.
A to nešlo o žádnou ekojízdu,ale pravda ani o žádné extrémní blbnutí. To ani na silnicích třeba u Kolína opravdu, ale opravdu nešlo.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: spotřeba

Příspěvek od Corpus2009 »

Tak to ma podrž, odkedy sa majitelia benzínov zaujímajú o spotrebu???? :lol: :lol: :lol:
...btw páni, kašlite na PC a merajte to cez plnú nádrž. Až potom zístíte, za koľko reálne jazdíte. :idea:
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: spotřeba

Příspěvek od 666 »

Jo zajímám se zajímám, občas si to takto poměřím. A konstatuji, že traktor nepotřebuji.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: spotřeba

Příspěvek od topa77 »

Po vynulování průměrné spotřeby jsem měl chvilku průměrnou spotřebu i přes 30l/100km :) Jinak před výměnou oleje byla 8,9 l/100 km, po výměně 8,4 l/100 km, a to to občas vytáčím k omezovači, abych sundal pavučiny z otáčkoměru :)
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: spotřeba

Příspěvek od tomask »

Corpus2009 píše:Tak to ma podrž, odkedy sa majitelia benzínov zaujímajú o spotrebu???? :lol: :lol: :lol:
...btw páni, kašlite na PC a merajte to cez plnú nádrž. Až potom zístíte, za koľko reálne jazdíte. :idea:
Tady nejde o to že se zajímame o spotřebu , ale jenom porovnávame to mezi sebou.
Pokuď vidím že se nějak vymykám, tak to někak komentuji.
Carthell Prg
jece
Příspěvky: 62
Registrován: čtv úno 10, 2011 11:32

Re: spotřeba

Příspěvek od jece »

Palubne pocitace v beznych autach kvoli jednoduchosti pocitaju okamzitu a z toho priemernu spotrebu podla poctu a mnozstva vstreknuteho paliva. Nie su to ziadne prietokomery, a preto ten prepocet nie je vzdy presny.
Vzdy som zavidel autam, kde udaj z palubneho pocitaca sedel so skutocnostou. Mne to nesedelo dlhu dobu. Pred vymenou cerpadla palubny pocitac premeriaval o cca 0,7l/100km. Po vymene cerpadla sa udaj o priemernej spotrebe zase lisil oproti skutocnosti o cca 0,7l/100km, ale na opacnu stranu, takze palubak "podmeriaval". A potom sa objavila zavada v nekvalitnom spoji v obvode budenia alternatora, po odstraneni zrazu palubak ukazuje presne ;)
Chcem tymto povedat, ze pokial je nejaky problem v obvode vstrekovania paliva, tak palubak nebude ukazovat spravne udaje.
Opel Omega 2.2DTI
666
Příspěvky: 492
Registrován: sob črc 24, 2010 11:38
Bydliště: okres Rychnov nad Kněžnou

Re: spotřeba

Příspěvek od 666 »

Asi máte všichni pravdu s tím jak a kde co funguje. Věřím však pouze tomu, že jsem benzín nalil, podle toho spočítal spotřebu a basta. Počítač je doplňkový ukazatel- pro kontrolu.
Daewoo Nubira, Chevrolet Cruze 1.8LT, čtyřkolka SMC Jumbo R5
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: spotřeba

Příspěvek od lluubboo »

tomask píše:
Corpus2009 píše:Tak to ma podrž, odkedy sa majitelia benzínov zaujímajú o spotrebu???? :lol: :lol: :lol:
...btw páni, kašlite na PC a merajte to cez plnú nádrž. Až potom zístíte, za koľko reálne jazdíte. :idea:
Tady nejde o to že se zajímame o spotřebu , ale jenom porovnávame to mezi sebou.
Pokuď vidím že se nějak vymykám, tak to někak komentuji.

Nevymykas :D Tiez statocnych 9,1 l/100 km. To robia tie zapchy v meste + parkovania a zima. Teraz, ked sa otepli to dufam klesne na nejakych 8,5.
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: spotřeba

Příspěvek od Iacobus »

lluubboo píše:
tomask píše:
Corpus2009 píše:Tak to ma podrž, odkedy sa majitelia benzínov zaujímajú o spotrebu???? :lol: :lol: :lol:
...btw páni, kašlite na PC a merajte to cez plnú nádrž. Až potom zístíte, za koľko reálne jazdíte. :idea:
Tady nejde o to že se zajímame o spotřebu , ale jenom porovnávame to mezi sebou.
Pokuď vidím že se nějak vymykám, tak to někak komentuji.

Nevymykas :D Tiez statocnych 9,1 l/100 km. To robia tie zapchy v meste + parkovania a zima. Teraz, ked sa otepli to dufam klesne na nejakych 8,5.
Ale nesmie sa otepliť príliš, lebo potom púšťaš klímu........a si zasa tam kde si bol. :D :D :D A čo keby sme jazdili iba na jar a na jeseň, vtedy sa dostaneme na spotrebu udávanú výrobcom :mrgreen:
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: spotřeba

Příspěvek od Hanzy »

tomask píše:
Corpus2009 píše:Tak to ma podrž, odkedy sa majitelia benzínov zaujímajú o spotrebu???? :lol: :lol: :lol:
...btw páni, kašlite na PC a merajte to cez plnú nádrž. Až potom zístíte, za koľko reálne jazdíte. :idea:
Tady nejde o to že se zajímame o spotřebu , ale jenom porovnávame to mezi sebou.
Pokuď vidím že se nějak vymykám, tak to někak komentuji.
Jak rikas jen pro srovnani jen socky co resi spotrebu si kupujou naftaky co nemaji na benzin... :o)
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Motory“