Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
hladik2
Příspěvky: 112
Registrován: úte črc 20, 2010 17:31
Bydliště: Stará Boleslav

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od hladik2 »

něco k zamyšlení
Výstřižek.PNG
Výstřižek.PNG (104.78 KiB) Zobrazeno 3363 x
Captiva 2.0 crdi/2007/automat
Malaguti Phantom 100
První vozítko Škoda 1100 MB de Luxe,r.v.1969
Reklama
 

Uživatelský avatar
ivo1339
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 04, 2011 22:15
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od ivo1339 »

Přidáním Xenonu (plynu) do halogenidových žárovek se "nic nezkazí", jenže:
- svítivost se moc nezmění, jen se změní střední vlnová délka vyzařovaného světla (index chromatičnosti světla se zvýší - v noci OK, v šeru katastrofa; bílá je bílá, ale ten zbytek...)
- dojde ke zvýšení provozní teploty na "vláknu", rozdíl v odvodu tepla a vlivu na světlomet je přesto zanedbatelný
- životnost žárovky nedosáhne ani 50% té "obyčejné" z důvodu viz výše popsaného; vlákno prostě nemá šanci vydržet
- vizuální efekt v čirých světlometech je spíše k smíchu
Xenony jsou úplně jiná technologie a jiný směr, halogenxenony jsou pouze atrapa...

Jinou alternativou je změna použití jiného typu nebo složení skla baňky halogenidové žárovky:
- lepší propustnost skla se zvýšením propuštěné svítivosti prý až o 80%
- stejně fádní "žluté světlo", ale stejné jako z předních mlhovek použitých třeba na přísvit v serpentinách
Cruze 2.0VCDi LS 110kW GoldMica řídím
Spark 0.8 tříhrnek SilverMica financuji
netSo
Příspěvky: 47
Registrován: ned led 02, 2011 15:35
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od netSo »

no dnes sa mi prava ziarovka vypalila tak idem kupit nieco ... a asi to vyhraju philips bluevision ultra .. tak napisem pak ako som spokojny
Cruze 1.6 16v LS+ silver
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od tomask »

Spokojný budeš určitě, já jsem s nima na 100% spokojený.
Carthell Prg
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od JOHNY*5 »

Tak ja jsem dneska koupil ty Phillips blue vision ultra. Stali kolem 550 kc za par. Namontoval jsem jen jednu a pak zapnul svetla abych videl presny rozdil. No, tak ty phillipsky sviti vice do bilo-modre barvy ale ne nejak vyrazne ale kdyz clovek vidi obe svetla svitit zaroven tak oproti te klasicke, ktera sviti opravdu ciste zlute to poznat jde. Uvidim dneska v noci jak to bude vypadat a jaky je rozdil ve svitivosti. Ale co se tyce vydrze tak to opravdu zrejme moc nevydrzi podle zkusenosti lidi uvidime, ale treba netSovi take uz praskla. A to mas jak dlouho? Takze zas tak hrozne to mozna nebude, mozna cenove, ale nevim kolik stoji normalni ty klasicke co jsou v cruzovi v zakladu. Takze dam pak vedet jak se osvedcily.
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od tomask »

Já ich mám 1,5 roku a v pohodě. Hlavně ve tme se to nedá ani zrovnat s původnima.
Skus se podívat na auto s dálky cca 100 m a uvidíš ten rozdíl :D v barvě světla.
Carthell Prg
netSo
Příspěvky: 47
Registrován: ned led 02, 2011 15:35
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od netSo »

na tachometri mam nieco cez 28tkm ... ale auto mam od decembra ked malo 25tkm a to neviem ci uz boli menene ... poobede to rozoberiem a pozriem ci su tam nejake "origo" alebo uz dokupovane .. dufam ze to nebude porod vybrat ziarovku ...
Cruze 1.6 16v LS+ silver
JOHNY*5
Příspěvky: 47
Registrován: pát úno 12, 2010 09:05

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od JOHNY*5 »

netSo píše:na tachometri mam nieco cez 28tkm ... ale auto mam od decembra ked malo 25tkm a to neviem ci uz boli menene ... poobede to rozoberiem a pozriem ci su tam nejake "origo" alebo uz dokupovane .. dufam ze to nebude porod vybrat ziarovku ...

Ani ne celkem to slo, jen u te prave je tam trosku mene mista. To jsem se teda vice zapotil u zadnich, ale tam to byla zavada viz tema "zavady" :-D https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.p ... &start=390
Cruzik 1.8 LT Black KONECNE!!! (po 4 mesicich cekani :-( )
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od Kjub »

Dajte sem prosim vas fotky jak to svieti a kde mam tie Philipsy zohnat...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od Kjub »

Tu som nasiel to co sa riesilo-farby svetiel, ako svietia rozne vykony ziaroviek...


http://cgi.ebay.com/ebaymotors/XENON-HI ... 2a0b95a5c9
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
netSo
Příspěvky: 47
Registrován: ned led 02, 2011 15:35
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od netSo »

tak som bol vo forstinegery a mali tam len OSRAMY a potom nejake noname ..

v akcii osram nightbraker za 12,99 a cool blue stali okolo 14 , tak som zobral tie nightbrakery a musim povedat velmi pekne svietia , farba biela a aj dosah dost slusny , uz len nech aspon pol roka vydrzia a spokojnost :)

inak menit tie ziarovky , som sa napixoval hlavne ta na soferovej strane a rovno som pomenil aj parkovacky tam som dal biele LEDky tak isto aj dozadu nad spz a do vnutra som dal modre ledky miesto povodneho osvetlenia .. celkom spokojny som ;)
Cruze 1.6 16v LS+ silver
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od tomask »

Já jsem tý bíle letky mněl taky v parkovačkách,za rok jsem je měnil snat 3-4 krát -P .
Ted když jsem kupoval Philllipsi blue vision ultra tak v balení byli taky žarovky do parkovaček a mám klid -i za rok a půl jsem na světla nešahl :D . Ted měnim letky jenom v osvětlení na spz (taky už asi 3-4 krát) -P
Carthell Prg
Uživatelský avatar
ivo1339
Příspěvky: 19
Registrován: pát úno 04, 2011 22:15
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od ivo1339 »

Osram "nightbrakery" v provedení H1 mám v Marei (jezdí s ní mladí) čtvrtým rokem a drží! A svítí v těch "mžurkách" celkem slušně.
Cruze 2.0VCDi LS 110kW GoldMica řídím
Spark 0.8 tříhrnek SilverMica financuji
netSo
Příspěvky: 47
Registrován: ned led 02, 2011 15:35
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od netSo »

na bielych ledkav v parkovackach uz ficim nejaky ten rok .. ked som tam daval 4 alebo 6 bodove tak tiez odchadzali ale tuk tuk jednobodove my vzdy drzia na aute .. ak to bude odchadzat tak tiez dam obycajne ...
tomask píše:Já jsem tý bíle letky mněl taky v parkovačkách,za rok jsem je měnil snat 3-4 krát -P .
Ted když jsem kupoval Philllipsi blue vision ultra tak v balení byli taky žarovky do parkovaček a mám klid -i za rok a půl jsem na světla nešahl :D . Ted měnim letky jenom v osvětlení na spz (taky už asi 3-4 krát) -P
Cruze 1.6 16v LS+ silver
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Zarovky Philips BLUEVISION ultra, Osram COOL BLUE

Příspěvek od Kjub »

ja mam modre ledky ako parkovacky a SPZ tiez modre. Este musim hodit modre do vnutra, ale nevedel som ako sa to vymiena, nechcel som to zlomit. Ale rozmyslam, ze dam vo biele a dovnutra modre. A kde si zohnal tie biele ledky? Ja som vzdy videl iba modre, zelene a cervene...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“