Opět kola

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Badger
Příspěvky: 753
Registrován: úte dub 25, 2006 17:28
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Badger »

Lotos111 píše:jeste jednou pochvala, ale mam otazku: co jizdni vlastnosti s tema 16? A co spotreba, je to vsechno stejne jako s 13? :?
to ma jen 15" :lol: 16" v CR na Matizoj asi jeste nikdo nema... :lol:
Daewoo Matiz S 0.8L r.v. 1999, sport. pružiny -30mm, svíčky Brisk Tuning, přímé sání Green, sportovní výfuk Ulter Sport, přední čirá optika s černým vnitřkem, bílé blinkry, čiré mlhovky, zadní červenokouřová optika a na dalších úpravách se stále pracuje :-)
Reklama
 

J.Bad
Příspěvky: 738
Registrován: ned črc 16, 2006 22:24
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.Bad »

Lotos111 píše:jeste jednou pochvala, ale mam otazku: co jizdni vlastnosti s tema 16? A co spotreba, je to vsechno stejne jako s 13? :?
No hlavně taky jestli bude fungovat správně tachometr - větší kola tzn-na tacháči míň - jestli se nepletu hi,hi,hi
Matizek modrej - jak jinak 5/2003 najeto 120 000 defend lock,radio Pioneer 2x airbag,posilovač,ABS,tónovaný skla,elektrika,central a navíc od 8/2010 čipnuté na 51KW!! - člen Matiz clubu č.27
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Tachometr ukazuje přesněji, než s 13"...odzkoušeno ;)
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Úvaha

Příspěvek od Vazoun »

Robert píše:Tachometr ukazuje přesněji, než s 13"...odzkoušeno ;)
----------------------
No vidíte chlapci - to jsem také nevěděl , že může takhle zkreslovat na
autě - rychloměr :lol: pokud je to prokazatelně pravdou :lol: kdo s tím
máte jakou zkušenost :?: :?: zdraví " Vazoun " :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

Nevím , jak je to s přesností radarů co bývají ve vesnicích a při průjezdu ukazují vaši rychlost na displeji , ale mám vyzkoušené i s Nubirou i Matizem , že jejich 50 -ka je asi 58km /h na tacho v autě . Stalo se mi to u několika , takže jezdím v klidu těsně pod 60 a vím , že tam rezerva , zajímavé je , že to dělají obě auta přibližně stejně . Odpovídá to odchylce o víc než 10% , tak nevím........
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Tak je to správné

Příspěvek od Vazoun »

Tomáš píše:Nevím , jak je to s přesností radarů co bývají ve vesnicích a při průjezdu ukazují vaši rychlost na displeji , ale mám vyzkoušené i s Nubirou i Matizem , že jejich 50 -ka je asi 58km /h na tacho v autě . Stalo se mi to u několika , takže jezdím v klidu těsně pod 60 a vím , že tam rezerva , zajímavé je , že to dělají obě auta přibližně stejně . Odpovídá to odchylce o víc než 10% , tak nevím........
---------------------------
Tak je to správné " Tome " příkladem to uvést na pravou míru ,je vždy to
nejvěruhodnější :lol: a Tobě,určitě můžem všichni dát za pravdu. O tom jsi
mne již několikráte přesvědčil - díky " Vazoun " :lol: Obrázek
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Tomáš píše:Nevím , jak je to s přesností radarů co bývají ve vesnicích a při průjezdu ukazují vaši rychlost na displeji , ale mám vyzkoušené i s Nubirou i Matizem , že jejich 50 -ka je asi 58km /h na tacho v autě . Stalo se mi to u několika , takže jezdím v klidu těsně pod 60 a vím , že tam rezerva , zajímavé je , že to dělají obě auta přibližně stejně . Odpovídá to odchylce o víc než 10% , tak nevím........
Přesně takhle mi Matiz taky ukazuje a jak jsem nazul 15" s pneu 195/45 ukazuje o hodně přesněji ;)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

presne tak, kdyz jedu po evropské ulici, tak je tam taky meric rychlosti a staci jet na tachaci lehce pod 60 a radar mi tam hodi 50. No jeste k tem kolum, rychlost tedy stejna, ale co spotreba, je to nejak znat??
Uživatelský avatar
Tomáš
Příspěvky: 2002
Registrován: stř zář 29, 2004 14:54
Bydliště: KLECANY

Příspěvek od Tomáš »

No , takže je to u Matizů asi normální odchylka , ale rozhodí to i celkové KM . Když jsem jel s matizem do Chorvatska s kamarádem s astrou , já měl najeto 1100 km a on jen 1000 ( odhadem ) . Takže mě napadá , když mám nojeto asi 90 tisíc , mám vlastně jen cca 82 ...... :lol:
MATIZ SE 0.8 r.v. 2000 modrá metla a NUBIRA Wagon SX 1.6 , 16V r.v. 1998 červená, příležitostně s bílým bydlíkem N126e
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

to by se mi hodilo, ted jen jestli to blbe neukazovalo kamaradovi v astre?? :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Vazoun
Příspěvky: 3622
Registrován: sob dub 22, 2006 11:27
Bydliště: Dolní Poustevna Vilémovská 381
Kontaktovat uživatele:

Ale hlavu do oprátky?

Příspěvek od Vazoun »

Tomáš píše:No , takže je to u Matizů asi normální odchylka , ale rozhodí to i celkové KM . Když jsem jel s matizem do Chorvatska s kamarádem s astrou , já měl najeto 1100 km a on jen 1000 ( odhadem ) . Takže mě napadá , když mám nojeto asi 90 tisíc , mám vlastně jen cca 82 ...... :lol:
------------------------------
Ale svou :lol: hlavu :lol: Tomáši, za tento fakt určitě nedáš :?: :!: zdraví
" Vazoun "Obrázek
Uživatelský avatar
Robert
Příspěvky: 1266
Registrován: úte srp 31, 2004 19:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Robert »

Lotos111 píše:presne tak, kdyz jedu po evropské ulici, tak je tam taky meric rychlosti a staci jet na tachaci lehce pod 60 a radar mi tam hodi 50. No jeste k tem kolum, rychlost tedy stejna, ale co spotreba, je to nejak znat??
Samozřejmě, že spotřebu ucítíš :D Na origo kolech jezdím po městě tak za 7L/100 a s těma 195 gumama cca za 8-8,5L/100 podle stylu jízdy... Největší pokles výkonu je znát v nižších otáčkách, při rozjezdech a tak ;)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

to je prave to, proc chci jen 13 :D :D
Uživatelský avatar
Rado
Příspěvky: 525
Registrován: pát led 21, 2005 16:28
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Rado »

Ja na mojich 165/55R14 som zmenu v spotrebe nepozoroval..teda oproti zime..bo tie mam iba na leto :D ..takze jazdim celorocne po meste do 7l/100km. a dynamika je na tom podobne....skoro ziadny rozdiel. Az na prejazdy zakrut a stabilitu...s tymi letnymi to je uplne o niecom inom
:lol: . Zase aby som ich furt nechvalil...maju vacsiu hlucnost oproti standart rozmeru
Matiz SE 99 zelena metla - stale sa na nom pracuje
MatizekImprezaWRX
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 07, 2011 22:24

Re: Opět kola

Příspěvek od MatizekImprezaWRX »

Neda sa docielit rovnaky celkovy priemer kolesa s 15'' ALU diskami a nizkoprofilovymi pneu - aby vysledny priemer bol rovnaky ako pri 13'' + zimne pneu tzv. "balony" ? Lebo podla mna ked sa zvacsi priemer disku (z 13'' na 15'') - musim ubrat na pneumatike .. a tiez poradte z akej znacky auta pasuju 15'' do matiza ? Diky.
Odpovědět

Zpět na „MATIZ“