Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobehu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobehu

Příspěvek od hlavna »

Mal som poruchu motora, vymenili mi vačkovú hriadeľ, zdvíhacie podložky a uvolnili zdvihatká. Pritom menili oba vonkajšie remene, lebo motor začal klepať. Teraz ide ticho a má dobrý výkon ale...
Za studena naštartuje dobre ale po nejakej chvíli začne kmitať motorom, ako v nepravidelnom chode čo sa znásobí pri zvyšovaní otáčok po čom sa motor ukľudní. Toto sa deje až do jeho zahriatia na pracovnú teplotu, vtedy sa táto závada objaví občas pri znížení otáčok. :(
Skontrolovali tlak vo valcoch, v poriadku, káble na sviečky v poriadku, sviečky nové cca 1000 km.
Bol otvorený rozdeľovač asi 3 dni v mrazoch okolo -18 stupňov celzia vonku pod kapotou.
Mohla sa zmeniť poloha rozdeľovača výmenou vačkovej hriadele, prípadne zvlhnutie rozdeľovača. :roll:
( Daewoo Nexia 8 ventil r. výr. 1996)
Poradte kde hľadať závadu. :?:
Reklama
 

tomxxxxx
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 26, 2011 18:22

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od tomxxxxx »

Matiz má možnost přestavení rozdělovače. Nexii teď z hlavy nedám, dlouho sem ji neviděl. Ale stačí se kounout a vim ne? Povol hlavní šrouby co drží rozdělovač a skus s ním pootočit. Pak vraď do původní polohy, označené ryskamy, které si předem uděláš sám. No jestli se s ním dá otáčet tak je stavitelný. Přesné nastavení provedeš pomocí osciloskopu. No, je i dost pravděpodobné že je to i samtným rozdělovačem. Já bych rozdělal a zkontroloval ty uhlíky co jsou uvnitř a palec. Také to muže být i halovym snímačem, který je uvnitř rozdělovače. Měl jsem problémy s matyzem, když jsem umil motor. Vždy se dostala voda do rozdělovače. Takže jsem ho buď rozebral a vysušil, nebo motor nechál zahřát a vysušil se sám. Ale ty jsi měl dlouho odstavené auto s rozebraným rozdělovačem.
tomxxxxx
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 26, 2011 18:22

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od tomxxxxx »

A nebo mě ječtě napadlo. Jestli tam je EGR, jako že asi ano, tak by i tam mohl být problém. Buď zůstává, stačí i málo pootevřený, nebo je problém s jeho utěsněním. Ale, co to budeme řešit, zajdi do nějakého doporučeného servisu, který má pořádnou diagnostiku. Optej se tady na doporučení.
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od hlavna »

Zajtra skúsim vysušiť rozdeľovač teplovzdušnou pištoľou, samozrejme s nízkou teplotou, možno to pomôže. Zatiaľ dík ozvem sa. :idea:
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od hlavna »

Vysušil som rozdeľovač nepomohlo. Teraz idem vymeniť cievku v rozdeľovači a palec, čo to spraví.
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od hlavna »

Ďakujem tomovixxxxx, ktorý jediný zareagoval na môj problém a naviedol ma kde hľadať závadu. závada bola v cievke rozdeľovača, ktorú jednoducho roztrhlo preto, že sa dostala z teplej miestnosti kde po otvorení rozdeľovača zvlhla a po tom, ako nestihla vyschnúť sa dostala na silný mráz, kde opätovne ešte viac zvlhla a zamrzla. Po tom ako sa dostalo auto do tepla už bolo neskoro, lebo cievka už skratovala a rozpadla sa. Po výmene cievky auto bezí ako hodinky.
Ďakujem tomxxxx. -i :PP: :D
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od hlavna »

Auto bežalo a už zase nebeží. Idem vymeniť palec rozdeľovača a káble ku sviečkam potom sa ukáže. Keď toto nepomôže tak už neviem. Som v koncoch. :(
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od hlavna »

Palec som vymenil nepomohlo, na káble musím čakať, mám ich síce v predajni, ale nemôžem si ich prevziať, lebo predajňu v noci vykradli.
Ak má niekto dáky nápad, kde hľadať závadu, aj keď je to možno blbosť, nech napíše, preto že náhoda je blbec a môže to byť úplná banalita. Skúsim ešte vymeniť sviečky, dám tam tie staré, čo keď je niektorá nová vadná. :!:
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od hlavna »

Vymenil som sviečky, káble viečko rozdeľovača, palec rozdeľovača, cievku rozdeľovača nič nepomohlo.
Keď je studený motor ide krásne pravidelne, akonáhle sa začne zahrievať začne vynechávať (evidentne jeden valec prestane páliť) až do doby keď sa zahreje na pracovnú teplotu, potom to prestane a ide ako guľa. Akonáhle zastanem a trochu ochladne je to tu znovu.
Prosím pomôžte radou ja som úplne v koncoch. :(( :( :oops: :evil:
Uživatelský avatar
HusarJan
Příspěvky: 1386
Registrován: čtv led 15, 2009 01:07
Bydliště: MARTIN

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od HusarJan »

Ak to má neaké to čidlo klapania motora treba pozret aj to či je v poriadku býva to na bloku motora ;)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od ppp »

cidla klepania prisli az s nubirami a mozno lanosmi to neviem, nexie a espera o nich ani nechyrovali
Ozorák Mikuláš
Příspěvky: 315
Registrován: úte říj 24, 2006 19:21
Bydliště: Nové Zámky - SK

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od Ozorák Mikuláš »

Aký benzin tankuješ a kde? Môže byť aj voda v benzíne i keď len málo a motor to cíti.
Miki
______________________________
Škoda 110 - červená
Daewoo Nexia GLE , 1,5 SOHC, 8V , 1996 - zlatá metalíza
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od hlavna »

Posledné 3 tankovania boli na OMV do plnej nádrže CARRERA 95 + pridané aditívum Castrol TBE čo by malo pohltiť prípadnú vodu v benzíne. Motor práve že po tomto tankovaní mal lepší výkon. Začalo to blbnúť až po výmene vačkovej hriadele keď stálo auto dlhšie pri mrazoch - 18 stupňou celzia s otvoreným motorom.
Nemohlo sa stat niečo výmenou hriadele, že by ju založili opačne atď. Mechanik tvrdí, že táto závada s tým nemá nič spoločné.
Inak predtým som tankoval normal 95 na pumpe TESCO.
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od Serpico »

...to hlavna a nenastavili ti špatně rozvody máš je na značkách, nepovolila se napínací kladka?, ostaní problémy jsi vymezil viz. cívka, rozdělovač
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
hlavna
Příspěvky: 87
Registrován: ned srp 16, 2009 18:43

Re: Potrebujem pomoc, trhanie motorom pri prechode z volnobe

Příspěvek od hlavna »

Mechanik tvrdil že všetko skontroloval aj rozvody ako skontrolujem tie značky či je všetko v poriadku, v tomto sa nevyznám.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“