Porucha spalovania.

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od lomngi »

spotrebu mam rovnako ako pred tým. síce teraz v zime mám o 1l vyšiu ale to asi každý.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Reklama
 

Hvgo
Příspěvky: 40
Registrován: úte dub 14, 2009 15:55
Bydliště: Teplice

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od Hvgo »

Dík za reakci. No já ješě uvidím až tu nádrž dojezdím. Je fakt, že zatím mám nalítáno nějakých 14t, takže je to v podstatě ještě v záběhu. Možná v servisu sbroušením ventilů tomu záběhu trochu "pomohli". Zatím ale pomalost klesání ručičky palivoměru mě příjemně překvapila :D Každopádně jestli se dostanu pod 10 na městský couračky, budu rád.
tomxxxxx
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 26, 2011 18:22

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od tomxxxxx »

U 1,4 16V a 1,6 16V Aveu a lačety se tato závada stává celkem pravidelně. Jsou to zakarbonované ventily. A jest-li ty výfukové ventily nevymění za vyepšené (se stěrkou) tak se vám ta závada oběví určitě znova 100%. Ten vylepšený oryginální výf. ventil má na sobě vybrání.
tomxxxxx
Příspěvky: 26
Registrován: stř led 26, 2011 18:22

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od tomxxxxx »

a
Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od Hanzy »

Ses nakej chytrej jses vyhozenej zamestnanec podle rypani bych to tak typoval ze te vysoupli z nakeho salonu?
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od ladinek »

tomxxxxx píše:U 1,4 16V a 1,6 16V Aveu a lačety se tato závada stává celkem pravidelně. Jsou to zakarbonované ventily. A jest-li ty výfukové ventily nevymění za vyepšené (se stěrkou) tak se vám ta závada oběví určitě znova 100%. Ten vylepšený oryginální výf. ventil má na sobě vybrání.

no aveo 1,4 16V má ale motora dva typy Etec korejskej a ECO TEC opláckej ten by měl být asi dokonalejší,nesmí se to podtáčet to je kámen urazu a tankovat třeba v makru.Mám 17 000km a bez závad a jede líp a líp nemám pocit že by odcházeli ventili ;) Laceti je přeci jen starší koncepce
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Akri
Příspěvky: 4273
Registrován: stř zář 10, 2003 18:50
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od Akri »

xwing píše:
Scorpion.11 píše:Jak se říká důvěřuj, ale prověřuj :lol: I mistr tesař se někdy utne, takže asi zapomněli jen utáhnout, ale pokud je to jen tato jedna jediná chybička tak se dá nad tým mávnout rukou :lol:
S tim rozhodne nemozem suhlasit, pretoze bezny clovek-sofer si to nikdy nepozrie, tak ako ani ja.
Casom (napr. uz po zaruke) by sa nieco pokazilo a uz by si musel cvakat.
Mechanik je sice tiez len clovek, ale pokial by k praci pristupoval zodpovedne, nestane sa to, lebo to mal skontrolovat.
Ale to uz niejako nedokazes.
Tohle je pravda, protoze je spousta lidi odkazana pouze na servis, protoze pracuji v jinem oboru, nebo proste jsou pouhymi uzivateli...tak na ten servis proste spolehaji... :roll:
ObrázekAKRI - (byl) Muž z Ria !
:!: AVEOtici všech zemí, spojte se :)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od xwing »

Akri píše:
xwing píše:
Scorpion.11 píše:Jak se říká důvěřuj, ale prověřuj :lol: I mistr tesař se někdy utne, takže asi zapomněli jen utáhnout, ale pokud je to jen tato jedna jediná chybička tak se dá nad tým mávnout rukou :lol:
S tim rozhodne nemozem suhlasit, pretoze bezny clovek-sofer si to nikdy nepozrie, tak ako ani ja.
Casom (napr. uz po zaruke) by sa nieco pokazilo a uz by si musel cvakat.
Mechanik je sice tiez len clovek, ale pokial by k praci pristupoval zodpovedne, nestane sa to, lebo to mal skontrolovat.
Ale to uz niejako nedokazes.
Tohle je pravda, protoze je spousta lidi odkazana pouze na servis, protoze pracuji v jinem oboru, nebo proste jsou pouhymi uzivateli...tak na ten servis proste spolehaji... :roll:
Presne tak, ja tiez nie som odbornik na auta, je to pre mna uplne neznamo.
Ja robim napr. s pocitacmi a ked Vam nastavim slabsi vykon procesora alebo grafickej karty a prd tomu rozumiete, ani na to nepridete, pretoze sa spoliehate na to, ze je to u odbornika a bude to pracovat tak, ako ma :)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
krupis
Příspěvky: 11
Registrován: sob srp 06, 2011 11:54
Bydliště: ostrava

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od krupis »

zdravým chlapy mam podobny problém mam Aveo 1,4 16v včera se mě stalo ze jsem jel a z ničeho nic se mi rozsvítila kontrolka motoru tak jsem zajel do servisu píchly to na diagnostiku a najelo mu ze se mi přidira druhy ventil tak jsem se ho ptal kolik to asi bude stát ta oprava cca 15000 kč tak jsem se až leknul ale pak mi dal nakou radu ze mam kupit aditiva na pročištění motoru ze benzin asi co tankuji (tankuji u tecka) nedokaze dostatečně rozložit karbon ze mam zajet třeba na selku a natankovat tak 3 nádrže a ze by to mohlo povolit tak se chcu zeptat jestli je to možné ze by to aditiva + benal od shell mohlo rozežrat ten karbon co je tam někde usazenej
Chevrolet Aveo 1.4 16V r.v. 2009 LPG
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od saamm »

krupis - Natankuj vysokooktanový benzin (98) a jezdi na vyšší otáčky. Sice ti to bude rvat srdce když pojedeš na 3 a +4500 ot ale karbon ti oloupe ze všech částí a nebo je druhá možnost. Naplánuj si dlouhou trasu tak 150-300 km po dálnici a trochu to pohoň ale na 4 a 130 km/h. Je to lacinší než platit v servisu. Zakarbonované ventily jsou známka dlouhodobého podtáčení motoru.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od xwing »

Ahojte.
Tak vcera vecer sa mi tiez rozsvietila kontrolka motoru. A to normalne pri plynulej jazde, ziadne uberanie, preradovanie.
Dnes rano som dufal, ze uz nebude svieti, ale ked som nastartoval, tak svina svietila.
Ked svieti ta kontrolka, motor ide v nejakom inom (nudzovom) rezime, alebo vsetko ide tak ako keby nesvietila ?
Pytam sa preto, lebo minimalne tyzden alebo dva sa do servisu nedostanem, lebo som na pracovnych cestach.
Aby ma to niekde nenechalo stat :(
Diky
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od saamm »

Záleží na tom jak jsi na tom se zárukou a s prodlouženou zárukou. Výrobce dává 36 měsíců a prodloužená je o 24 prodloužená. Takže veškeré opravy motoru - servis. Ale stavil bych se v prvním Cheviservisu nahlásil poruchu proč to svítí. Vždy se udává při této poruše navštívit autorizovaný servis. Oni napíší protokol vymažou chybu a dál se uvidí. A jedeš dál. Záležitost na jednu hodinu.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od lomngi »

xwing píše:Ahojte.
Tak vcera vecer sa mi tiez rozsvietila kontrolka motoru. A to normalne pri plynulej jazde, ziadne uberanie, preradovanie.
Dnes rano som dufal, ze uz nebude svieti, ale ked som nastartoval, tak svina svietila.
Ked svieti ta kontrolka, motor ide v nejakom inom (nudzovom) rezime, alebo vsetko ide tak ako keby nesvietila ?

Diky
tak záleží akú chybu hlási radiaca jednotka. aký kód. Ked že je to lamnda sonda tak všetko šlape ako má, len zle vyhodnocuje spaliny a trošku viac ti bude žrať benzínu.
Ale ja osobne by som skočil hned do servisu a zistil o čo sa jedná...
Mimochodom. za pár dní by som mal dostať do rúk diagnostiku ktorá komunikuje cez Bluetooth s mobilom ktorý má android.
Aj s programom na všetky chevrolety a BMV , VW, Ford.
Tak že som aj ja zvedavý čo to je za zázrak a ako to bude fungovať.
Keby to bolo dobré tak si aj ja objednám jeden cena je nijakých 35eur tak že uvidíme.
Necháme sa prekvapiť čo to bude zač.
Obrázek
Univerzálna diagnostika podporujúca všetky druhy áut s OBD2, číta chybové kody, aktuálne okamžité dáta motora, bezdrôtové pripojenie na pc aj na mobily.
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od xwing »

Ahojte.
Tak kontrolka motora mi uz v utorok sama zhasla a uz nesvieti.
Je nutne ist este do servisu alebo to uz mozem nechat tak a spokojne jazdit dalej ?
Diky.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
rastom1556
Příspěvky: 425
Registrován: sob zář 17, 2011 20:06
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Re: Porucha spalovania.

Příspěvek od rastom1556 »

Ahoj Lomngi.
Ta diagnostika by ma zaujmala.
Celkom dobra cena.
Daj prosimťa vedieť, ako to fungovalo.
Biele Aveo Sedan komfort 1.4 16V 69kW r.v.2009 , kúpené 5/2009
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“