Vysoká spotreba a zápach benzínu

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Noem
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 09, 2009 20:27
Bydliště: Slovakia, LM
Kontaktovat uživatele:

Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od Noem »

Ahoj Nexiáci a všetci, ktorí sa v týchto autách vyznáte!

Už pár mesiacov váham, či to sem napísať a teraz som si našiel čas, tak skúsim opísať môj problém.
Mám Nexiu 1.5 16V 67kW GTX. Môj problém sa týka spotreby. Viem, že tieto motory žerú v porovnaní
s inými o čosi viac (okolo 8 litrov) no môj do tohto priemeru nezapadá. Podľa posledných bločkov a kalkulačky
mi spotreba vychádza okolo 12 litrov. Viem, je zima a všetko s tým suvisiace, auto nieje najnovšie.

Toto auto už mám 2 roky, no pred 2 rokmi toľko nežralo. Spotrebu malo 8-9 litrov v meste, na dlhšie vzdialenosti 6,5l.
Teraz na dlhšie cesty 8l (aj viac, pri 130ke na dialnici 9-10l). Keď jazdím teraz v meste, prejdem za 20 euro max. 150km,
to už mi svieti rezerva.

Odkedy mám auto, boli už niektoré veci menené, ak si dobre spomínam, tak:
  • rozvody - remeň, pumpa, kladky
  • filtre
  • olej cca rok dozadu
  • sviečky - sú tam nejaké Bosch, stáli 10eur všetky 4ks
  • zadný diel výfuku
  • tesnenie olejovej vane
  • chladiaca zmes kompletne
Mám toto auto rád a chcel by som, aby mi ešte nejaký čas slúžilo. Akurát tá spotreba mi vôbec nevyhovuje. Prosím Vás o radu,
čo by som mal ohľadom toho skúsiť (vymeniť, vyčistit, pozrieť, ...). Nechcel by som investovať veľa peňazí do "preventívnej výmeny" všetkého možného. Rád by som skúsil tú spotrebu znížiť, počul som, že s tým môžu súvisieť sviečky, alebo aj lambda-sonda. Benzín tankujem na Tescu, nikde inde (robím zle?).
Auto jazdí ináč úplne bez problémov. Žiadne problémy s riadením, so štartovaním, auto je živé, chodí skvele, vo vyšších otáčkach je to úplne krása :) . Čo som si všimol, z výfuku je cítiť po celú dobu (aj po dlhšej jazde) zápach benzínu - asi to môže s tou spotrebou súvisieť.

Prosím Vás o radu, čo môžem skúsiť a ako tú spotrebu znížiť aspon na tých 8 litrov :) Jazdím pomerne kľudne a snažím sa zbytočne nepridávať pred semaformi, proste plynule, podraďujem a nejazdím ani na príliš nízkych otáčkach (cca 2200-2800). Vopred ďakujem za všetky rady.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GTX, rv. 12/1996, hatchback 5d., tmavozelená metalíza
Reklama
 

dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od dzanoka »

bOL SOM NEDAVNO NA EMISNEJ A TAM MI VRAVELI ŽE MÁM VYSOKÉ HODNOTY A VELA BENZÍNU MI IDE DO VÝFUKU A ŽE TO ROBÍ LAMBDA. MOTOR MÁ 80 000KM ZÍSKAL SOM HO KED BOLO ŠROTOVNÉ A TIEŽ MÁ VELKU SPOTREBU ALE MÁM LPG TAK TO NERIEŠIM.
Noem
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 09, 2009 20:27
Bydliště: Slovakia, LM
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od Noem »

dzanoka píše:bOL SOM NEDAVNO NA EMISNEJ A TAM MI VRAVELI ŽE MÁM VYSOKÉ HODNOTY A VELA BENZÍNU MI IDE DO VÝFUKU A ŽE TO ROBÍ LAMBDA. MOTOR MÁ 80 000KM ZÍSKAL SOM HO KED BOLO ŠROTOVNÉ A TIEŽ MÁ VELKU SPOTREBU ALE MÁM LPG TAK TO NERIEŠIM.
A mozem to nejak vyskusat, ze nepracuje lambda ? Napriklad, ze ju odpojim a zistim, ci sa nieco zmenilo ?
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GTX, rv. 12/1996, hatchback 5d., tmavozelená metalíza
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od palikx »

ano pokud je lambada spatna tak se za chodu motoru po odpojeni nic nezmeni.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Noem
Příspěvky: 27
Registrován: sob kvě 09, 2009 20:27
Bydliště: Slovakia, LM
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od Noem »

palikx píše:ano pokud je lambada spatna tak se za chodu motoru po odpojeni nic nezmeni.
Vdaka, ja to zajtra skusim a dam vediet, ci sa nieco zmenilo. Dufam, ze odpojenim konektora nemozem nic pokazit ?
Neda sa to aj nejak zmerat, ake napatie by malo byt na tej lambda sonde pri zohriatom motore ? Niekde som cital, ze okolo 900mV,
ale to bolo tusim na Octavii, neviem, ako je to u Nexie.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GTX, rv. 12/1996, hatchback 5d., tmavozelená metalíza
Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od palikx »

no zmerit to jde
proste pripoj voltmetr na drat od lambdy a kostru a musi tam kolisat napeti mezi 0 az 1 volt.lambda normalne pripojena a motor teply a bezi.
odpojenim nic nezkazis maximalne se rozsviti chyba ale ta po pripojeni opet zhasne.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od Serpico »

...jenom doplním palikxe skontroluj si pod zadní sedačkou hadičku od benzínového čerpadla je krátká a zpuchří snadno a... uvidíš jestli je okolí od benzínu, má průměr 8mm a blbě se mění, že Pavle ( většinou musíš uvolnit nádrž ).

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od foker »

Ahojte.Mne sa tiez zda ze mam nejak vysoku spotrebu tak som si spravil tu "domacu" diagnostiku.Myslel som ze lambda je K.O.
Moze prosim niekto skontrolovat tie udaje ci je to dobre? http://www.youtube.com/watch?v=Sr7hloDCdkk
Kvety a bonboniery nepijem
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od ppp »

podla videa tomu autu nic nie je, mozno podhustene pneu, mozno pribrzdujuce brzdy alebo problem s loziskami alebo privela zbytocnosti v kufri, alebo problem medzi sedackou a volantom :lol:
Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Vysoká spotreba a zápach benzínu

Příspěvek od foker »

Aha.No dobre,aspon ze tie hodnoty su ok.Idem si odvazit nohu :D

Problem s 1 loziskom mam ale bude to skor mestskymi trasami.Tu spotrebu si musim najskor presne odmerat(blbe je ze musim tankovat plnu,co je pri cenach benzinu dost brutal).
Ale dakujem za kontrolu
Kvety a bonboniery nepijem
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“