Víko zadního kufru

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od chrudoš »

JamesS píše:A kontroloval si kufr,když si od auta odcházel? Protože mě už se několikrát stalo,že sem si ho otevřel když sem zavíral dveře od řidiče a měl sem v tý samý ruce klíč,tak jednou stranou položenej o rám dveří a stačí lehkej tlak palcem,nebo dlaní na něj (nechápu proč to tlačítko udělali tak velký...)a kufr se otevře. A když ještě v tu samou chvíli zabouchnu dveře,tak ani neslyšim jak se otvýrá a když odcházim přez předek,tak si toho člověk nevšimne vůbec... A tohle je jen jeden ze scénářů co se mi děje,to tlačítko je prostě nehorázně velký a citlivý,taky se mi několikrát stalo že sem si otevřel kufr,když sem jen dával klíče do kapsy...
Jako nevim, asi jsem to nejak nechtene zmacknul, ale to spis na schodech, kdyz jsem tahal nejake tasky. Ale hlavne kdyz otevres kufr ovladacem, blikaji blinkry, tzn kdyz je uz tma, tak si toho vsimnes.
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Reklama
 

JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od JamesS »

To všimneš pokud na auto dobře vidíš,ve tmě líp,ale sou situace,kdy se to dá přehlídnout i tak,třeba když stojíš hned vedle auta a koukáš třebas přez střechu,nebo seš něčim zaneprázdněnej.Každopádně desing toho klíče bych předělal.
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od tomask »

Jee... jak to čtu tak se musím smát.
Chápu že občas se může něco pododné stát (chrudoš)ale žebych se zamýšlet na dizajnu klíče (jamess).
Velký nebo malý tlačítko, myslím že je to fuk, holt si ted dá večší pozor na klíče když se mu to stalo více krát.
Já bych to na tvém místě jamessi vyrešil tak žebych na kufr namontoval vysací zámek a mněl bys po problému s velkým tlačítkem :lol: :lol: nebo dizajnem klíče.
Carthell Prg
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od chrudoš »

Presne tak, anebo proste chemopren a viko prilepit ke kastle, at se neotvira vubec, vsak neni prece problem sklopit zadni sedacky ne? :) Ne, dost srandy, klice jsou u ostatnich aut vicemene stejne, takze pokud si nekdo otevre kufr, je to nesikovnost/smula, nic vic bych za tim nehledal
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
tomask
Příspěvky: 3240
Registrován: ned led 02, 2011 16:36
Bydliště: Praha

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od tomask »

Přesně , amen :D
Carthell Prg
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od JamesS »

Sem rád že sem vás pobavil,ale nemáte pravdu... u ostatních aut nedominuje tlačítko na otvírání kufru( je to doplnková funkce,většinou se řeší o dost menší) a právě plocha toho tlačítka je problém,protože potom tlak na to tlačítko stačí menší ke zmáčknutí,než kdyby plocha byla třeba poloviční. Fyzika... Samozřejmě ještě hraje roli odporový člen,ale ten bude stejnej u všech tlačítek. I kompozičně je hovadina dělat hlavní tlačítka odemknout/zamknout několikrát! menší,než tlačítko doplňkový funkce,to je jako kdyby byl v cruzu volant velikosti ovladače teploty klimy a teplota by se regulovala obrovskym kolem...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od chrudoš »

Je to blbost! At je tlacitko jakkoliv velke, vzdycky musi byt NEKDO, kdo ho zmackne. Pokud si na klic zatlacim v kapse nejakou kulickou, vzdycky ten kufr odemknu prece, at je tlacitlo treba metr velke ne? "Problem" prece vubec neni v tlacitku, ale v tom, ze kufr vystreli nahoru, coz u ostatnich aut vetsinou neni. Takze pokud si nechtene otevru kufr na oktavce, nikdo ani ja to nepoznam, tim padem nice neresim. U Cruze kufr bohuzel vyleti, ale hledat problem v usporadani ovladace, no panove, hloupa vymluva :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od JamesS »

No tak mě kufr rozhodně nevyletí,neznatelně se nadzvedne... což je horší protože to neni vydět... A rozměr tlačítka je důležitý zhlediska pravděpodobnosti,čim větší je tlačítko,tim větší je pravděpodobnost,že se nějak zmáčkne(v kapse,nebo nějakym předmětem)... Je blbost se o to přít,ale je to tak.
Mimochodem psát o desingu jako o hloupé výmluvě mi právě přijde hloupé,protože jak můžu označovat vědní a průmyslový obor jako hloupou výmluvu? Asi těžko... Nesvádim na ten ovladač to,že si někdy nechtíc otevřu kufr,sem možná nešikovnej,ale jeho ergonomie a desing k tomu bohužel přispívaj...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od ladinek »

JamesS píše:No tak mě kufr rozhodně nevyletí,neznatelně se nadzvedne... což je horší protože to neni vydět... A rozměr tlačítka je důležitý zhlediska pravděpodobnosti,čim větší je tlačítko,tim větší je pravděpodobnost,že se nějak zmáčkne(v kapse,nebo nějakym předmětem)... Je blbost se o to přít,ale je to tak.
Mimochodem psát o desingu jako o hloupé výmluvě mi právě přijde hloupé,protože jak můžu označovat vědní a průmyslový obor jako hloupou výmluvu? Asi těžko... Nesvádim na ten ovladač to,že si někdy nechtíc otevřu kufr,sem možná nešikovnej,ale jeho ergonomie a desing k tomu bohužel přispívaj...
klucííííííí jestli někomu vadí díííííííízááááááájn klíče a otevírání kufru tak Vám vyměním aveo za Cruze to tlačítko nemá a kufr se otevírá ručně páčkou u sedadla to si do kapse nedáte :lol: :lol: :lol:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
Daff.Cz
Příspěvky: 207
Registrován: čtv kvě 20, 2010 15:13
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Daff.Cz »

Nahodou, design chevy Cruze klice je nadhernej. Nikdy se mi nestalo ze bych jej v kapse omylem zmacknul, mozna jsem si na to daval az moc pozor, ale klic je skvost. Btw na jakou dalku ma dosah DO u cruze?
Toho času bez auta, za to ale s bytem 3+1 OV po rekonstrukci. :)
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od topa77 »

Velký, z okna kuchyně až na parkoviště u popelnic :D :lol:
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
Life5
Příspěvky: 216
Registrován: úte srp 03, 2010 21:23
Bydliště: Hronov

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Life5 »

Tak jsem byl reklamovat spinač kufru.Reklamace v pořádku spínač vyměněn.Zapsáno v servisce.Platba 0.Tak jak by mělo být.
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Scorpion.11 »

ladinek píše:
JamesS píše:No tak mě kufr rozhodně nevyletí,neznatelně se nadzvedne... což je horší protože to neni vydět... A rozměr tlačítka je důležitý zhlediska pravděpodobnosti,čim větší je tlačítko,tim větší je pravděpodobnost,že se nějak zmáčkne(v kapse,nebo nějakym předmětem)... Je blbost se o to přít,ale je to tak.
Mimochodem psát o desingu jako o hloupé výmluvě mi právě přijde hloupé,protože jak můžu označovat vědní a průmyslový obor jako hloupou výmluvu? Asi těžko... Nesvádim na ten ovladač to,že si někdy nechtíc otevřu kufr,sem možná nešikovnej,ale jeho ergonomie a desing k tomu bohužel přispívaj...
klucííííííí jestli někomu vadí díííííííízááááááájn klíče a otevírání kufru tak Vám vyměním aveo za Cruze to tlačítko nemá a kufr se otevírá ručně páčkou u sedadla to si do kapse nedáte :lol: :lol: :lol:
Tak já na klíči spínač pro kufr mám a ručně otvírám ve dveřích tlačítkem. Zatím si myslím, že Aveo s týmto problém nemá :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Kjub »

Tie spinace na kufry su podla mna dost citlive. Ak clovek taha vieko moc skoro hore a spinac este nestihne zareagovat, vtedy sa to zacne kazit. Treba to len stlacit a ked sa odcvakne tak az potom otvorit. Inak sa nam to vsetkym bude kazit. ;)
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od chrudoš »

Ja teda v 90 procentech otvirani kufru pouzivam ovladani na klicku, asi bych mel zacit pouzivat normalne otvirani na kufru, at se mi to pokazi jeste v ramci zaruky :lol:
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“