Víko zadního kufru

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Iacobus »

Z Blavy nie, som z rakúsko-moravsko-slovenského pohraničia. Objednávam to v Trnave, mám to tam najbližšie.
Naposledy upravil(a) Iacobus dne úte úno 22, 2011 20:52, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

netSo
Příspěvky: 47
Registrován: ned led 02, 2011 15:35
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od netSo »

:D no tak hned mi to je jasne .. tak aj tak za nejake stretko by som bol dakedy .. inak robim v lozorne v app , cize aj to "zahorie" nemam daleko
Cruze 1.6 16v LS+ silver
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Corpus2009 »

Iacobus píše:To by bolo na dlhé rozprávanie a nepatrí to do tohoto vlákna. Dúfam že si to niekedy povieme na zraze pri pive. :PP: Ale keďže je slušnosťou odpovedať, tak to v krátkosti vysvetlím. Auto bolo v septembri dané do prevádzky a po pár km bolo ešte ako voňavka v zime odobraté leasingovkou nejakému dobrodruhovi. Neviem či toho človeka vytiahli hlavohrude priamo z auta, alebo či zomrel od radosti že má Cruza, ale leasingovka nezohnala servisnú knihu ani druhý kľúč. Týmto pozdravujem ČSOB leasing Praha a autobazár na Kosteleckej ulici v Prahe (ale to je iný príbeh) :twisted: Dal by sa zohnať duplikát servisnej knihy niekde v centrále Chevroletu v Budapešti, ale na to som sa vyjekašlal. No a tá spomínaná "zľava" je vlastne rozdiel v cene môjho takmer nového auta a nového auta v tom čase.
...... teraz ma napadlo že už tým, že som si menil po roku olej sám, tak som ušetril aj na dva takéto spínače kufra. Ja som mal v pláne normálne kúpiť auto so zárukou (Ford alebo Japonca), ale iba vy - majitelia Cruza, dokážete pochopiť čo sa stalo. Videl som ho, sadol som si doňho ......a už som nechcel ísť z neho von. Rozum sa zastavil a rozhodlo srdce (povedať že som si ho zamiloval by bolo asi úchylné, že? :o) ).

Ospravedlňujem sa týmto administrátorovi za off topic. -i
Takže ak som to správne pochopil, niekto má teraz u seba druhý kľúč od tvojho Cruza? Je to tak? :shock: :shock: :shock:
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od chrudoš »

Tyjo to je fakt! A vsadim se, ze je to puvodni majitel...ale ono pujde nejak klice pomenit/prehrat/vymenit/uz me nic nenapada :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Kjub »

Iacobus píše:To by bolo na dlhé rozprávanie a nepatrí to do tohoto vlákna. Dúfam že si to niekedy povieme na zraze pri pive. :PP: Ale keďže je slušnosťou odpovedať, tak to v krátkosti vysvetlím. Auto bolo v septembri dané do prevádzky a po pár km bolo ešte ako voňavka v zime odobraté leasingovkou nejakému dobrodruhovi. Neviem či toho človeka vytiahli hlavohrude priamo z auta, alebo či zomrel od radosti že má Cruza, ale leasingovka nezohnala servisnú knihu ani druhý kľúč. Týmto pozdravujem ČSOB leasing Praha a autobazár na Kosteleckej ulici v Prahe (ale to je iný príbeh) :twisted: Dal by sa zohnať duplikát servisnej knihy niekde v centrále Chevroletu v Budapešti, ale na to som sa vyjekašlal. No a tá spomínaná "zľava" je vlastne rozdiel v cene môjho takmer nového auta a nového auta v tom čase.
...... teraz ma napadlo že už tým, že som si menil po roku olej sám, tak som ušetril aj na dva takéto spínače kufra. Ja som mal v pláne normálne kúpiť auto so zárukou (Ford alebo Japonca), ale iba vy - majitelia Cruza, dokážete pochopiť čo sa stalo. Videl som ho, sadol som si doňho ......a už som nechcel ísť z neho von. Rozum sa zastavil a rozhodlo srdce (povedať že som si ho zamiloval by bolo asi úchylné, že? :o) ).

Ospravedlňujem sa týmto administrátorovi za off topic. -i

Aj tak by som s tym isiel na zaruku. Je to (skoro)nove auto? Je. Takze ma zaruku a ten debilny spinac urcite. Aj ked si mal peknu zlavu, naco zbytocne minat peniaze.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Kjub »

Este pridam, ze dnes som sa trochu hral s tym kufrom, ako co funguje a tak. Cize pridavam komplet analyzu kufrovu:
Ked mam nastartovane, z vnutra mi nejde otvorit kufor vobec (odomknuty ani zamknuty), tlacitkom na pristrojovke ani dialkovym. Ide iba zamknut a to tlacitkom na pristrojovke. Proste sa zamknem v aute a ked vystupim (kluckou sa mi odomknu dvere) tak kufor je stale zamknuty a nejde otvorit ani spinacom na vieku.

Ked vypnem motor, otvorim kufor iba dialkovym, alebo manual spinacom na vieku (z pristrojovky nejde).

Ked je auto zamknute, otvorim kufor dialkovym a ked ho znova zavriem ostane zamknuty (aj vsetko ostatne). Inak tato funkcia je pre mna idealna.

A ked som sa s tym takto hrajkal tak som si to aj skoro doje.kal - zamknem auto, klasika a ked dojem ze chcem otvorit kufor, zrazu nic. Nijakym sposobom mi nesiel otvorit kufor. Chvilu som na to sral a potom, ze musim to otvorit, tak ma napadlo ze ci sa to len nezaseklo. Lebo cvakalo to a nic. Tak som jemne zatlacil zhora na vieko a zrazu sup a bolo to vybavene. Takze uz s tym radsej nebudem bastrngovat a budem sa tesit ze mi to funguje. :mrgreen:
Zaver je, ze z pritrojovky som za ziadnych okolnosti neotvoril ani neodomkol kufor. A netreba sa s tym moc trtkat, lebo sa to zasekne... :lol: Hawk...
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od chrudoš »

Tak kdyz uz tu popisujem vsechno, tak ja taky pridam: uz dvakrat se mi stalo, ze kufr nesel zavrit, tzn svihnul jsem s vikem a to se odrazilo zpatky od zamku nahoru. svihnul jsem jemneji, zas, svihnu vice, nic. Bylo to v 4 rano a uz jsem chtel v aute prespat. Nekolikrat jsem zamkl a odemkl ovladacem, nic. Pootevrel jsem dvere u ridice a svete div se, kufr sel zavrit :) Kdyz se mi to stalo podruhe, rovnou jsem otevrel dvere a slo to. Bylo to dvakrat v jednom tydnu, ted uz je tak dva mesice klid, takze asi jen nahoda.
No a dalsi prihoda: rano prijdu k autu, leti ke mne soused, ze sel v 1 v noci se psem a vidi, ze mame otevreny kufr, tak ho zavrel. V 4 sel se prem znova (nechapu, asi nespavost) a kufr pry zase otevreny. Tak jsem mu podekoval, prohlidl kufr, zadne oderky, nic vylomene, v kufru porad 3 pytle omitky, takze ocividne to nebylo nasilim...toz to jsou moje epizodky s kufrem :)
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od JamesS »

Já to zkoušel se svim LS+ a otevírání zevnitr funguje i při vypnutym i zapnutym motoru,podržení dýl odemknuto na přístrojovce. A neni nijak novej,kupoval sem ho v říjnu 2009 jako skladovku,takže to asi bude ta první serie
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
xsoftx
Příspěvky: 335
Registrován: čtv lis 19, 2009 19:43
Bydliště: Praha

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od xsoftx »

chrudoš píše:....No a dalsi prihoda: rano prijdu k autu, leti ke mne soused, ze sel v 1 v noci se psem a vidi, ze mame otevreny kufr.....
Taky se mi to stalo a důvod byl v celku jednoduchý. Dálkové ovládání má docela dlouhý dosah. Strčím klíčky do kapsy kalhot. Sehnu se přede dveřmi k botám a šup, kufr je otevřený. Teď už si dávám bacha a ovladač strkám do bundy ;)
současnost: Chevrolet Cruze LT 2.0 VCDi
minulost: Hyundai SantaFe 2.4 AWD
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od chrudoš »

xsoftx píše:Taky se mi to stalo a důvod byl v celku jednoduchý. Dálkové ovládání má docela dlouhý dosah. Strčím klíčky do kapsy kalhot. Sehnu se přede dveřmi k botám a šup, kufr je otevřený. Teď už si dávám bacha a ovladač strkám do bundy ;)
A tak ze bych ten kufr otevrel jednou, to chapu, ale ze bych byl namesicny a mezi 1 a 4 rano se nechtene oprel o bundu a zmacknul otevirani kufru, tomu se mi verit nechce...namesicnost mozna, ale to zmacknuti musi byt prstem a dost silne, jen tak to neotevres. Kolikrat uz jsem chtel kufr otevrit kopem z otocky, kdyz jsem mackal s plnyma rukama, co se dalo a kufr nic...asi nejaka chybka, ale uz dlouho nic.

A s tim otviranim z auta to musim zkusit, je divne, ze na prvnich autech by to slo a na jinych ne, popr LS ano a LT ne
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od honza72 »

XSOFTX má pravdu, taky mám na klíčích od auta ještě milión jiných a při nošení svazku v kapse, se mi nejednou stalo, že se kufr odemknul.... Prostě to akorát pasuje, aby se zamáčkl ten spínač kufru. Dosah to má dost dobrý, hlavně však tam, kde je malé rádiové rušení, takže spíš mimo město.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Scorpion.11 »

Jak to tu čtu tak "chrudoš" má v noci dobrý koníček :lol: Místo spaní si hraje v okně z dálkovým ovladačem a nachytává na tu svou zábavu sousedy :lol: :lol: :lol: :lol:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od Kjub »

Scorpion.11 píše:Jak to tu čtu tak "chrudoš" má v noci dobrý koníček :lol: Místo spaní si hraje v okně z dálkovým ovladačem a nachytává na tu svou zábavu sousedy :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol:
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od chrudoš »

Scorpion.11 píše:Jak to tu čtu tak "chrudoš" má v noci dobrý koníček :lol: Místo spaní si hraje v okně z dálkovým ovladačem a nachytává na tu svou zábavu sousedy :lol: :lol: :lol: :lol:
Tak jste me odhalili! :) Ne, klice mam volne, nic jineho na nich neni, takze je nemozne je nejak zmacnout. Ale asi to byla nejaka blba souhra nahod, stalo se to jen jednou
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: Víko zadního kufru

Příspěvek od JamesS »

A kontroloval si kufr,když si od auta odcházel? Protože mě už se několikrát stalo,že sem si ho otevřel když sem zavíral dveře od řidiče a měl sem v tý samý ruce klíč,tak jednou stranou položenej o rám dveří a stačí lehkej tlak palcem,nebo dlaní na něj (nechápu proč to tlačítko udělali tak velký...)a kufr se otevře. A když ještě v tu samou chvíli zabouchnu dveře,tak ani neslyšim jak se otvýrá a když odcházim přez předek,tak si toho člověk nevšimne vůbec... A tohle je jen jeden ze scénářů co se mi děje,to tlačítko je prostě nehorázně velký a citlivý,taky se mi několikrát stalo že sem si otevřel kufr,když sem jen dával klíče do kapsy...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“