Výměna předních ramen

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

Odpovědět
Uživatelský avatar
slamik
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 17, 2010 17:33
Bydliště: Podbořany

Výměna předních ramen

Příspěvek od slamik »

Zdravim chlapi máte někdo zkušenosti s výměnou?? Po obědě jdu na to nějaké rady návody??
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od Richard »

No jde o to povolit ty 2 šrouby co drží rameno skrz ty silentbloky a neurvat to, no a pak ten kulový čep sundat z těhlice, myslím že je to klasika matka a konus..... když to jde dobře, práce na max. hodinu....... Začal bych tím kulákem a pak teprv ty šrouby ramene, nic jinýho rozdělávat nemusíš, těhlici s tlumičem jen odkloníš..... a necháš ji tam viset

Co sis koupil za ramena? Origo nebo nějaký levný? U těch levnejch odchází hrozně rychle silentbloky. :roll:

Dej vědět jak jsi makal a jak to dopadlo, když tak udělej nějakou fotečku a dej to sem jako návod........
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
Uživatelský avatar
slamik
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 17, 2010 17:33
Bydliště: Podbořany

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od slamik »

No tak sem se k tomu nedostal, jdu na to zítra ráno tak snad to půjde určitě nafotim a přiložim.
Uživatelský avatar
automat
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 21, 2010 08:37
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od automat »

Souhlasím bez výhrady s Richardem. Po zimě jsem byl docela vytunelovaný a rameno u Nubiry drželo pohromadě pouze hroudou rezi, zakoupil jsem tedy čínské rameno zn. Starline. Po čtvrt roce jsem musel měnit oba silentbloky za originály, kupodivu původní čínské byly stejných rozměrů, takže to nebyl problém. Vůbec, k mému údivu, celá operace proběhla bez větších problémů a násilností, i když je pravda, že jsem asi týden předem vše očistil a stříkal penetračním spreyem. Hodně štěstí...
Daewoo Nubira, speciální tovární úprava T-34 pro jízdu a parkování v Praze, provedená tuningovou firmou CHTZ (Charkovskij tankovyj zavod). Motor V 12, 367 kW (cca 500 hp), litá kola, plechy 20-70 mm, a tak různě...
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od ppp »

tipiume ze vybrat napravnicu von tak by sa ramena menili asi jednoduchsie ale ma to tri haciky:
1. cely komplet je dost tazky, bez dvihaku by som ho nazad nedostal
2. predne skurtky, ktore drzia napravnicu v kasni budu uhnite, takze tych sa radsej nechytat, inak ich budete pracne dolovat z karoserie. Zvaracka a prehriatie pomahaju a to dost, ale mal som len COcko a zvarat do kopca s cockom nie je ziadna sranda, aj ked ja to ide.
3. mohli by ste zistit aku mate prepichovu napravnicu :)
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od Vlasta »

Ta výměna předních ramen se tady už probírala. Koukni se tam jak vypadaly ty moje. Docela jsem se leknul. :shock:
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od ppp »

Tak teda na otcovej nubire (1997 nemecko na slovensku asi 6 rokov) boli ramena nadherne aj povrchovej hrdze mali malo. Ani si neviem predstavit podmienky za ktorych by takto skoncili, ved z nich voda moze bez problemov odtekat. Ale napravnica je na tom horsie. Je to dutina s viacerymi otvormi a odtokovy je blbo navrhnuty, takze v rozkoch moze byt prehnita. Takze som prehnite rozky zavaril a otvory upchal gumenymi zaslepkami a nalial dovnutra par deci rezistinu ml.
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od Vlasta »

Ta moje byla taky z Německa, po prvním majiteli a se servisní knížkou. Podle ní měla nubi najeto cca 87000km. Tak nevím, kde udělali soudruzi chybu. -P
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
koniQ
Příspěvky: 309
Registrován: stř led 14, 2009 17:42
Bydliště: Most pri Bratislave, okr. Senec (4km do BA, 17 km do SC) pakáreň

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od koniQ »

moje ramena menene na cca 160 000km, tak pred cca 2,5 rokmi, , rv 1999, podla technicaku noveho ale podla stareho to bol maj 1997, šroby sa utrhli takze sa potom odvrtavalo a bola to sranda, na šroby na uchytenie do napravy som čakal skoro 4 tyzdne, zevraj dake špecial koli tuhosti ze to drzi celu napravu, chlapci v dielni si zanadavali riadne :o)
Chevrolet Orlando white 1.8 LTZ, ALU 225/50R17, nove od 9/2011, kúpene 11/14 pri 69 000 km, od 72 000 km LPG Tartarini, 54 L nadrz, 3/17 125 000 km

blue Nubirka S 1.6 16V ,r.v.: 1997, bez klimy a ABS, LPG - Tartarini, od 15.3.2017 odpočíva vrakovisku v Bernolakove 330 000 km.
Uživatelský avatar
Vlasta
Příspěvky: 623
Registrován: čtv lis 17, 2005 16:25
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od Vlasta »

My to nahřáli autogenem a šlo to docela dobře. Šrouby jsem měl objednané u Drafelu i s vložkami a další "bižuterií" a tak to šlo všechno jak po másle. Hlavně ty vožky jsou důležité, staré nešly použít.
Kia Rio 1.25 CVVT COOL

Nubira hatchback 1.6 16v - důvěrně zvaná Cecilka † 29.9.2016
Uživatelský avatar
slamik
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 17, 2010 17:33
Bydliště: Podbořany

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od slamik »

Zdravím vím že trochu se zpožděním ale ramena šli dobře, pravda na tom prvním sem strávil asi 4 hodiny a nechal na něm ruce ale druhé už tam bylo během 40 minut. :) Koupil sem neorigo, ale očistil sem ty originál vyndaný as nechám do nich nalisovat kvalitní silembloky. :) takže na jaře zase výměna. Fotky bohužel nemám zapoměl jsem blbec tel. Ted ale další sranda měnil sem zadní tlumiče, pravý pohoda a na druhém jsem zjistil prasklou pružinu... nemáte někdo náhodou jetou?? :)
Uživatelský avatar
automat
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 21, 2010 08:37
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od automat »

Nazdar kolegové. Drobná připomínka - podle mého názoru je profesionální měnit pružiny v páru, zejména pokud jde o vlastní auto. Nedoporučoval bych ani kupovat pár pružin na vrakovišti, protože jich tam mají většinou hromadu z různých aut a vrakáčista prostě nějaké dvě "vylosuje."
Daewoo Nubira, speciální tovární úprava T-34 pro jízdu a parkování v Praze, provedená tuningovou firmou CHTZ (Charkovskij tankovyj zavod). Motor V 12, 367 kW (cca 500 hp), litá kola, plechy 20-70 mm, a tak různě...
Uživatelský avatar
slamik
Příspěvky: 28
Registrován: úte srp 17, 2010 17:33
Bydliště: Podbořany

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od slamik »

Jo ak to je jasný ale je po vánocích takže ted 4ku jen tak pro srandu nemám takže jen jako provizorní řešení :)
Uživatelský avatar
automat
Příspěvky: 30
Registrován: ned bře 21, 2010 08:37
Bydliště: Praha

Re: Výměna předních ramen

Příspěvek od automat »

Na aukru jsem viděl zajímavou nabídku - odkaz:

http://aukro.cz/item1392639450_daewoo_n ... redni.html

Pružina je inzerovaná jako přední, ale v popisu je uváděná jako zadní.
Psal jsem jim dotaz na mail, zda nemají 2 ks, odpověděli cosi zmateně k upřesnění typu a
zejména že mají pouze jeden ks, proto relativně nízká cena.

Pokud máš čas a náladu se tím zabývat...
Daewoo Nubira, speciální tovární úprava T-34 pro jízdu a parkování v Praze, provedená tuningovou firmou CHTZ (Charkovskij tankovyj zavod). Motor V 12, 367 kW (cca 500 hp), litá kola, plechy 20-70 mm, a tak různě...
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“