jak vypnout ESP ?

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Blue Lanos

Uživatelský avatar
Hanzy
Příspěvky: 7197
Registrován: ned led 21, 2007 13:16
Bydliště: Frýdek-Místek - Baška/Hodoňovice/Velké Karlovice

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Hanzy »

Asi neumis cetl si dobre manual?Ja ne :D ani ho ted nemam u sebe :o)
Taky je otazka jesli mas manual v cestine nebo v rustine SERGEJI :mrgreen:
Alhambra+Sharan 4x4 klepotřepčmoud Taxi Valach
VW Transporter T4 2.5 TDI klepačotřepočmoud
Captiva 3.2 V6 LPG
Opel Combo CNG
Evanda 2.0 CDX LPG - už ji prohání brácha
CRUZE 1.6 LS+ moja na kolem chalupy od 9/2016 LPG
Ex Captiva zlatá metla 2.0 klepočmoud rachotila šla pryč
Ex Leganza 2.0 CDX LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard
Příspěvky: 3515
Registrován: čtv zář 16, 2004 12:29
Bydliště: Praha

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Richard »

To: Rodrigo nevím proč se podivuješ že ti auto s ESP resp ECS u Chevyho, uklouzlo...... z principu činnosti začne elektronika zasahovat až když je auto ve smyku (tedy natočení volantu, rychlost a následná reakce vozu neodpovídá standardu) , tedy musíš nejdřív klouzat aby to něco dělalo :D a teprv to klouzání ti ECS pomůže vyrovnat a samo to udělá daleko lépe než ty, protože ty nemůžeš na tyhle situace reagovat tak rychle a nemůžeš např. přibržďovat jednotlivá kola aby se vůz stabilizoval :D :D
Ale ještě jedna dost podstatná informace, jestli budeš v zatáčce o 20km rychlejší, budeš v příkopu a ECS může dělat cokoli a bude to prd platný :D :D
Hyundai IX55, V6 3,0 CRDI, automat, 4x4, Yamaha Majesty 125
bylo: Nubira wagon 2.0 CDX 1998 , Pontiac Le Mans (americkej Racer),
Mitsubishi Space Vagon, Favorit, Moskvič 2140, Moskvič 403, Skůtr ČZ 175 typ.502
dettektorr
Příspěvky: 182
Registrován: úte bře 28, 2006 11:09
Bydliště: Kladno

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od dettektorr »

chrudoš píše:Prekroceni o 5-10 je vedomy prestupek, jezdim tak taky a pokud me chyti, bude to smula, ale ne spravne a slusne rizeni prece! Vsichni vime, jake jsou limity a kdo je prekracuje (ja osobne ano), sam se vedome vystavuje riziku odebrani bodu, tzn je to jen a jen moje blbost, na tohle se nadavat neda. Pokud nevim, ze mi sviti svetla, je to smolik, nicmene pochybuju, ze mi nebudou svitit 12krat za rok, tzn nevyboduju se. A tvuj teoreticky priklad o sbirani 1 bodu za rok, to je taky usmevne :) Chapu, muze se to stat, ale to za tech 12 let spis vyhraju sportku, nez se takhle smutne vyboduju :) Ja ti rozumim, obcas jsou body smula, ale v drtive vetsine si je clovek zaslouzi a muze se ohanet, cim chce, zas takovi hayzli ti policajti dnes uz nejsou
:PP: Tohle by se mělo vytesat. SOUHLAS, není třeba dále komentovat a rozvíjet. Bravo!
Chevrolet Orlando 1,8 LT+
BMW 530D
Kia Cee'd 1,6 CRDi 85kW
Kia Cee'd SW 1,6 CRDi 85kW
Hyundai Coupé 2,0i 16V
Daewoo Lanos 1,3i
Daewoo Tacuma 1,6 16V - dnes má manželka
Fiat Croma 2,0i 16V
Fiat Croma 2,0i 8V
Fiat Punto 1,25i
-------------------------------------------------------
Yamaha FZS600 Fazer
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od topa77 »

Tak jsem to dneska vyzkoušel a fakt nejde esp vypnout zvlášť :oops: se omlouvám ;)
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
Dimco Nubira 97
Příspěvky: 903
Registrován: pon úno 08, 2010 14:49
Bydliště: Trnava

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Dimco Nubira 97 »

tosuja píše:zjevně jsi nepochopil smysl toho co jsem napsal. neříkám, že máš jezdit na letních, ale říkám, že kdo nedokáže jet na letních, tak je nebezpečný i na zimních. Spousta lidí nadává na frázi "nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu a povaze vozovky, svým schopnostem a technickému stavu vozidla". já tuhle frázi miluju, protože je 100% pravdivá. Nehoda není náhoda a když vím, že je tam led a mám letní, tak pojedu podle toho, klidně 5 km/h, ale nenabourám. Znám spoustu lidí, kteří spoléhají na zimní gumy a pak se diví, že to někde neubrzdí. Silnice jsou plné debilů, kteří na nich nemají co dělat a naopak znám hodně skvělých řidičů, kteří byli vybodovaní a to se mi prostě nelíbí. Kdo nepřizpůsobí rychlost jízdy stzavu a povaze vozovky, obzvláště teď v zimě je jelito a nepatří na cestu. Já mám najeto jen asi 1,6M Km a ještě jsem neměl havárku z moji viny.........ale až ji budu mít, tak se nebudu vymlouvat, že za to nemůžu, když jsem jelito.
Dllllho som tu nebol ale nedá mi na toto nereagovať. Takže teraz ti poviem môj prípad čo sa mi stalo. Našťastie bez nehody išli sme ale 4 autá za sebou dosť snežilo a bolo aj nasnežené a mrzlo. Zimné gumy. Auto Daewoo Nubira takže žiadne ESP ani ABS alebo ASR. Ideme si takto s pekným rozostupom v meste po tej neupravenej zasneženej ceste s kludom 40 blížim sa ku križovatke 30 a zrazu 20m pred križovatkou čo to je na ceste ??? Lad. Keby lad to bolo čisté sklo a hádaj čo ani jeden sme tam neubrzdili a všetci sme leteli širinu marinu po celej ceste aj do križovatky aby sme sa nevysypali. Podarilo sa ... ale nehovor že tá fráza je pravdivá keď vidíš cestárov že behajú všade sa dá ešte celkom v poho ísť ale debili na jednej križovatke nedali nič ani sol ani zasraté kamienky a kto to má vedieť ? čo mi to auto zakričí že 50 m predomnou sa cestári na to vysrali a je tam ľad ???
Daewoo Nubira 1.6 SX 106hp :)
Otieckova Epica 2.0 VCDI 110kW v mojom užívaní aby ste ma toľko nehanili :D
Seat LEON 1.4 TSI
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od lluubboo »

Ako sa Vam indikuje ESP a TCS?

Moje skusenosti su take, ze ESP sa mi zobrazuje na display blikanim, ked som v kritickej situacii ale TCS kontrolku som este nevidel aj ked mam pocit, ze TCS pracovalo. Pocul som len pri nizkych rychlostiach (zvacsa rozbiehanie) take neprijemne chrcanie – ako keby zub o zub na narazal na ozubenych kolesach. Ale na displeji nic nesvietilo.
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od topa77 »

ESP a protiprokluz má jen jednu kontrolku dohromady :)
černý Cruze 1,8 LT
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od lluubboo »

Aha, tak teraz neviem. Lebo kontrolka nesvieti vzdy a ten chrcavy zvuk obcas pocujem. Hadam, to je v poriadku.
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
Uživatelský avatar
SERGEJ_3
Příspěvky: 1145
Registrován: sob pro 04, 2010 19:30
Bydliště: Ostravský gang

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od SERGEJ_3 »

presne jak pise topa, ja zase jeste nepocitil ESP, TCS mi blika porad kdyz tomu pritnu na snehu
Chevrolet CRUZE 2.0 Černá Carbon, 19" GMP NINJA, filtr KN + chip, st.podvozek WEITEC HICON GT, přední světla Audi, zadní světla MB E class, fólie 5%, DVD rádio.

Prodám : pružiny H&R -30mm

www.chevy.tym.cz
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od topa77 »

Někdo tady už psal, že ESP nebo protiprokluz makají třeba jen zlomek sekundy a fungují na jiné sběrnici ( pokud jsem to pochopil dobře ) než kontrolka a kontrolka se tak nestačí ani zapnout. Já osobně taky cítím a slyším protiprokluz a kontrolka nic. Zapne se jen, když to maká trochu déle.
černý Cruze 1,8 LT
Uživatelský avatar
honza72
Příspěvky: 554
Registrován: úte čer 23, 2009 11:31
Bydliště: Ostravsko

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od honza72 »

To jsem psal já, řízení jednotek auta pro kontrolu trakce a motor je opravdu rychlejší než vizualizační CANbus palubovky. Takže opravdu, pokud auto jen uklouzne a je pro narovnání jen nakopnuto, nebo pokud si to při prohrabu jen párkrát "cvakne" brzdou, nic se nezobrazí. Vše ukáže kontrolka "auta ve smyku" až po určité době zásahu elektroniky do řízení či trakce.
Mitsubishi Lancer Sportsedan 1,6 MIVEC
Ex. Cruze, Kalos, Nexia
--------------------------------------
lluubboo
Příspěvky: 78
Registrován: pát črc 09, 2010 23:25

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od lluubboo »

Tak potom je to v poriadku, tie presmyky su asi kratke, preto teda sa nezobrazuje kontrolka. A ten chrcavi zvuk asi k tomu patri. Dik za vysvetlenie.
Cruze 1.8 LT, r.v. 2010
Uživatelský avatar
Rogrigo
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 22, 2010 23:26

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Rogrigo »

Cau lidi, tak dneska jsem byl v servise a rikal jsem tipkovi, ze mi nejde vypnout esp ani tsc nebo jak se to jmenuje...
Tipek mackal a nic.
Po par hodinach jsem prisel a tipek mi rikal ze prej to od vyroby nejak neodkolkovali nebo jakoby nezapli nekde v nake skrince :D tak to prej zapl a ted to funguje, ale hlavni je, ze mi rikal ze jde vypnout pouze
tcs!!! Esp prej zustava vzdycky zapnute a neda se vypnout !
červenoučký chevrolet cruzíček 1.6 ls plusinko
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od mikikoti »

Krátkym stiskom sa vypne tcs a potom sa dlhým stiskom vypne esp ale vždy musí sa najprv vypat tcs. Všetko sa to vypína jedným tlačidlom vedľa prevodovej páky.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
Rogrigo
Příspěvky: 32
Registrován: stř pro 22, 2010 23:26

Re: jak vypnout ESP ?

Příspěvek od Rogrigo »

Hmm tak to pan servisak asi kecal ne, kdyz rekl ze esp nejde vypnout?"!
Pouze tsc
červenoučký chevrolet cruzíček 1.6 ls plusinko
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Elektronika“