Nubira II opat pojazdna !! (2.str)

DaewooForum pro Nubiry 1 a 2 generace

Moderátoři: Blue Lanos, koniQ

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nubira II uz v servise !! (2.str)

Příspěvek od ppp »

Za 160e by ta exide uz musela byt maxxima alebo aspon agm. Ja mam este 63(?)Ah uz nevyrabanu exide armadu, bohuzial sa mi do espera nevojde. Je to vlastne predchodca agm a ked som ho kupoval stala 3600Sk v casoch ked bezne klasicke antimonove akumulatory 55Ah staly okolo 1000Sk. Uz ma 7 alebo 8 rokov a stale funguje. Uz len vyriesit ako ju napratat do espera :).
Tvoja volba je dobra, sice je to druhy najdrahsi kus z vyberu ale aj najsilnejsi spolu s najdrahsou vartou silver (530A). Ten vyssi startovaci prud ma vdaka tomu ze je kusok vyssia.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Matusak
Příspěvky: 69
Registrován: ned lis 22, 2009 16:48
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira II uz v servise !! (2.str)

Příspěvek od Matusak »

momentalne tam mam AEE 55... to ze je vyssia neznamena ze je nejak extremne vysoka ze nezavrem kapotu ze ? :D
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nubira II uz v servise !! (2.str)

Příspěvek od ppp »

Neboj, otcov oberon gold v nubire I je tiez vyssi a po kapotu ma este aspon 3cm. Zabudnuty skrutkovac na baterke sa pod kapotu v pohode schoval :).
Uživatelský avatar
Matusak
Příspěvky: 69
Registrován: ned lis 22, 2009 16:48
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira II uz v servise !! (2.str)

Příspěvek od Matusak »

tak nakoniec sa zistilo ze mam ohnutých všetkých 16 ventilov, že pri brúseni zistil že sú troška ohnuté a spravili odtlačok do piestu (teda aspon tak som mu rozumel)... ale že už zabrusoval ventily, rozvody, olej, atď už tuším má, čiže vyzerá to tak že už budúci týždeň budem mať autíčko :o)
kesko
Příspěvky: 1312
Registrován: sob úno 07, 2009 15:11
Bydliště: BA,SC

Re: Nubira II uz v servise !! (2.str)

Příspěvek od kesko »

Tak držím palce a ďalej už bez porúch a veľa km
EX strieborná Leganza 1999 + LPG Lovato
Dacia Sandero 0,9TCe, Easy R, LPG STAG 05
Uživatelský avatar
Matusak
Příspěvky: 69
Registrován: ned lis 22, 2009 16:48
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira II uz v servise !! (2.str)

Příspěvek od Matusak »

autičko už mám od pondelka, ale ešte som mal problém so zvýšenými ot. motora, ťahalo mi to na 1500rpm. diagnostika ukázala že tam je chybný senzor teploty. dnes som došiel do servisu, vyčkal som nech motor vychladne, dvihli mi autíčko na dvihák a pozreli či je chybný, ale nakoniec zistili že bol len ohnutý pin na konektore, tak ho vymenili, a už mám otáčky v poriadku :)
keď si to zosumarizujem tak ma to vyšlo na 523e (16ventilov, rozvody, zbrúsenie hlavy, nastavenie ventilov, zabrúsenie ventilov, olej, olejový filter, chladiaca kvapalina, nejaké trubice chladenia + robota) 16e diagnostika, 80e batéria, 15e nový konektor na senzor = 634e a ešte prezutie na zimné pneu 15e :laugh:

od pondelka som nabehal vyše 500km po Bratislave :)

zapečené ložisko (alebo skor ten plast)
http://i54.tinypic.com/k1s9j7.jpg
http://i52.tinypic.com/mhwsnk.jpg
ohnutý ventil
http://i52.tinypic.com/2ik75t1.jpg

:PP:
stefan zbortek
Příspěvky: 163
Registrován: pát lis 30, 2007 19:23
Bydliště: Praha 9

Re: Nubira II opat pojazdna !! (2.str)

Příspěvek od stefan zbortek »

Ahoj.Tak to blahopřeju.A jak to zajíždíš?Pozvolna?Nebo už jsi to byl protáhnout?Jak to táhne?Je to lepší než předtím?Já když bylo moje po opravě,tak se mi zdálo,že to na maximálku línější :?:
DAEWOO NUBIRA SX 1.6,16V 1999 již prodaná...
Peugeot 406,combi,2.0 Hdi,80Kw,Full výbava
Uživatelský avatar
Matusak
Příspěvky: 69
Registrován: ned lis 22, 2009 16:48
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nubira II opat pojazdna !! (2.str)

Příspěvek od Matusak »

ahoj, dakujem ;) uz som na tom nabehal cez 2000km, vacsinu v meste, 200km dialnica, maximalku som neskusal este, nebolo kedy a kde... este som to setril co sa tyka otacok, nesiel som moc vysoko...
len teraz mam problem tu https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=13&t=17259
zatial som sa k tomu nedostal este...
Odpovědět

Zpět na „NUBIRA“