mlžení zevnitř

Zde řešíme vše co se týká interiéru a exteriéru mimo tzv. tuningu a stylingu, na to máme jinou sekci...

Moderátor: Blue Lanos

jiřík58
Příspěvky: 2
Registrován: úte led 04, 2011 17:42

mlžení zevnitř

Příspěvek od jiřík58 »

Mám Cruze 1,6 benzin a jsem s nim moc spokojený.Mám ho první zimu a štve mě zamrzání oken zevnitř.Asi tuším v čem je příčina ale není na to nějaký fígl?
Reklama
 

-peha-
Příspěvky: 9225
Registrován: stř říj 04, 2006 18:33
Bydliště: Rožňava-SR,pôvodne Teplice-CZ
Kontaktovat uživatele:

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od -peha- »

Uživatelský avatar
FoXo
Příspěvky: 3898
Registrován: pát úno 22, 2008 00:00
Bydliště: Banská Bystrica
Kontaktovat uživatele:

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od FoXo »

A aka je diagnostika aut bez klimy :lol:
Seat Altea XL 1,6 TDI
Ex. Daewoo Langos 1.6 16 V 3D, r. v. 1999, ABS, 2 x Airbag, El. predne okna, El. zrkadlo, El. stresne okno
Ex. Skoda Octavia 1 Tour 2008 1.6 + LPG
Moj Langos: https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=40&t=13996
Kjub
Příspěvky: 1975
Registrován: ned kvě 16, 2010 16:50

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Kjub »

Mne sa teraz dialo (na dlhsej ceste) ze, ked som znizil teplotu v aute (klimu som mal vypnutu) tak sa mi zacal zahmlievat spodok prednych bocnych skiel a jemne aj spodok celneho skla. Tak som vzdy musel dat trosku ofuk na okna a v pohode. Takto som sa s tym musel obcas pohrat. A mal som aj rezim ofuk "dole-hore-okno" ale robilo to tiez... A ked boli pred vianocami tuhsie mrazy, asi -16, tak som mal namrazu zvuntra na celnom skle.
Chevy Cruze Black´n´ Black 2.0 diesel power LTZ
topa77
Příspěvky: 105
Registrován: sob črc 10, 2010 10:01

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od topa77 »

Si myslím, že to je tím, že při téhle teplotě nejede klima a nevysušuje vzduch. Když se pak auto automaticky přepne na delší dobu na vnitřní okruh, mlží to. Řeším to tak, že na tvrdo vypnu vnitřní okruh..
černý Cruze 1,8 LT
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od JamesS »

Mě se teda mlží dost,v podstatě když je větší vlhkost vzduchu porád mám zaplej ofuk čelního skla a větrák na nejvíc,a i tak sou hrany čelního zamlžený,boční přední lehce zamlžený,zadní boční dost zamlžený a zadní se moc nemlží. No a čas od času,když auto dýl stojí mi zamrzne sklo zevnitř... myslim že je to tim,jak je sních a do auta lidi nastupujou s botama od něj,že jak to roztaje a pak se to vypařuje,je v autě větší vlhkost a tak to vzniká. Nejsou nějaký vysušovače vzduchu,třeba v podobě jak sou parfémy do aut nebo tak? Vnitřní okruh je vyplej pořád.
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
PETO
Příspěvky: 1170
Registrován: ned pro 30, 2007 17:53
Bydliště: POPRAD

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od PETO »

:D Ked nieje problém v hore opísanych opisoch , ale v tom čo si napísal v príspevku vyššie tak skús gumenné koberce (rohože) ale najprv skús vysušiť koberec . ;) Ale určité vlhko v kabíne auta v zime bude vždy . :(
Daewoo Matiz SE,r.v.2001 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 8V Direct,r.v.2008 -> ex
Daewoo Tico SX,r.v.1996 -> ex
Chevrolet Aveo Sedan 1,2 16V,r.v.2011,edícia 100 -> ex
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od jamal89 »

okna sa zahmlievaju aj mne ale to je normalna vec ofuk mam na jednotke neustale , ked je zima v minuse a sadnu 3 - 5 ludi mozem robit co chcem musim pockat kym sa to osusi lebo ludia vzduch prinesu z vonka dnu a ten je vlhky inak si nepomozem ale ja to robim ze auto mam kazdu noc v garazi a pootvorene okna tak sa fajne vysusi a je po probleme
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Iacobus
Příspěvky: 958
Registrován: pát zář 10, 2010 10:51
Bydliště: Slovakia

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Iacobus »

JamesS píše:Mě se teda mlží dost,v podstatě když je větší vlhkost vzduchu porád mám zaplej ofuk čelního skla a větrák na nejvíc,a i tak sou hrany čelního zamlžený,boční přední lehce zamlžený,zadní boční dost zamlžený a zadní se moc nemlží. No a čas od času,když auto dýl stojí mi zamrzne sklo zevnitř... myslim že je to tim,jak je sních a do auta lidi nastupujou s botama od něj,že jak to roztaje a pak se to vypařuje,je v autě větší vlhkost a tak to vzniká. Nejsou nějaký vysušovače vzduchu,třeba v podobě jak sou parfémy do aut nebo tak? Vnitřní okruh je vyplej pořád.
A nemáš auto z rovnakého salónu ako Hanzy? To by vysvetľovalo tú vlhkosť. :D :D :D
Topol
Příspěvky: 1842
Registrován: pát led 07, 2005 21:44
Bydliště: Nový Bor

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od Topol »

Pěkný den :D
Vážení to je pořád dokola.Buď musíte ošetřit skla proti mlžení/starší ročníky pamatují na skla v plynových maskách mejdlíčka/nebo pochopitelně dnes je mraky přípravků ale nejlepší je co nejčištší skla a nikdy neotírat rukou.Dále je pochopitelně vlhkost vzduchu.Člověk se nadechne a vydechne asi 40-50x za min.to je asi 25l vzduchu někde kolem 80% vlhkosti no a při styku se studeným sklem se voda pochopitelně vykondenzuje.Já to řeším mirně pootevřeným oknem a ještě občas zapnu klimu,která pochopitelně vzduch vysušuje.Samozřejmě pomáhájí suché koberce a sedačky aby nebyly vlhké.Asi s tím nic jiného nevymyslíme pokud ovšem nekoupíte auto které má zdvojená okna :?
Hlavně ať nám jezdí a nezlobí a ještě si můžeme říct"Příjde jaro příjde" ;)
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od chrudoš »

Muzu se zeptat, co mas za verzi? Ja jen, ze rikas, ze se to da vyresit "obcasnym pustenim klimy". Boze lidi, na co tu klimatizaci v aute mate??? Ja mam autoklimu a okno se mi za jizdy nemlzilo ani jednou, ty klimu nepouzivas a mlzi se porad, to bude asi dost jiste kamen urazu ne? Pokud je problem jinde, omlouvam se, ja jen ze jsem se s takovymto probleme jeste nesetkal
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od JamesS »

No já klimu mám aby mi v létě nebylo vedro :-D ... V zimě jí nezapínám,topení bez klimy jede a to že "generuje" sušší vzduch mě nenapadlo,vyzkoušim...
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od jamal89 »

kamos ma sedmicku od bawarie a ma tam dvojite skla a veru nehmlia sa mu to je pravda
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
chrudoš
Příspěvky: 1054
Registrován: čtv pro 24, 2009 15:10
Bydliště: Brno

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od chrudoš »

Tak jestli jede klimatizace nebo topeni, to nevim, kazdopadne klimatizaci nikdy nevypinam a jak to dela, ze se auto nemlzi, je mi celkem fuk, hlavne ze to funguje :) A muzu se zeptat, proc tu klimu vypinas? Snizeni spotreby?
Cruze 1,8 LT (dnes vlastne LTZ) Míca
JamesS
Příspěvky: 45
Registrován: stř říj 14, 2009 12:04

Re: mlžení zevnitř

Příspěvek od JamesS »

Jo,snižení spotřeby,popř. zvýšení výkonu sou důvody,ale spíš sem tak asi zvyklej,že je prostě vypnutá. Jinak sem to zkusil,je tam rozdíl,mlží se to míň,ale pořád se to mlží,každopádně díky -i ;-)
Chevrolet CRUZE 1.6 LS+ aka Chevíííík :-)
Odpovědět

Zpět na „Cruze - Interiér a exteriér“