Nexia predna naprava

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Kamko
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 19, 2010 14:57

Nexia predna naprava

Příspěvek od Kamko »

Zdravim, vedel by mi niekto poradit kde by som mohol najst schemu prednej napravy na Nexiu. Potrebujem vidiet jednotlive diely z ktorych sa sklada predna naprava. Dakujem.
Reklama
 

Uživatelský avatar
foker
Příspěvky: 143
Registrován: pát čer 02, 2006 11:31
Bydliště: Nitra

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od foker »

Obrázek


Obrázek


Obrázek
Kvety a bonboniery nepijem
Kamko
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 19, 2010 14:57

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Kamko »

Dakujem Ti za tu napravu, mam odtrhnutu misku ulozenia pruziny a nevedel som ci je to spolu s tlmicom alebo nie. Pomohlo mi to. Vdaka.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Dark69 »

Ta miska nieje spolu s tlmicom, odhnila a ulomila sa uz aj mne.Konkretne lava strana odhnivala castejsie.... V servise mi do povodnej odhnitej misky vlozili novu misku z felicie ktora tam sadla ako uliata, poriadne mi to zvarili a drzi to paradne.. Cena opravi 50 Eur
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Bladzej
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 22, 2010 16:24

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Bladzej »

Též mi zrezla a prothrla se. V daewoo servisu mi chtěli dát novou těhlici, kus za 4500kč, z Krče jsem ji objednal snad za 2500. Měnil jsem obě, protože i druhá byla taková "načatá". Jo a ještě ložiska.
To že tam jde vložit nová miska jsem ani netušil. Nezmění se tim (trochu) jízdní vlastnosti?
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Dark69 »

No jasne ze sa to da opravit, zavarit... Jazdne vlastnosti sa nijako nezmenia, kedze vsetko sedi presne ako od vyroby.. Nema sa tam co zmenit................ Do povodnej misky sa vlozi nova plocha miska a pozvara dookola..
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Kamko
Příspěvky: 5
Registrován: ned pro 19, 2010 14:57

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Kamko »

Tiez mi odhnila lava miska a kedze stoji priamo v Daewe 117eur tak som aj ja tu misku podlozil druhou z ineho tlmica a obvaril dookola. Jazdne vlastnosti sa nemaju preco zmenit pretoze vsetko je na povodnom mieste ako original. Pozeral som aj pravu stranu a ta je ako nova ziadny naznak korozie. Kazdopadne da sa to lacno opravit, takze vdaka za rady.
Bladzej
Příspěvky: 41
Registrován: stř pro 22, 2010 16:24

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Bladzej »

Hm paráda, tak alespoň mam nový těhlice. Jen se ještě zeptám, z těhlic nejdou vylisovat původní ložiska? Mi to příde jako blbost. I když by se měla těhlice zničit, je to jedno, tak ty ložiska se stejně vyndaj. No a kdyžtak si pomůže předehřevem, ne? Jen tak dedukuju, možna se pletu, tak mě opravte. Každá mince má dvě strany a já znám jen jednu.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Dark69 »

to Bladzej: Lozisko ktore vyberes, vybijes alebo vylisujes z tehlice uz nemozes pouzit nikdy naspät. ASpon by sa to tak nikdy nemalo robit....

to Kamko: ako som pisal odhnivala lava strana a prava strana pritom bola ako nova.. To iste sa stalo aj mne aj inym Nexiam co som videl a nechapem ako je to mozne :)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od čoky »

to DARK 69: nevies nieco poradit o tej miske z felicie?volal som teraz do suciastok a spodnu ako samostatny diel nemaju len ako celok - mam v nacatu ale pre zaujimavost ja pravu stranu, lavu mam OK.
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Dark69 »

Normalne chod do obchodu kde predavaju diely na Favorit/Felicia a za 3 Eura tu spodku misku pruziny kupis normalne.....
Potom si najdi sikovneho nie leniveho mechanika, ktory ti ju tam vlozi a poriadne vyvari... Cena prace od 30 do 50 Eur podla toho ako bude chciet zarobit :lol:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
čoky
Příspěvky: 64
Registrován: čtv čer 02, 2005 14:04
Bydliště: Prešov

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od čoky »

to:DARK69
si si isty ze je to spodna miska? ta co sa predava lebo v predajni tvrdil ze len vrchnu na maticu maju ale spodna je na pevno na tom PERSONE,
je pravda ze len jednu predajnu som zatial kontaktoval
CRUZE 1,8 LT,Pewter
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Dark69 »

Mne tu misku zohnal mechanik a vravel ze je z Felicie. Rovno mi ju ukazoval ako vyzera pred ocami, a ako ju tam navari...
Na Nexii je spodna miska na persone pevna.. A podla toho aku misku mi ukazoval mechanik z felicie, tak na feliciu sa musi dat zohnat miska aj zvlast... Najlepsie je sa popytat v servise aka miska by sa dala dopasovat tam, oni budu vediet...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od ppp »

http://www.amd-autodily.cz/predni-napra ... pravy.html

google
miska pruziny felicia
7. odkaz :)
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Nexia predna naprava

Příspěvek od Dark69 »

to ppp: dikes, presne ta miska to bola ;)

to čoky: nikdy never predajcom ND a vzdy patraj na vlastnu päst... Oni vedia len povedat, take nieje alebo je to len spolu...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“