došiel benzín

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
wodne bongo
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 10, 2010 19:56

došiel benzín

Příspěvek od wodne bongo »

Zdravím ,potrebujem poradit.
Kupil som espero 1,6 DOHC a došiel mi benzín na druhí den som naplnil polovicu nádrže a za toho bo.a nenaštartuje ,ako by tam bola vzduchová bublina alebo niečo podobné .Ked sa pýtam ludí ktorý majú také auto tak mi vravia že na to treba dať pozor ,ale odpoved sa ku mne nedostala čo sa týka toho problému ,tak ked máte niekto skúsenosť s takýmto problémom tak vám budem vdačný za odpoved
Reklama
 

dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Re: došiel benzín

Příspěvek od dzanoka »

No ak si ho potrápil bez benzínu tak ti pravdepodobne odišlo čerpadlo. Sú háklivé a stačí málo a poškodia sa a už nedajú tlak taký ako treba.
wodne bongo
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 10, 2010 19:56

Re: došiel benzín

Příspěvek od wodne bongo »

dzanoka píše:No ak si ho potrápil bez benzínu tak ti pravdepodobne odišlo čerpadlo. Sú háklivé a stačí málo a poškodia sa a už nedajú tlak taký ako treba.
Takto -došiel benzín a už som neštartoval až na druhý den ked som ho dolial potom som skušal naštartovať a nič .
Chcem nájsť nejaké riešenie než ho dám do servisu a tím pádom ušetriť nejaké €
Uživatelský avatar
vladimir fodor
Příspěvky: 275
Registrován: ned led 27, 2008 11:04
Bydliště: Selce pri BB

Re: došiel benzín

Příspěvek od vladimir fodor »

Skús odpojiť prívodnú hadicu pri motore a len zapni klúčik ak máš dobré čerpadlo tak Ti bude tlačiť benzín,hadičku zapoj a znovu zapni klúč.Budeš počuť bzučanie čerpadla kým nenatlačí,potom skús natočiť motor,mal by chytiť.Hadice su na rýchlo spojky.
Uživatelský avatar
Matulo
Příspěvky: 19
Registrován: ned lis 21, 2010 13:50
Bydliště: Šurany
Kontaktovat uživatele:

Re: došiel benzín

Příspěvek od Matulo »

presne tak.Treba prvom rade zistit ci tlaci cerpadlo benzin.Mne hucalo cerpadlo ale vobec netlacilo benzin tak som ho vymenil sam a funguje.Stalo ma 45eur.
Espero 1,8 70KW,čierne najazdenych 200000Km,a samozrejme výbava čo ktomu patrý.
wodne bongo
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 10, 2010 19:56

Re: došiel benzín

Příspěvek od wodne bongo »

čerpadlo bzučí .
to s tou hadicou skúsim ,radšej som sa nechcel do toho púštat než sa niekoho opýtam na názor kto má skúsenosti s tímto autom
wodne bongo
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 10, 2010 19:56

Re: došiel benzín

Příspěvek od wodne bongo »

chalani dakujem ,podarilo sa a auto ide ako hodinky .
ale zasa sa mi stala taká vec že som bol dať lepiť kolo a ked som ho dal naspäť tak tri šroby su ok a na jednom som zodral závit aj v tej diere kam patrí a teraz mi drží kolo len na 3och šroboch tak sa chcem spýtať či sa tomu nestane niečo vážne než to dám v pondelok spraviť
PS:jazdím na tom
dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Re: došiel benzín

Příspěvek od dzanoka »

Mne sa to podarilo na lavom prednom a už tak jazdím viac ako mesiac. Už mám aj druhú šrobu len sa mi nejak nechce.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: došiel benzín

Příspěvek od ppp »

Kvoli tomu cerpadlu je v motorovom priestore nad prevodovkou kabel s divnou koncovkou, nikde nepripojeny. Tak ten sluzi na odvzdusnenie cerpadla. Staci rozpojit privod benzinu nad alternatorom a na spominany kabel nad prevodovkou priviest plus od akumulatora a pockat kym nevysplechne z hadicky benzin. Ihned kabel odpojit a hadicku spojit a mozete startovat.

Koleso vydrzi aj na 3 skrutkach, len by som vtedy nerobil hrabacky a jazdu dverami napred :).
wodne bongo
Příspěvky: 5
Registrován: pát pro 10, 2010 19:56

Re: došiel benzín

Příspěvek od wodne bongo »

Ja som dal radšej prednosť len vytiahnuť hadicu otočiť klúčom "neštartovať" počkať než čerpadlo vytlačí palivo z hadice a zasa naspäť ho dať,jednoduchí postup a funguje,čo som dostal rady tak všetci vraveli do servisu!!
Aby som sa vrátil späť k tomu káblu na odvzdušenie čerpadla tak to by som asi ja nerobil lebo v mojom prípade by to bolo určiťe velké :!: "BUUUUM" a letel by som aj s daewoo,
Podla mna netreba pokúšať plusový kábel a palivo ktoré strieka z hadice ,teda iba ak to je na tej istej strane kde je prívod paliva.
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: došiel benzín

Příspěvek od ppp »

Ten kabel je daleko od benzinovej hadicky a ani keby si chcel tak ten benzin k nemu a k baterke nedostriekas :), zavadzia sanie.
Okrem toho to by si sa musel dost snazit aby si benzin zapalil iskrou z drotu. Pri takomto pokuse nebude dost benzinovych par na to aby nieco chytlo nieto este vybuchlo. Ja uz som mal alternator zasvineny benzinom X krat ale to co malo sancu chytit sa hned odparilo a vietor to odfukol a ten "naftovy" zvysok budes mat problem zapalit aj zapalkou. Netreba tak casto pozerat kobru 11 :). V skutocnosti auta tak efektne nevybuchuju.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“