Rozdelovač

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
ceysy
Příspěvky: 141
Registrován: ned kvě 27, 2007 15:47

Rozdelovač

Příspěvek od ceysy »

Cau. Ako zistim, ze ma zly rozdelovač? Alebo palec rozdelovaca? Da sa to nejak zistit?

Diky
Reklama
 

ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: Rozdelovač

Příspěvek od ppp »

Vsetko sa da, len ni evsetko je jednoduche.
Palec je na espere velmi jednoduchy, je to len pliesok v plaste. Kedze vedie az 34kV tak je schopny fungovat takmer v akomkovlek stave kym nie je prilis znecisteny (kvoli zvodom vysokeho naptia inam nez by mal viest) alebo mechanicky poskodeny, takze by nedrzal na hriadelke.
Hlava rozdelovaca je len cisto vodic a izolator, takze kym nie je prilis znecistena kvoli zvodom alebo poporaskana, takze vlhkost a spinu ma aj v prasklinach tak je schopna.
Cievka musi mat isty odpor, bohuzial netusim aky mozno je v servisnom manuali. Ak ma odpor par ohm alebo je prerusena tak je vadna.
A modul v rozdelovaci ten uz nie je taky jednoduchy, aj ked. On vlastne len zosilnuje a upravuje signal zo snimacej cievky a ten posiela do RJ pripadne pocas startu tymto signalom priamo cez rele, prepnute pocas tartu priamo RJ, v module riadi cast, ktora krmi vysokonapetovu cievku. Tolko teoria. Co je skutocne vo vnutri, ci len par tranzistorov, diod, odporov a kondenzatorov alebo je tam nejaky svab netusim. Blokova schema je jednoducha, je v servisnom manuali.
Odpovědět

Zpět na „ESPERO“