Kdo mi poradí?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Uživatelský avatar
pedro088
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 30, 2010 18:46
Bydliště: Olomouc

Kdo mi poradí?

Příspěvek od pedro088 »

Ahojte,mám takový problém.Jezdím s Nexií denně asi 80km a bez problémů,ale poslední 3dny se mi zdálo,jakoby ztrácela výkon,co jsem jezdíval normálně na 4.,vyjel jsem teď taktak na 3.,ale říkal jsem si,že to bude tím sněhem na silnici.Včera mi Nexie,zhasla,zkoušel jsem nastartovat,vždy chytla,ale po přidání plynu zhasla.Tak jsem dolil benzín,ikdyž mi kontrolka nesvítila a auto jsem nastartoval a rozjel,ale nešlo vůbec do otáček,na dálnici jsem měl co dělat abych tam vůbec dostal 5.,ale na víc než 80km/h jsem to nedostal.Po návratu domů,jsem otevřel kapotu a při přidání plynu je slyšet ze spodu auta takový jakoby rachocení plechu a od motoru vychází zvuk jako kdyby to nasávalo vzduch odněkud odkud nemá.Na volnoběh to běží normálně,kolem 800otáček,ale když se chci rozjet a mám tam rychlost,při přidání plynu se začne dusit,po vyřazení na neutrál a chvilce čekání motor opět vytočím.Svíčky jsem měl venku a jsou krásně vypálené a čisté,olej je taky v pořádku,lambdu jsem zkoušel odpojit,ale nic se nezměnilo.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od Serpico »

...jenom zkusím hádat za předpokladu čistých svíček - čerpadlo benzínu nemá potřebný tlak okolo 3 atm. a ucpaný palivový filtr

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
pedro088
Příspěvky: 8
Registrován: sob led 30, 2010 18:46
Bydliště: Olomouc

Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od pedro088 »

Palivové čerpadlo i filtr jsou cca 4měsíce nové.Dnes při krátké projížďce se mi rozsvítila kontrolka která hlásí závadu v řídící jednotce.
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od michal.sk »

skus vyblikat chybu..... pripadne pozri ci nemas rozdrapeny vyfuk alebo kat. to by sa mohol ten motor dusit. kazdy motor totiz potrebuje na vystupe protitlak aby to ficalo. aj s tym cerpadlom to moze byt (nove neznamena dobre), ale ked vravis ze to rachoti...
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: Kdo mi poradí?

Příspěvek od Duffy »

Ja tiez skusim len hadat...

Skus pozret podtlakove hadicky ci neni zalomena ,nevypadla alebo tak nieco...

A rachotenie plechu spod auta ? spojku mas okej ?
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“