zamrznuta rucna brzda

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Odpovědět
Laci
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 07, 2006 10:44
Bydliště: Spijkenisse (NL)
Kontaktovat uživatele:

zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od Laci »

ahotje,

este sa to tu nerozoberalo takze preto nova tema.

mam zamrznutu rucnu brzdu. kedze som v horach cakat na oteplenie by znamenalo cakat do aprila a to teda sa prakticky neda. ked som prichadzal prsalo a neskor snezilo. zastal som v pakovacom dome zaradil 1. a zatiahol rucnu :cry:
po dvoch tyzdnoch ze idem bo mesta, som zistil ze mam zamrznutu rucnu brzdu.

v aute rucna lahko ide dole ale citit ze lanko neuvolnuje. pohyb s autom ziadny ani cm. poklepal som disky a neskor aj bubon. ale nic. lanko stale napnute tesne pred bubnom.

mate nejaky typ sposob ako to vyriesit? zeby horuca voda? ale ta znovu zamrzne nie?

piste mi aby som sa mohol pohnut dalej. :?
laci
Matiz 1.0 SE 2003
Reklama
 

Laci
Příspěvky: 21
Registrován: čtv pro 07, 2006 10:44
Bydliště: Spijkenisse (NL)
Kontaktovat uživatele:

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od Laci »

mam auto nexia nejak sa mi nedari zmenit podpis
Matiz 1.0 SE 2003
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od Dark69 »

Rozoberalo sa to tu uz vela krat... Chcelo by to zhodit dole bubny, vsetko ocistit a rozchodit..
Hlavne lanko rucnej brzdy....
Ja to riesim tak, ze na zimu vzdy trocha povolim rucnu brzdu a cez noc ju nezatahujem, hlavne ak stojim na rovine pred blokom a uz je riadna kosa....
Raz tu niekto pisal ze problem vyriesil tak, ze nacuval smykom do obrubnika a kolesa povolili :o)
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od ppp »

S tym obrubnikom to som bol ja :). Nevieme ci primrzli pakne alebo lanko. Ak len pakne tak to treba rozchodit. Neviem si predstavit ako skladat bubny ked su primrznute. Jedine ich odmrazit. Bud prilozit aspon 1kW jednoplatnicku alebo nejakym vykonnym horakom alebo niecim inym ale musi to mat vykon, pretoze pri tejto zime a odvodu tepla z bubnov to letovackou ani zapalovacom nepovoli. Ja som najprv potiahol kolesa asi meter alebo dva a ked sa necheli povolit tak som skusil parkujuc zadkom k obrubniku nacuvat do obrubniku a povolili. Ale to som nemal na vyber, ziadnu moznost na rozmrazenie som nemal. A rozmrazovat vodou nie je dobry napad, ta voda tam potom zmrzne a bude treba este viac vody na dalsie rozmrazenie :). Inac mne rucna primrzla nezatiahnuta a to kvoli tomu, ze mi ju "sikovni" servisaci prilis utiahli.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od Dark69 »

to ppp: ved jasne ze pred zhodenim bubnov ich treba rozmrazit.... Zas az taky problem to nieje.... Stalo sa to kamaratovi ked nechal auto vonku vedla garaze.... Rano zadne brzdy zamrzli.... Auto sme smykom dostali do garaze kde bolo len o kusok teplejsie a pomocou kladiva sme bubny v pohode dostali vonku...Vybijali sme len bubon naboj ostal.... Pekne sa to da rozhybat ked sa chce.... Teraz su aj dost caste vykyvy teplot, treba pockat na spravny cas pocas dna.....
Inak ani neviem kde presne vlastne auto ma momentalne...
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Duffy
Příspěvky: 90
Registrován: sob říj 30, 2010 07:42
Bydliště: Prievidza

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od Duffy »

Teplovzdusnu pistol tam nemas ? :-) Alebo priatelka nema fen ? :-)
Veľa zdaru makači :PP: :PP:

Nexia 8V - polovica auta už vymenená :-D
Corpus2009
Příspěvky: 198
Registrován: stř lis 03, 2010 19:15

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od Corpus2009 »

Jazdím 5 rokov a este som neparkoval v takom kopci aby som musel zatahovat rucnu brzdu, vždy stačilo zaradiť rýchlosť. Takze nabudúce si rozmysli či zatiahneš alebo nie. ;)
ppp
Příspěvky: 3372
Registrován: úte dub 12, 2005 19:24
Bydliště: SC , BA

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od ppp »

Dark69 píše:to ppp: ved jasne ze pred zhodenim bubnov ich treba rozmrazit.... Zas az taky problem to nieje.... Stalo sa to kamaratovi ked nechal auto vonku vedla garaze.... Rano zadne brzdy zamrzli.... Auto sme smykom dostali do garaze kde bolo len o kusok teplejsie a pomocou kladiva sme bubny v pohode dostali vonku...Vybijali sme len bubon naboj ostal.... Pekne sa to da rozhybat ked sa chce.... Teraz su aj dost caste vykyvy teplot, treba pockat na spravny cas pocas dna.....
Inak ani neviem kde presne vlastne auto ma momentalne...
Ked uz pakne odmrazi tak uz bubny nemusi davat dolu :o)
macolaco
Příspěvky: 1
Registrován: pát lis 26, 2010 16:59
Bydliště: Levice, v zime Saas Fee

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od macolaco »

ahoj,
tak a mam to uz za sebou.

som momentalne vo svajciarskych alpach a uz knam prisly minusy a neodidu do aprila. navyse nas parkovaci dom je na vychdnej strane kopca takze ani slnko nema uz sancu oteplit vzduch.

pred rozobranim bubna (co sa mi ani nechcelo) sa mi podarilo zohnat 50m predlozovacku a teplovzdusnu pistol. ale otazka stale bola co budem musiet vlastne rozmrazit. ci bubon alebo lanko (co by bolo to horsie).
zacal som s bubnom. trvalo mi to 10min kym sa bubon rozohrial. ale lanko ani sa nepohlo.
tak hor sa postupne na lanko. najprv zo zadnej strany bubna. nepomohlo.
potom na spoj obnazeneho lanka a puzdra. po istom case sa mi podarilo potiahnut lanko trosku :) tak a uz sa mi zlepsila nalada ze nebudem musiet liezt az pod auto. :D tak este chvilka ta lanko sa povolilo. po povytiahnuti bolo vydno vodu na lanku, ktora sa pomali vyparila.

teraz je iba problem ze to lanko nevyskakuje uplne samo ale som mu musel pomoct trosku sa uplne uvolnit. zajtra idem do doliny kde su este plusove teploty hadam sa to uplne dostavy do povodneho stavu.

com mam spravit aby sa mi to lanko nezamrzalo? (samozrejme nezatahovat rucnu! ;) ) mam tam nastriekat wd40? alebo co?

velmi pekne dakujem za vase napady a podnety. pomohli ste mi.
laci
Nexia, r.1996, 243 000km
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od Dark69 »

ppp píše:
Dark69 píše:to ppp: ved jasne ze pred zhodenim bubnov ich treba rozmrazit.... Zas az taky problem to nieje.... Stalo sa to kamaratovi ked nechal auto vonku vedla garaze.... Rano zadne brzdy zamrzli.... Auto sme smykom dostali do garaze kde bolo len o kusok teplejsie a pomocou kladiva sme bubny v pohode dostali vonku...Vybijali sme len bubon naboj ostal.... Pekne sa to da rozhybat ked sa chce.... Teraz su aj dost caste vykyvy teplot, treba pockat na spravny cas pocas dna.....
Inak ani neviem kde presne vlastne auto ma momentalne...
Ked uz pakne odmrazi tak uz bubny nemusi davat dolu :o)
Mal by ich dat dole, ocistit a rozchodit poriadne, aby sa mu to nestalo znova, ze to primrzne :o) :o) ;)
Ja som to takto urobil a dodnes mam pokoj, zatahujem rucnu pretoze stojim v kopci casto..
Naposledy upravil(a) Dark69 dne sob lis 27, 2010 21:59, celkem upraveno 1 x.
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od Dark69 »

to: macolaco
Takze problem si mal v lanku ako pises... Bohuzial uz mu nedokazes nijako pomoct, ani tym WD-ckom... Je uz stare, bude mat sklon k zamrzaniu a zasekavaniu dalej, kedze si v alpach tak jedine vymena lanka ti pomoze...
Docasne mozes pouzit aj WDcko, ale nepomoze ti na dlho..
Moj nazor je, nastriekaj WD-cko a ked ti to urobi zase, tak nevahaj a vymen lanko..
Uz budes vediet co mas robit... Hoj
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od michal.sk »

no, ja to nevidim tak tragicky.... proste tam nakydaj nejaky olej alebo daku tekutu vazelinu (v spreji) ja pouzivam litiovu. (3v1 professional White lithium grease) www.wd40.co.uk


vyhoda je ze sa da aplikovat cez trubicku, zakze ju vies vstreknut aj do bowdenu, a hlavne, NEVYTECIE ako WD. no a co je mastne, neprijima vlhkost, teda ani vodu... no a ked tam nie je voda, nema co zamrznut....

nme napr piskalo spojkove lozisko. uz to vyzeralo na vymenu ale nastriekal som tam ten sajrajt. stacila len ta malinka strbina na lozisku medzi kruzkom a plastovym krytom.... a odvtedy som spravil 45000km a v poho... :lol:
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
Uživatelský avatar
michal.sk
Příspěvky: 110
Registrován: sob led 24, 2009 08:16
Bydliště: Bratislava

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od michal.sk »

k tej vazeline: http://www.wd40.co.uk/index.cfm?articleid=1932 je to ta bledomodra -i
škoda 105
š favorit 135
daewoo nexia 1,5 16V
renault espace III 2,0
lipno33
Příspěvky: 1
Registrován: ned říj 22, 2006 06:43

Re: zamrznuta rucna brzda

Příspěvek od lipno33 »

Ja parkujem celý rok na chate v kopci ( DEAWO NUBIRA) a mám tiež problem s ručnou brzdou , nieželen my v zime zamrza ručna brzda a zablokuje mi kolesa ,ale aj v lete keď prší tak my ostanu zablokovane kolesa ,ktore tak po 20m metroch jazdy rozhýbem. Preto som ju prestal používať a auto vždy podložím klinom.Naposledy mi povlila ručna brzda a teraz my ručna brzda zabera asi na na 5-6- stupni. asi niečo povolilo.V zime som brzdy zohrieval el. ohrievačom s ventilatorom ktorý som nasmeroval na koleso. STK som robil 30.10. 2012. a brzdy boli OK.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“