Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

ferino28
Příspěvky: 811
Registrován: čtv čer 21, 2007 22:23
Bydliště: Cadca

Příspěvek od ferino28 »

Hmm. Prepaleny piest. To som videl, ale u diesla ked bol vadny vstrikovac. Nedochadzalo k dokonalemu rozpraseniu nafty a teda to striekalo na piest, ktory sa casom prepalil. Ale u benzinoveho motora este nie (teda u klasickej striekacky, bez upravy). A keby boli aj kruzka v pr.eli, tak by som to videl skor na vysoku spotrebu oleja. Napr. Alfa ma motory, ktore maju uz z vyroby velke vole na kruzkach aby boli lahkobezne, ale u nich nedochadza k tomu, ze by isiel olej do oleja, ale k jeho velkej spotrebe (teda spotrebe oleja). Ale moze sa stat, no to by musel by byt extrem a nie len tak bez nejakeho upozornenia.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od Serpico »

...to JRD McLaren vstřiky nemohou odejít? je tam tlak a pokud nezavírá - nedovírá - ale zase by to nejelo, no ber mě v tomto případě jako teoretika. To prasklý píst jsem měl na Volze 24 - vyměnil jsem tenkrát dva písty i s ojnicemi ( jeden píst byl prasklý a druhý načatý a jedna ojnice vyhnutá )...a zlatá volha dojela v měsíci v tomto stavu neuvěřitelných 400km, chyběly mi dva dny...to je z říše snů...a oprava 5,5o.... no to už přeháním a vzpomínám za dva písty jsem dal v trojický 50 Kč a těsnění pod hlavu asi 200 Kč a pod vanu asi 30 Kč a práce no půl dne...

A tak se mějte fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Ciapatek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 14, 2009 13:36

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od Ciapatek »

Ahojte. Známy mi to v pond. pozeral a: Káble ku sviečkam prerážajú, len jedna tryska ako tak benzín rozprašuje, ostatné tri tryskajú rovný prúd benzínu, ako keď strelíš. Lambda je tiež v pr.... aj keď bola nová (7mes.). Keď sa toto odstráni, môžu sa zisťovať ďalšie závady. -P No uvidíme. Majte sa.
Ciapatek
Příspěvky: 3
Registrován: stř led 14, 2009 13:36

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od Ciapatek »

nedokazem predstavit ako by sa ten benzin dostal do toho oleja,


Ak to teda nie je benzín, tak čo potom? Keď je olej studený, nemôže predsa tiecť ako voda. Známy, čo mi to pozeral tiež vraví že benzín nie. Ale prečo tá "riedkosť" a pach benz.? Zaujímavé, keď sme olej (po pár dňoch) pozreli, znovu bol pod max. Teraz asi vyzerám ako trdlo, no keď som "olej" meral prvý krát a bol nad maximom, bol predsa studený, auto stálo na rovine, ja som bol TRIEZVY a ak teda nemám niečo s nosom, tak páchol benzínom. :( Akty X? Majte sa.
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od Dark69 »

Ciapatek píše:nedokazem predstavit ako by sa ten benzin dostal do toho oleja,


Ak to teda nie je benzín, tak čo potom? Keď je olej studený, nemôže predsa tiecť ako voda. Známy, čo mi to pozeral tiež vraví že benzín nie. Ale prečo tá "riedkosť" a pach benz.? Zaujímavé, keď sme olej (po pár dňoch) pozreli, znovu bol pod max. Teraz asi vyzerám ako trdlo, no keď som "olej" meral prvý krát a bol nad maximom, bol predsa studený, auto stálo na rovine, ja som bol TRIEZVY a ak teda nemám niečo s nosom, tak páchol benzínom. :( Akty X? Majte sa.
Mne olej tiez riadne zapacha za benzinom, to je si myslim normalne....a ta riedkost?ja ked som mal riedky strasne olej este v inom aute tak bolo v oleji kusok vody...a ziadna pena sa nevytvarala a ani v nadobke mi voda nechybala..zistil som to az pri vymene oleja...bolo prdnute tesnenie pod hlavou kusocek a tam to pretieklo...zalezi aj aky riedky olej pouzivas....
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
daredriver
Příspěvky: 84
Registrován: ned led 18, 2009 11:33
Bydliště: Rovensko pod Troskami

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od daredriver »

Děda měl v 120 motor a tomu se dostaval benzín do oleje nikdo to neuměl vyvětlit, jen vím že jeho styl jízdy 40 km/h na 4 kv. asi nebyl nejvhodnější. Nicméně hodně stěstí při řešení.
DAEWOO TICO
DAEWOO NEXIA 1,5 16V
ŠKODA 120
https://www.chevroletclub.cz/viewtopic.php?f=57&t=13482 nahradní díly na Nexii
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od stulpa »

Jak se dostva benzin do oleje netusim a tak predem se omlouvam ze to pisu sem,ale portebuju se zeptat: je mozny aby se stal obraceny pripad a dostaval se olej do benzinu a dochazelo tak ke spalovani oleje soucasne s benzinem? Pokud ano,nevite nekdo co je tomu pricinou?
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od Serpico »

...to stulpa netěsní o kroužky gufer dříků ventilů ( u 120 to netěsnilo normálně, nebyly tam ) a pak záleží na stavu pístu, válce ( vložky ) s dráhami vydřené, kroužků ...no to je o kompresi a tu lze změřit

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od stulpa »

Takze pokud to chapu,nechat nekde nejak zmerit kompresi-pokud bude spatna je to ve valcich a pistnich krouzkach :( ,kdyz bude v poradku je to gufero ventilu :? ? Daji se ty gufera ventilu vymenit bez demontaze hlavy? Nebo musi hlava dolu? :?:
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od Serpico »

...výměna gufer - většinou hlava dolů může se ale najít " kouzelník ", který si podrží ventil " fundamentem " aby mu nepropadl, jenom připomenu názor našeho palikxe než se budu hrabat se 16 ventily, to mám hlavu dole, vyber si

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Uživatelský avatar
stulpa
Příspěvky: 68
Registrován: pát led 26, 2007 20:34
Bydliště: Litvínov

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od stulpa »

AAAAACH jo :? Toho sem se bal. Diky.
Daewoo Nexia 1.5, 16V, 66 kW, 5dveří HB, GTX--- R.I.P.
Daewoo Nubira 1.6 16V (A16DMS) sedan + LPG AGC 01.05-67R-01 Rv: 2001
Uživatelský avatar
Serpico
Příspěvky: 4768
Registrován: sob pro 31, 2005 19:25
Bydliště: Praha 4

Re: Benzín v mot. oleji. Nexia r.v.96 1,5 8V HB

Příspěvek od Serpico »

...to stulpa opravdu není zač

Mějte se fajn
97 nexia 1,5 8V GL 3D - servo, airbag, stavitelný volant, DO - alarm, radio CD sencor - bluthoth
nessii servizuji s palikxem v Mellicaro - servizione...

serpico
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“