Aveo a spotřeba

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
Uživatelský avatar
JPS
Příspěvky: 182
Registrován: úte lis 24, 2009 12:20
Bydliště: Tisinec okr.Stropkov

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od JPS »

ja tak isto meriam spotrebu že natankujem do plna cvakne pištol a zaokruhlim to na celé litre najazdím zhruba 400-500 km,znova dotankujem do plna a prepočítam.Mám najazdených 15000 a teraz mi vyšla spotreba 6l.Noha je dá sa povedať mierna,ale keď treba tak to do neho utnem poriadne aby som vyhnal pavúkov z komína.Obec na 3ke 50-60 mimo 5ka 90-100 a niekde viac.
Chevrolet aveo 1.2 53kw 8ven.r.v 2008 bordo.metalíza
Reklama
 

Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

Nejaktuálnější spotřeba 6,32 l/ 100 km v kombinovaném režimu.
A to auto vůbec nešetřím.
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

jari píše:Nejaktuálnější spotřeba 6,32 l/ 100 km v kombinovaném režimu.
A to auto vůbec nešetřím.
vcera som zmeral spotrebu vylucne v mestskej premavke - vyslo mi 10,3 l / 100 km !!!!
samozrejme, vacsinu som jazdil na studeny motor, ale aj tak je to alarmujuce cislo.
dnes som spravil trasu ZV-SC-ZV prakticky po dialniciach a poloprazdnych dvojprudovkach v otackach 2500-3000 (100-110 km/h), zajtra idem tankovat, ale mam 355 km a rucicku nadrze tesne pod stredom, takze ratam, ze som minul cca 25 litrov, co mi vychadza na cca 7 litrov, co bude tiez dost, kazdpadne, idem s tym do servisu, je to aj tak velmi vela...
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

hemendex píše:
jari píše:Nejaktuálnější spotřeba 6,32 l/ 100 km v kombinovaném režimu.
A to auto vůbec nešetřím.
vcera som zmeral spotrebu vylucne v mestskej premavke - vyslo mi 10,3 l / 100 km !!!!
samozrejme, vacsinu som jazdil na studeny motor, ale aj tak je to alarmujuce cislo.
dnes som spravil trasu ZV-SC-ZV prakticky po dialniciach a poloprazdnych dvojprudovkach v otackach 2500-3000 (100-110 km/h), zajtra idem tankovat, ale mam 355 km a rucicku nadrze tesne pod stredom, takze ratam, ze som minul cca 25 litrov, co mi vychadza na cca 7 litrov, co bude tiez dost, kazdpadne, idem s tym do servisu, je to aj tak velmi vela...
To je opravdu hodně, to jed do servisu a dožaduj se kontroly.
A co motor, jak se ti ohřívá, narážím na termostat, aby motor nebyl podchlazený, a je ještě mžnost nějaké teplotní čidlo, nebo přívěra nasávaného vzduchu. Každopádně možností je mnoho, a určitě trvej na přezkoušení.
Uživatelský avatar
ladinek
Příspěvky: 6582
Registrován: úte srp 04, 2009 19:49
Bydliště: Brno

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od ladinek »

jj možností je dost i jiný auto :lol: mám za to že felda 1,6 nebaštila tolik co aveo 1,4 soudím podle tras co jezdím pořád a vím za kolik jsem to jel ve feldě a teď -P papinká dost :o) a přitom výkon na nule :evil:
Aby zlo zvítězilo, stačí, když slušní lidé nedělají nic.
Edmund Burke

[color=#FF0000]Chevrolet Aveo 1,4, 101hp, 74 kw [/color]
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

ladinek píše:jj možností je dost i jiný auto :lol: mám za to že felda 1,6 nebaštila tolik co aveo 1,4 soudím podle tras co jezdím pořád a vím za kolik jsem to jel ve feldě a teď -P papinká dost :o) a přitom výkon na nule :evil:
Tak to já jsem se spotřebou velmi spokojen.
Na to že jezdím se studeným motorem půl město. půl okrsky, a motor prakticky nový v záběhu 7800 km, takže spokojenost.
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

jari píše:
ladinek píše:jj možností je dost i jiný auto :lol: mám za to že felda 1,6 nebaštila tolik co aveo 1,4 soudím podle tras co jezdím pořád a vím za kolik jsem to jel ve feldě a teď -P papinká dost :o) a přitom výkon na nule :evil:
Tak to já jsem se spotřebou velmi spokojen.
Na to že jezdím se studeným motorem půl město. půl okrsky, a motor prakticky nový v záběhu 7800 km, takže spokojenost.
Neuviedol si aku mas kubaturu.
Chlapi, ak sa bavime o spotrebach, uvadzajte ci mate 1.4 alebo 1.2, ci 8 ventilov alebo 16 ventilov.
Potom sa to bude dat lepsie porovnavat, alebo si daj dole do podpisu typ auta ako mam napr. Ja ;)
:PP:
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

xwing píše:
jari píše:
ladinek píše:jj možností je dost i jiný auto :lol: mám za to že felda 1,6 nebaštila tolik co aveo 1,4 soudím podle tras co jezdím pořád a vím za kolik jsem to jel ve feldě a teď -P papinká dost :o) a přitom výkon na nule :evil:
Tak to já jsem se spotřebou velmi spokojen.
Na to že jezdím se studeným motorem půl město. půl okrsky, a motor prakticky nový v záběhu 7800 km, takže spokojenost.
Neuviedol si aku mas kubaturu.
Chlapi, ak sa bavime o spotrebach, uvadzajte ci mate 1.4 alebo 1.2, ci 8 ventilov alebo 16 ventilov.
Potom sa to bude dat lepsie porovnavat, alebo si daj dole do podpisu typ auta ako mam napr. Ja ;)
:PP:
1,2 16V
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

No, tak som teda zmeral spotrebu na trase Zvolen - Senec - Zvolen (363 km, z toho asi 10 km v meste, ostatne vacsinou dialnica na 3.000 ot. - 110 km/h), pridaval som jemne, kopce schadzal na patke, v mestach "dobrzdoval" krizovatky volnobehom a snazila sa cely cas drzat medzi 2500-3000 ot.
Takze dnes som dotankoval 23,49 litra, z coho mi vychadza presna spotreba 6,47 litra. Tak neviem, je to vela ci malo na 1.4-ku?
Opakujem - v meste jazdim 10 km denne (z toho cca 8 km na studeny motor) a mam priemer 10,3 - co je hroza :(
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

hemendex píše:No, tak som teda zmeral spotrebu na trase Zvolen - Senec - Zvolen (363 km, z toho asi 10 km v meste, ostatne vacsinou dialnica na 3.000 ot. - 110 km/h), pridaval som jemne, kopce schadzal na patke, v mestach "dobrzdoval" krizovatky volnobehom a snazila sa cely cas drzat medzi 2500-3000 ot.
Takze dnes som dotankoval 23,49 litra, z coho mi vychadza presna spotreba 6,47 litra. Tak neviem, je to vela ci malo na 1.4-ku?
Opakujem - v meste jazdim 10 km denne (z toho cca 8 km na studeny motor) a mam priemer 10,3 - co je hroza :(
No, víš thalia, když se ještě vyráběla 1,4 16V, měla provoz ve městě uvedený také něco kolem 9-10 l/100.
Nevím už kolik to bylo, ale můžu se Ti podívat.
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od lomngi »

Tak 6,4spotreba na 1,4obsach je supe ja by som povedal.
ja mám 1,2 a priemerne sa pohibijem oklol 6l-6,5l na 100km ale tojazdím často dialnica 140km/h asi40percent.ináč to čo píšem je konbinovaná prevádzka
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

lomngi píše:Tak 6,4spotreba na 1,4obsach je supe ja by som povedal.
ja mám 1,2 a priemerne sa pohibijem oklol 6l-6,5l na 100km ale tojazdím často dialnica 140km/h asi40percent.ináč to čo píšem je konbinovaná prevádzka
Super spotreba by to bola, keby bola kombinovana, ale to je vylucne mimomestska a sakra som si daval pozor na rychlost - v technickom preukaze mam 5,2 a kombinovana 5,9, moj rekord je 6,1 a to som siel skutocne len prazdnou dialnicou.
Len jedinu vec nechapem - rozumiem tomu, ze studeny motor si vypyta viac, ale mam kolegu, ktory jazdi tu istu trasu, ma Fiat s rovnakou kubaturou a zere mu to v meste 6,5. Mne 10,3.
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Rastos »

A mas 8v alebo 16v? Lebo najma tie 1.4 8v boli zname tym, ze v meste zrali neskutocne vela - mimo mesta OK.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

Rastos píše:A mas 8v alebo 16v? Lebo najma tie 1.4 8v boli zname tym, ze v meste zrali neskutocne vela - mimo mesta OK.
no podla technicaku mam 74 kW, ale o ventiloch tam nie je ani zmienka... ale myslim, ze by to malo byt 16, lebo urcite som kupoval verziu Komfort, kde bolo uvedenych 16v.
alebo zeby som sa pozriel fyzicky kolko ich tam mam?
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Rastos
Příspěvky: 449
Registrován: pát dub 07, 2006 15:27
Bydliště: Sk

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Rastos »

Tak to je 16v motor.
Skus mozno tu spotrebu v meste premerat este raz. I ked extremne si viem predstavit, ze taka moze v meste vyjst.
ex: Matiz, Kalos, Lacetti
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“