Nováček s Nexií prosí o rady - Spotřeba, teplota motoru ...

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
bradkaj
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 27, 2005 11:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Nováček s Nexií prosí o rady - Spotřeba, teplota motoru ...

Příspěvek od bradkaj »

Ahoj Všichni,

Jsem nový majitel Nexia 1.5 DOHC 16V.
Stav super a jízda taky, ale...

Prosím, jaká je asi průměrná spotřeba?
V této zimě jezdím po Praze na krátké vzdálenosti (do 20km) a spotřeba je tak 11 - 12 litrů (peklo) - JE TO NORMÁLNÍ?

A jaká je velikost palivové nádrže?
Vzal jsem za 500Kč - asi 21 litrů a ručička my povylezla do čtvrtky - ukazuje blbě nebo to má tak velkou nádrž?

A ještě jedna věc.
Ukazatel teploty motoru - po nastartovani a chvilce jizdy to vyleze tak do čtvrtky a pak padne teplota na "nulu". Ale topí to rychle a super!!!.
Může to být čidlo teploty motoru? A nemá to vliv na tu spotřebu?


Poslední žádost - kam to můžu dát v Praze do servisu? Kde už Nexii znaj a maj s ní zkušenosti?

Mockrát Vám všem děkuju za odpovědi a trpěliost se mnou!
DÍÍÍK.

Nexii zdar.

Jirka
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Re: Nováček s Nexií prosí o rady - Spotřeba, teplota motoru

Příspěvek od milosh »

bradkaj píše: Prosím, jaká je asi průměrná spotřeba?
A jaká je velikost palivové nádrže?
Ja mam 8V a zere mi to ted v zime +- 8-9L ve meste. Na nadrz ujedu v zime tak 450-500km a v lete tech 550-600. Jezdim hlavne ve meste.

Velikost nadrze je 48L
bradkaj píše: A ještě jedna věc.
Ukazatel teploty motoru - po nastartovani a chvilce jizdy to vyleze tak do čtvrtky a pak padne teplota na "nulu". Ale topí to rychle a super!!!.
Může to být čidlo teploty motoru? A nemá to vliv na tu spotřebu?
To ti neporadim :lol: Bud rad ze to topi, ale stejne bych se pro jistotu podival na vsechny kapaliny 8)
bradkaj píše: Poslední žádost - kam to můžu dát v Praze do servisu? Kde už Nexii znaj a maj s ní zkušenosti?
Tady na foru je par lidi z Prahy a hlavne Petrm taky dela v jednom servisu, tak se s nim zkus domluvit. Jinak na nexiaclubu je hodnoceni autoservisu, tak se na to mrkni :)

https://www.nexiaclub.com/autoservisy-recenze/
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Habron
Příspěvky: 1498
Registrován: stř srp 11, 2004 18:16

Příspěvek od Habron »

Tak já narozdíl od miloshe v zimě jezdím na krátké vzdálenosti kolem 10 - 11 litrů. Možná je to tím, že ráno, než vyjedu, tak nastartuju auto, aby se prohřálo, jdu vyvenčit psa a pak si sedám do teploučka :-).
petrm dělá tuším v Libni, a podle jeho slov je to ten nej nej servis na nexie v Praze, ale to ať posoudí Pražáci.
Mě taky ukazuje ručička stavu paliva blbě, ale opačně. Naberu plnou, jedu, jedu, jedu, 300 kilometrů a palivoměr ještě nad půlkou a pak je poznat skoro každej kilometr. Do nádrže jsem jednou nacpal 49 litrů, takže bych tam neměl předtím mít skoro nic (Agip, Brno - Černovice).
V každém případě bych kromě náplní nechal zkontrolovat i čidlo teploty motoru. Podle teploty motoru operuje řídicí jednotka, takže na spotřebu by to mít vliv mohlo, ale tady by poradili asi jiní.
Uživatelský avatar
Hans
Příspěvky: 44
Registrován: sob říj 23, 2004 21:35
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Hans »

Nessi mám od září, ze začátku jezdila asi kolem 6,5l. Ale to jsem jezdil pomaleji. Teď v zimě si dá 7,3l. Ber to ale, že jezdím dálky. Přes město si dá kolem 9l. Pokud jedím těch 130 a vejš, tak jdu nad 10l. Každopádně v zimě si každý auto bere víc.
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ivan »

A) s mýma úpravama (sání, výfuk) mi to po Brně bere teďka kolem 12 litrů. A jestliže Ty tam žádné úpravy nemáš, tak by měla být spotřeba nižší, ale zase nevím, jak jezdíš....

B) Ukazuje Ti to blbě...

C) Čidlo teploty motoru to klidně být může. Dělat by to ale nemělo...

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
petrm
Příspěvky: 2945
Registrován: ned zář 28, 2003 19:28
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od petrm »

Ale notak pánové tohle sem nikdy neřekl
petrm dělá tuším v Libni, a podle jeho slov je to ten nej nej servis na nexie v Praze, ale to ať posoudí Pražáci
ale já si myslím že je to termostatem :o
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

petrm píše:Ale notak pánové tohle sem nikdy neřekl
petrm dělá tuším v Libni, a podle jeho slov je to ten nej nej servis na nexie v Praze, ale to ať posoudí Pražáci
ale já si myslím že je to termostatem :o
Ale psal jsi, že vy spravíte i to, co jinde ne nebo to, co jinde sprasí, tak vy dáte dohromady :-)
Vít, Jiří
Příspěvky: 756
Registrován: ned bře 21, 2004 08:32
Bydliště: Roždalovice 380

Re: Nováček s Nexií prosí o rady - Spotřeba, teplota motoru

Příspěvek od Vít, Jiří »

Prosím, jaká je asi průměrná spotřeba?
V této zimě jezdím po Praze na krátké vzdálenosti (do 20km) a spotřeba je tak 11 - 12 litrů (peklo) - JE TO NORMÁLNÍ?
To vypadá jako kdyby si ji koupil od IVANA :lol: :D :D
A jaká je velikost palivové nádrže?
Vzal jsem za 500Kč - asi 21 litrů a ručička my povylezla do čtvrtky - ukazuje blbě nebo to má tak velkou nádrž?
Zkus mu ji prodat.IVAN by někdy potřeboval 2 :lol: :lol:
ŘEZNÍK
Damek
Příspěvky: 876
Registrován: pát srp 06, 2004 15:31

Příspěvek od Damek »

O spotrebách tu boli už, čo si pamatám dlhé debaty. Pokiaľ nejazdíš jak blazon alebo Ivan / tým ich nedávam do rovnakej pozície/ tak by si nad 10 nemal vyliesť. Ja som si teraz v zimnom období spotrebu ešte neprerátaval,ale do 8 to bude istotne, o tom niet pochýb. :)
Bady
Příspěvky: 159
Registrován: úte úno 03, 2004 23:13

Příspěvek od Bady »

Mne rucicka palivomera ukazuje podobne, tiez som nad tym spekuloval preco je to tak.. Viem, ze ak tam mam za takych 250Sk, co je asi 7,5 litra, rucicka sa akoby dotykala uz toho cerveneho pola na palivomeri, a vtedy zacne svietit kontrolka.. A myslim, ze to tak ma ukazovat, kedze podla navodu zacne svietit, ked tam je 7l. Ale ak tam dam 20 litrov, ukaze mi to asi stvrtinu, mozno trosicku viac... Asi plati, ze cim viac paliva, tym presnejsie ukazuje...
Petr
Příspěvky: 16
Registrován: stř říj 13, 2004 20:13
Bydliště: Karviná

Příspěvek od Petr »

Mě si to ted v zimě veme po městě 10-13 l,jinak se mi podařilo mimo město i na 5,5l ale ne v zimě.Jinak podle návodu má nádrž paliva 50l.
Marek
Příspěvky: 132
Registrován: čtv srp 21, 2003 21:02

Příspěvek od Marek »

K tomu palivoměru asi tolik. Nejvíc vždy najedu na poslední čtvrtku a když natankuju doplna tak na tu první čtvrtku nádrže. Klidně i přes 200km zatímco na oba prostřední dílky najedu asi 200km a ručička skoro klesá před očima :? Toť moje poznatky. Doufám, že to aspoň někdo pochopí :lol: :D
Uživatelský avatar
Krtek
Příspěvky: 3382
Registrován: sob zář 18, 2004 13:12
Bydliště: Příbram / skoro Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Krtek »

Marek: chápem. To dělaj snad všechny auta. Kolikrát jsem jel hafo moc km s plnou nádrží a pak najednou během 2-300km nadrž v tahu. Lhostejno, jaký to bylo auto. Zezačáku taky máš něco v hrdle a nad plovákem proto to vypadá, že benzín neubejvá
Jezdim:
Modrá Suzuki Vitara 2017 alias Vitoušek alias Mastodontek
ex
Zelenej Soptík - Daewoo Nubira 3 alias Lacetti sedan LPG

Manželky:
Modrej Žužlík - Chevrolet Matiz alias Spark 1.0 SE Elite.
http://www.krtkovo.estranky.cz
Bydlim - skoro Píbram
Uživatelský avatar
bradkaj
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 27, 2005 11:47
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bradkaj »

Všem mockrát děkuju!!!

Snad se to nějak vyřeší!!!

Ještě ke stylu jízdy - dřív jsem měl Š120, r.v. 78.
Takže když teď mám 16V, 65kw, tak si to trochu užívám....
... no nic, začnu jezdit pomalu. ACH JO!

Všem DÍK a AHOJ.

Jirka
Uživatelský avatar
milosh
Příspěvky: 6634
Registrován: stř črc 02, 2003 10:27
Bydliště: Ústecko

Příspěvek od milosh »

Jirko, pokud nebudes tocit do 7000 jako Ivan, bude ti benal na par set kilaku stacit ;)

Ja mel pred nexii taky skodarnu, to je sok, co? Motor neslysis, zrychleni to ma, ale kdyz se pak projedes necm lepsim, to je pak taky sok.

Ale co to kecam, nic neni lepsi nez nexia, mozna novy Lacetti HB :lol:
SLEDUJ MŮJ CHEVROLET-OPEL YOUTUBE KANÁL ať ti neutečou nová videa, která budou letos pravidelně vycházet
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“