Problém - nejde zaradit spiatočka

Diskusní forum Daewoo Lanos Clubu.

Moderátor: Blue Lanos

Odpovědět
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Problém - nejde zaradit spiatočka

Příspěvek od Igi »

Caute,

mám taký podivný (aspon pre mna) problém so spiatockou. Ked je auto studené, tak vsetky rýchlosti vrátane spiatocky idú pekne zaradit. Ako sa zacne motor, resp. prevodovka zahrievat, tak pri zaradení spiatocky cítit, ze to trochu skrkne o zuby. Ked je prevodovka zohriata, tak pri radení spiatocky to pekne pocíta zuby. Jediná moznost ako zaradit spiatocku je bud vypnút motor a so zaradenou spiatockou nastartovat, alebo ju tam narvat rýchlo a tvrdo, s veeeelmi nepríjemným zvukovým doprovodom a celé auto pekne hrkne :(
Spiatocka mi vzdy isla tak problémovo, ale co som tu cítal, tak spiatocka nieje synchronizovaná a treba pred zaradením trosku pockat. Inak by som si myslel, ze odislo synchro, ale ked tam nie je tak neviem..
Zacalo to robit z nicoho nic.
Ostatné rýchlosti pri teplej prevodovke kladú trochu vacsí odpor pri radení, ale rozhodne to nejde "cez zuby". Auto má nabehané 145 t.km a zatial povodnú spojku.
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
palikx
Příspěvky: 6250
Registrován: ned úno 20, 2005 13:56
Bydliště: Praha 4
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém - nejde zaradit spiatočka

Příspěvek od palikx »

doporucuju vymezit vule na spojkovem pedalu.melo by se to zlepsit.
Skoda Octavia combi 1,9tdi upravena na 81KW
Skoda Fabia 1,9tdi-pd 74kw
Simson s 51
SKODA GARDE pro radost(zatim jen starost-shanim marne dily)
SKODA 105 S abych se nenudil
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: Problém - nejde zaradit spiatočka

Příspěvek od Igi »

Palix mozes poradit nejaký návod? Pozeral som, že od pedálu ide nejaká oska a na nej je závit, nastavuje sa to tam?

Dík.


Igor
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: Problém - nejde zaradit spiatočka

Příspěvek od Igi »

Caute,
yacal som to viac sledovat a mylsím, ze to bude najaký problém so spojkou. Skúsil som sa tým trochu pohrat ako radil Palikx - osku ktorá ide z pedálu som vytocil cca 0,5cm, ale moc to nepomohlo, ak vobec.
Ked zaradím spiatocku pri vypnutom motore, ale zohriatej prevodovke, odbrzdím a startujem, tak auto sebou trhne a trochu zacúva (na rovine), detto aj ked tam mám 1-ku. Cize myslím, ze to bude spojkou. Ibaze preco iba pri zohriatej prevodovke :? A navyse obcas tam ide spiatocka bez problémov aj po 50km jazde. Celkovo mám pocit, ze pri zohriatej prevodovke tam idú zle aj rýchlosti 1, 2 a 3.

Podla knihy by mala spojka zacat zaberat cca 30-35mm od maximálne vytlaceného pedálu. Podla mojho odhadu zaberá uz po 20mm. Písu, ze v takom prípade to treba odvzdusnit. Mohla by sa spojka zavzdusnovat po zohriatí?
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Igi
Příspěvky: 234
Registrován: úte čer 14, 2005 01:03
Bydliště: PK (SR)

Re: Problém - nejde zaradit spiatočka

Příspěvek od Igi »

Len pre informáciu - ten problém bol samozrejme v pretocenej páke, cez ktorú sa vytláca spojka. Jazdil som s tým dalej, ale za posledné 2 dni sa to rapídne zhorsilo, tak som to supol do serviu /Carex/. Komplet práca + materiál 250Eur a to tam este robili nejaké iné drobnosti. Teraz ide spojka neskutocne lahko, tak dúfam, ze to nieco vydrzí -i
Lanos 1,5l, 5dv., BRC-LPG
Odpovědět

Zpět na „LANOS“