Aveo a spotřeba

Moderátoři: Blue Lanos, Scorpion.11, lomngi

Odpovědět
saamm
Příspěvky: 818
Registrován: úte led 13, 2009 19:21
Bydliště: Kraj - Zlín

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od saamm »

hemendex píše:Pani, pardon, ze nedadviazem na nastolenu temu, ale uz som vazne zufaly z mojej spotreby, ktora je... no neskutocna.
Mam Aveo 1,4 a v meste sa pohybujem medzi 9,5-10 litra / 100 km !!!!
Nabehal som uz cca 15.000 km, takze o zabehovej spotrebe sa uz davno hovorit neda.
Auto nevytacam, jazdim normalne, akurat, ze teda len 10 km denne (v beznych mestskych podmienkach), z coho je asi polovica na studeny motor - asi to je problem.
Tak uz neviem, existuje nejaky skutocne overeny sposob ako zistit, ci mam vyrobnu chybu v motore alebo je toto normalne?
Skus změnit styl jízdy. Vytáčj motor přes 4000, 5 stupeń nepoužívej nebo max na dálnici. Nebo zapečeš ventily. Jaký benzin do toho leješ? V prní řadě si nechej vyměnit svíčky. Mám 30 000 a na štrece nad 30 km se dostanu na 5,8 l. Od auta čekám to na co je. Podobnou spotřebu jsem mněl když jsem mněl staré svíčky a jeden válec občas vynechal 24měsíců je na ně moc.

člen AVEO Fanclubu č.4

Od 27.5. 2014 již jenom člen.
Reklama
 

Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

V meste mam aj Ja okolo 9L, a mimo tak 7L.
Inac ked spominas svicky, to neni zly napad.
Mate niekto nejake doporucenie aku znacku sviecok ?
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
jamal89
Příspěvky: 2065
Registrován: stř srp 05, 2009 21:40
Bydliště: Vinodol okr.Nitra

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jamal89 »

no mne tam dali NGK ale pomyslam nad DENSO svieckami
ex 1x lada 2105 1,3...teraz 1,2 72k silver, komfort,
SS ,MOMO Corse,continental,WM sport,Sony,Sal,Hertz,
cutsprings
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od PeterF »

Ahojte DENSO je s NGK na rovnakej urovni tam by som bral co je lacnejsie pokial teda nejdete riesit iridiove tie by som bral DENSO aj ked su drahsie. :PP:
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
PeterF
Příspěvky: 277
Registrován: úte bře 16, 2010 07:59

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od PeterF »

Ak budete chciet napiste motor a zistim cenu aj NGK aj DENSO
CHEVY SPARK 1,2LT biely
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

saamm píše:
hemendex píše:Pani, pardon, ze nedadviazem na nastolenu temu, ale uz som vazne zufaly z mojej spotreby, ktora je... no neskutocna.
Mam Aveo 1,4 a v meste sa pohybujem medzi 9,5-10 litra / 100 km !!!!
Nabehal som uz cca 15.000 km, takze o zabehovej spotrebe sa uz davno hovorit neda.
Auto nevytacam, jazdim normalne, akurat, ze teda len 10 km denne (v beznych mestskych podmienkach), z coho je asi polovica na studeny motor - asi to je problem.
Tak uz neviem, existuje nejaky skutocne overeny sposob ako zistit, ci mam vyrobnu chybu v motore alebo je toto normalne?
Skus změnit styl jízdy. Vytáčj motor přes 4000, 5 stupeń nepoužívej nebo max na dálnici. Nebo zapečeš ventily. Jaký benzin do toho leješ? V prní řadě si nechej vyměnit svíčky. Mám 30 000 a na štrece nad 30 km se dostanu na 5,8 l. Od auta čekám to na co je. Podobnou spotřebu jsem mněl když jsem mněl staré svíčky a jeden válec občas vynechal 24měsíců je na ně moc.
Sranda, ze kazdy mi radi inak, nedavno mi zase odporucali po meste jazdit na stvorke a to teda pri 50 km/h. Obcas ale vypeciem motoru a idem aj po dialnici na stvorke, hoci teda dlhsie som to neurobil. Beriem spravidla Shell (Zvolen-Straze) ale skusil som aj Slovnaft, aj OMV, vysledok rovnaky. Takze dalsie tankovanie idem jazdit na 3000-4000 otacok a uvidime :)
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

Na stvorke 50kou ? :shock:
To je trapenie motoru, ved na trojke ked ides 50kou su otacky ledva 2500 :)
Mimochodom, skus zmenit servis, a uvidis co ti povedia v inom ;)
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
lomngi
Příspěvky: 4540
Registrován: čtv bře 19, 2009 09:19
Bydliště: okr.Galanta . Slovensko

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od lomngi »

presne tak.. jazdi a hlavne nepridávaj prudko a nerob prudké brzdenie.. plinule brzdi s motorom a neboj sa ho vytáčať. ja ked idem predbiehat a mám zaradenú5-ku pri90ke tak kludne ho podradim na štvorku alebo aj na trojku podla toho ako rýchlo potrebujem predbehnúť. po tom otáčky sa pohybujú okolo 5,300ot/min
Aveo sedan 1.2 16 V
2DIN rádio -7" obrazovka, , cúvacia kamera,
handsfree, cúvacie senzory,
GPS, tmavé fólie, interier - Red and Black.
exterier podsvietený

Aveaci pridajte sa a rozšírte aveofanclubb


Kód: Vybrat vše

http://aveofanclub-sk.webnode.sk/o-nas
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

hemendex píše:Pani, pardon, ze nedadviazem na nastolenu temu, ale uz som vazne zufaly z mojej spotreby, ktora je... no neskutocna.
Mam Aveo 1,4 a v meste sa pohybujem medzi 9,5-10 litra / 100 km !!!!
Nabehal som uz cca 15.000 km, takze o zabehovej spotrebe sa uz davno hovorit neda.
Auto nevytacam, jazdim normalne, akurat, ze teda len 10 km denne (v beznych mestskych podmienkach), z coho je asi polovica na studeny motor - asi to je problem.
V servise mi povedali, ze motor je v poriadku (KOVA BB) a ze tieto auta maju vyssiu spotrebu, len ked vidim, ze vy mate na tom istom aute ovela nizsiu, pride mi to divne.

Minuly tyzden som urobil trasu Zvolen - Tvrdosin a spat (cez Donovaly), priemernu spotrebu som mal 8 litrov !!!! (traja ludia v aute) a na Donovaly som musel ist na "trojke", pricom na felicii s rovnakou motorizaciou som toto riesil veselo na "stvorke".

Ak poznate to dlhsie stupanie za Hronskym Benadikom smerom na Nitru (kde konci dialnica) - tam tiez musim podradovat do stvorky, na inom aute to prebrusim na patke. Je mi to divne, pretoze mam "najsilnejsiu" 1,4 motorizaciu, nedokazem si predstavit, co by mi robila 1,2-ka.

Tak uz neviem, existuje nejaky skutocne overeny sposob ako zistit, ci mam vyrobnu chybu v motore alebo je toto normalne?
Já mám 1,2 16V a lítá jako čert. Spotřeba kolem 6,5 l/100 km, kombinovaný provoz.
Uživatelský avatar
jari
Příspěvky: 434
Registrován: ned bře 14, 2010 11:10
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od jari »

ladinek píše:já jezdím taky tak ,ráno 10km a odpoledne 10km když to vypínám je akorát zahřátý.Mám spotřebu tak 7l až 8l bych tipnul u studenýho motoru.Kopce jedu taky na 4 ale když to rozjedu tak i na 5.Když spomalím v kopci je pak akcelerace špatná.Jezdím tak 2500-3500to před kopcem 4000ot.Mám motor 1,4 eco tec ten novější

měl jsem feldu 1,6 to bylo oproti aveu brko s velkým B
No je fakt, že někdy ty hodnoty udávané výrobcem se mi zdají jen na papíře, 1,4 16V 100k. a krouťák kolem 130 Nm, to by to auto muselo tahat do kopců jako blázen.
Skutečnost je, ale bohužel jiná.
Uživatelský avatar
mino
Příspěvky: 1471
Registrován: čtv pro 22, 2005 22:41
Bydliště: Rimavská Sobota

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od mino »

Jari ako vieš ako ide 1,4 16v ked máš 1,2 16v?
Škoda Roomster TSI
Uživatelský avatar
Scorpion.11
Příspěvky: 6266
Registrován: úte kvě 19, 2009 14:36
Bydliště: Městys Jedovnice

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od Scorpion.11 »

jari:Já mám 1,2 16V a lítá jako čert. Spotřeba kolem 6,5 l/100 km, kombinovaný provoz.
jari ty máš v autě palubní počítač, že si tak pěkně spočítáš kombinovaný provoz a nebo je to jen odhad :?: :PP:
AVEO, 1.4 SEDAN STAR, 69KW, r.v 2008, koupeno (5/2009)

člen AVEO Fanclubu
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

Volal som do servisu (KOVA BB) s tym, ze sa mi ta spotreba a vykon nezdaju v poriadku, dostal som univerzalnu a ocakavanu odpoved - vsetko je v poriadku, kym nesvieti kontrolka poruchy na palubnej doske.
Pred 3 mesiacmi som bol na garancke, tam "udajne" vsetko skontrolovali, motor napojili na pocitac, hodnoty boli v poriadku, cize asi je chyba u mna... Ja uz neviem... Pozical som nedavno auto kamaratovi (45-rocny profesionalny vodic), oznamil mi, ze toto este nezazil, aby ukazovatel paliva takto prudko klesal. Kombinovana spotreba bola cca 9-10 litrov (cesty prvej triedy a prejazd cez dediny).
Zaroven mam stale problem s "dvojkou" za 14.000 km som este nenasiel vhodnu kombinaciu plynu a spojky pri preradovani z 1. do 2., stale mi to "cuká", mozno je problem aj tam.
Alebo fakt neviem soferovat...

Ale diky za rady, dam si to pozriet v inom servise. Alebo ak pojdete niekto cez Zvolen, brnknite mi na 0905220619 a vyskusate si to osobne :)
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 1358
Registrován: pát čer 26, 2009 17:06
Bydliště: Bratislava

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od xwing »

To cukanie pri zaradeni 2 a pusteni spojky robi aj mne.
Mne osobne sa tiez nezda moja spotreba, i ked mam ju o nieco mensiu ako Ty, ale stale neni v sulade s inymi avejkami a nebodaj technicakom.
A to uz mam najazdene takmer 23.000 km.
Chevrolet AVEO Hatchback (5dv.) 1,4 16V 74 kW/100k, Eco-Tec, r.v.2008
Uživatelský avatar
hemendex
Příspěvky: 131
Registrován: pon dub 06, 2009 12:08
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Aveo a spotřeba

Příspěvek od hemendex »

xwing píše:To cukanie pri zaradeni 2 a pusteni spojky robi aj mne.
Mne osobne sa tiez nezda moja spotreba, i ked mam ju o nieco mensiu ako Ty, ale stale neni v sulade s inymi avejkami a nebodaj technicakom.
A to uz mam najazdene takmer 23.000 km.
Takze moze byt celkom mozne, ze problem nie je v motore ale prevodovke.
Pytal som sa aj na to v servise - vraj je to okej a ked som ich poprosil, ci nevedia spojkovy pedal nastavit trochu volnejsie, cize aby zaberal uz naspodu a az po vrch (nie ako teraz, od polovice vytlacenia), oznamili mi, ze TOTO NIE JE MOZNE.
1.4 SEDAN KOMFORT, r.v. 2008, KOVA BB (4/2009)
Odpovědět

Zpět na „Aveo - Motory“