dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Diskusní forum Daewoo Nexia clubu.

Moderátoři: Blue Lanos, Admins

Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od neviemaky »

Ahojte Nexia maniaci,

Mam dilemu...nechat si Nexiu ? a dalej do nej vrazat ? ? alebo nenechat a vymenit za nieco novsie ?

Som uz cca 5 rokov vlastnikom Daewoo Nexia 1.5 8V, GLE vybava, rv.1996, tmavo zelena metaliza....nabehane ma cca 180tis. Sem tam hrdza (spodky dveri, zadne blatniky, podbehy), inak motoricky bez akychkolvek problemov, pravidelne servisovane, olej nezerie. Radiaca paka tak trosku vybehana, ale som zvyknuty, nemam problem radit, koberec pod soferom by bolo treba da spravit, resp.chce to calunnika na predne koberce...inak som sa trosku pohrajkal (ale len velice trosku, nemam moc casu ani priestoru), folie 75%, deflektory na vsetky 4 okna, osvetlenie podlah, motora, kufra, prestriekane rukovate dveri, a dalsie plastove casti do farby auta...sem tam sa vysantim a prelestim to TurtleWaxom...kazdopadne doteraz slapala jak hodinky, stale bez problemov vytiahne 160, ked je priaznive pocasie aj 170kmh :) pneu Michelin Energy...
Problemy co som mal doteraz by sa dali nazvat ako bezna udrzba : brzdove dosticky, kotuce, rozvody, termostat, vodna pumpa, palivove cerpadlo (s tym som sa natrapil, lebo som to raz dal typkovi - vraj servisakovi)...nedavno som poriesil brzdy, polamane el.stahovanie okien..a dalsie drobnosti...
...Nuz a minuly tyzden mi v jednom servise zahlasili, ze tlmice su v haji, neodporucaju mi na tom jazdit a ze by ma to stalo 300euro...vcera som sa o nu trosku staral, poumyvat, okna nalestit, pripravok proti vode, tesnenia pretriet olejcekom, povysavat a tak...nasledne som do toho sadol, zapnem klucik ze startujem a ona len cvakla a nestartuje...dobre, povedal som si, vybral som baterku (nema ani rok), dal som ju trosku na nabijacku, po dvoch hodinach montaz, start bez problemov. Dnes rano zasa to iste - baterka v haji....po polhodinke nabijania premeriavam, baterka drzi 12,6V, napojim kable, prilozim merak a kukam jak napatie po stotinach klesa...pobehal som po aute, vytiahol som vsetko co mohlo zrat, aj nove autoradio, co som nedavno namontoval...a stale to klesa...moja Nessie ma nasrala

A aby som uz konecne dostal k veci....
hlavna moja otazka je : Oplati sa este vrazi prachy do tohto auta ? Je mi jasne ze Nexie uz nemaju ziadnu hodnotu, predat sa to neda (myslim za nejake vazne prachy), i ked pre mna ako majitela ma stale hodnotu, lebo je moje, mam ju rad a nerad by som o nu prisiel - ale na druhej strane by som nerad prisiel o nervy a kopec prachov...a mozno ma tak trosku laka predstava skusit nieco ine..

kamos mi ponuka Opel Vectru B, 1.6..za 1300eur...podla toho co zatial o nej viem, je to len o nieco lepsie nez moja Nessie...


Ocakavam Vase nazory, odporucania, rady a neviemcoeste...cokolvek co mi pomoze v rozhodovani....
Naposledy upravil(a) neviemaky dne pon říj 11, 2010 19:51, celkem upraveno 1 x.
Reklama
 

Uživatelský avatar
blackjohn
Příspěvky: 559
Registrován: čtv čer 08, 2006 11:29
Bydliště: Soběslav

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od blackjohn »

Ohledně tý Vectry, je to novější a větší auto, ale nemůžeš čekat, že dáš jen 1300euro a konec. A s korozí to taky není slavný. Tohle řeší každý, komu dosluhuje auto, ale na autě vždycky proděláš.
Tlumiče zas tak drahý nejsou, jeden asi za 1000Kč. A akumulátor může odejít i za rok, podle úbytků po setinkách to neměř, změř klidový odběr, povolíš minus pol akumulátoru, připravíš si měřák na měření proudu(jeden hrot na aku druhý na odchozí svorku) a pak to rozpojíš, mělo by tam být max. 50-80mA(hlavně musí být zavřené dveře a podobně).
Citroen C4 Grand Picasso 1.8i, 92kW
Daewoo Tacuma 1.8i, 66kW
Daewoo Espero 1.8i, 70kW ...opustilo nás v nedojetých 133tkm
Uživatelský avatar
Dark69
Příspěvky: 1338
Registrován: pát říj 05, 2007 15:11
Bydliště: v Nexii :)

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od Dark69 »

Ja by som na tvojom mieste tu Vectru nekupoval.. Kamos ma a tiez ziadna slava.. Sama investicia... zalezi v akom stave je....
Ja sa drzim uz toho nazoru, mam Nexiu 4 roky a tiez do nej vrazam po kusku. A o kusok novsie auto a lepsie, sa mi neoplati kupit pretoze ma investicia bude cakat tak ci tak hned tiez... Uz ked kupim auto tak minimalne rok vyroby 2002... A ked niesu na to momentalne peniazky a ani zaujem o take auto, tak to neriesim a vrazam po kusku dalej do Nexie ;) Predsa ju mam rad :lol:
Daewoo Nexia 1.5 16V, 66 kW, GLX Sedan, Tmavozelena metaliza..
Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od neviemaky »

update ohladne tej Vectry : najazdene to ma nejaky 270tis, jazdil s tym aj do FR, bez problemov, nikde ho nenechala...
nove zadne brzdy aj s hadickami, rozvody menene pred par rokmi, bude novy olej, bude novy vyfuk, ma to klimu - pokazenu, vraj treba nejake cerpadlo vymenit...kamos je seriozny, nepredal by mi vrak, stavia sa k tomu tak ze mi to preda s tym, ze min polroka do toho nebudem musiet investovat...on mal predtym Nexiu, takze vie aj porovnat, vravi ze je to ine jazdenie ako na Nexine...i ked suhlasi so mnou, ze nejaky velky krok vpred to tiez nie je...

Ohladne tych tlmicov...nechal som si zaslat ceny na tlmice Bilstein B4 na Nexiu:
Cena za 1ks predniho tlumice: 800,- Kc
Cena za 1ks zadniho tlumice: 850,- Kc
Celkem tedy za sadu na cely vuz 3300,- Kc s DPH.

Termin dodani: 2 pracovni dny.
Doprava v ramci CR je zdarma - zbozi zasilame obchodnim balikem Ceske posty - doruceni druhy pracovni den.
Doprava na Slovensko za 400,- CZK pri platbe dobirkou, pripadne 300,- CZK pri platbe v EUR na nas slovensky bankovni ucet (za bankovni prevod platite pouze mistni poplatek).

...premyslam ze by asi nebolo od veci vrazit tam aj nove pruziny, ked uz sa to riesi...zo zadnych mam uz odhrdzavene nejaky ten kus...a nech to teda sedi s tymi fajnovejsimi tlmicmi :)

to dark no jo, ale (vid vyssie) tato Vectra vyzera celkom slusne...co sa peniazkov tyka, viacmenej je to vzdy o peniazkoch, preto vlastne tato dilema vznikla, ze ci este investovat, alebo nieco dohodit a mat o nieco lepsie, i ked je to relativne, to mas pravdu...
Uživatelský avatar
JRD McLAREN
Příspěvky: 3598
Registrován: ned říj 10, 2004 20:09
Bydliště: Mexico City
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od JRD McLAREN »

270tkm na stvorlacovu 1,6ku 16V je uz dooost vela....
to je ten motor skor pred smrtou, nez v dobrej kondiciii....
IMF Master Ignition Forum - http://imfsoft-forum.eu//
Opravy vašich plechových miláčikov
Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 3937
Registrován: úte zář 02, 2003 23:56
Bydliště: Brno-Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od Ivan »

Ta Vectra už bude taky hodně jetá. Doporučil bych našetřit 120.000 Kč a poohlédnout se po něčem novějším. Za tuhle cenu seženeš už velmi zajímavá auta.

Daewoo [deu] = velký přítel
Nexia² project

Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od Franta P. »

třeba CRUZE JE ZA 250.000
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od neviemaky »

nevim jestli chci nejak velmi zajimave auto....slysel nekdo o tom, ze by ukradli Nexiu ? ja jeste ne...
Uživatelský avatar
alvin
Příspěvky: 4357
Registrován: pát črc 13, 2007 23:11
Bydliště: Bratislava ,pôvodne Nitra
Kontaktovat uživatele:

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od alvin »

Ja by som tiež povedal,že tá Vectra má už "zlízanu smotanu" ,to by boloasi z dažďa pod odkvap,možno fakt polroka-rok ešte pošlape,keždého individuálna vec a prístup,ja osobni si nekupujem auto na rok,hoc paradoxne,čo som mal fungláča,toho som mal len ten rok,ale auto bolo bezchybné,na vine boli rodinné a osobné dôvody,že som sa ho musel vzdať :( :( :(
DACIA Sandero 1.0 SCe Arctica -"Šándor" , ex-HUNYADI GETZ 1.1i/2004,zvaný "Veľrybák" , predtým MATIZ 0.8/2003 alias "Šunkovec", na ten nedám dopustiť, ešte predtým TICO SX (1996), okrem toho v minulosti 2x Opel ASTRA, SEAT IBIZA, Š100, Š120L
Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od neviemaky »

ohladne tej Vectry....este cakam na podrobnejsie info + dohodnutie stretka, trosku sa v tom povozit, vyskusat...
dzanoka
Příspěvky: 208
Registrován: pát úno 22, 2008 18:29

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od dzanoka »

čo myslíš prečo už opel vectry nevyrába?! :roll:
Uživatelský avatar
Franta P.
Příspěvky: 2775
Registrován: úte pro 07, 2004 00:29
Bydliště: Pelhřimov

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od Franta P. »

táta má vectru b 2.0 16V CDX hezký auto, pohodlný, jízdní vlastnosti super ale hnijeto, chlastá olej. ted tam tece olej někde na zem nevim kde takže sem objednaný do opla. odcházejí silentboky na zadní nápravě a že jich tam je požehnaně. nevim no.
Chevy Cruze 1.8 LTZ sedan, modrá Moroccan

Daewoo Nexia 1.5 8V GLE ,,Nessie,, - Forever in my Heart + Daewoo Nexia 1.5 16V GLX
Uživatelský avatar
mikikoti
Příspěvky: 273
Registrován: úte dub 07, 2009 13:09
Bydliště: Ludanice

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od mikikoti »

Pozri ja budem mať od októbra Cruza. No a Nesinka tým pádom už nemá pre mňa význam. Ale ja vymením olej umyjem navoskujem zakrijem plachtou a sup do garáže a o pár rokov ked budem mať voľné peniaze tak sa k nej vrátim. Asi toľko.
Nexia 1,5 8V GLE + Cruze 1,8 LT
mikikoti@azet.sk
Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od neviemaky »

to by bolo pekné, mať možnosť takto odložiť bokom Nexinu, no na to bohužiaľ nemám priestory...v jednom úzkom dvore s jednou malou garážou parkuje otec, takže aj moje súčasné parkovacie možnosti sú dosť obmedzené...
Uživatelský avatar
neviemaky
Příspěvky: 35
Registrován: pát bře 20, 2009 15:47
Bydliště: Nitriansky kraj

Re: dilema NEXIA - ANO alebo NIE ?

Příspěvek od neviemaky »

brrr...zdechnul mi net, nevite nekdo jak vymazat tento prispevek ?
Naposledy upravil(a) neviemaky dne ned říj 24, 2010 18:13, celkem upraveno 3 x.
Odpovědět

Zpět na „NEXIA“